W jaki sposób prawidłowo zaplanować instalację alarmową w dwukondygnacyjnym domu jednorodzinnym?

W jaki sposób prawidłowo zaplanować instalację alarmową w dwukondygnacyjnym domu jednorodzinnym?

Odpowiedź eksperta: Aby móc zaprojektować skutecznie działający system alarmowy, konieczne jest uwzględnienie wielu czynników: położenie i charakter chronionego obiektu, stopień zagrożenia, przyzwyczajenia mieszkańców itp.

 

Kolejnym krokiem jest dobór komponentów. Podjęcie właściwych decyzji wymaga doświadczenia i fachowej wiedzy – jest to zadanie dla instalatora-fachowca.

 

Sposób montażu elementów również będzie miał olbrzymi wpływ na funkcjonalność całej instalacji. Ważne jest, żeby wszystkie elementy zainstalowane zostały zgodnie ze swoim przeznaczeniem i przestrzegając zalecenia producenta. Warto również uwzględnić elastyczność pozwalającą w przyszłości spełnić zmieniające się oczekiwania jego użytkowników: choćby zmianę przeznaczenia pomieszczeń, czy pojawienie się kota lub psa w mieszkaniu.

 

Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości systemów bezprzewodowych i „hybrydowych” (łączących zalety systemów bezprzewodowych z rozwiązaniami tradycyjnymi). Dzięki nim, bez konieczności przeprowadzania uciążliwych prac remontowych, można cieszyć się bezpieczeństwem zawsze dopasowanym do potrzeb.

Michał Konarski
Kierownik Laboratorium Satel Sp. z o.o.

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz