Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo przy pomocy technologii smart home?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo przy pomocy technologii smart home?

Z technologią smart home dbanie o bezpieczeństwo jest wyjątkowo łatwe, a dzięki zaawansowanym funkcjom automatycznym możemy zaprogramować system tak, że wcale nie będziemy musieli o nim myśleć.

Przed konfiguracją indywidualnego systemu bezpieczeństwa warto zapoznać się z aktualną ofertą rynkową, gdyż w sprzedaży pojawia się coraz więcej urządzeń wyposażonych w wersję smart, a więc z możliwością automatycznej, sieciowej obsługi. Drugim ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest zapewnienie niezbędnych przyłączy do zasilania wszystkich urządzeń. Potem jest już tylko łatwiej.

Producenci zdają sobie sprawę, że zarządzanie kilkoma różnymi systemami, w ramach jednego budynku może zniechęcać użytkowników, dlatego coraz częściej poszczególne systemy mają możliwość integracji z innymi. Przy odpowiedniej konfiguracji, możliwości kreowania indywidualnych scenariuszy są naprawdę imponujące. Możemy np. z dowolnego miejsca automatycznie zaryglować drzwi, okna, bramę garażową czy wjazdową. Możemy pozorować czyjąś obecność przez włączanie światła, podnoszenie i opuszczanie rolet lub żaluzji.

W odpowiedniej aplikacji, możemy kontrolować wejście do budynku poprzez cyfrowy system kontroli dostępu czy też przeglądać monitoring on-line. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć na bieżąco co dzieje się w i wokół budynku. Wszystkie te automatycznie zarządzane urządzenia możemy też łączyć z systemem alarmowym, który da nam pełny wgląd w rejestry, może też wysyłać automatyczne powiadomienia w razie nieuprawnionej próby sforsowania naszych zabezpieczeń.

Beata Fiedosichin
Marketing manager SIEGENIA
fot. otwierająca: Siegenia

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!