G-U Polska poszerza ofertę o nowy czytnik linii papilarnych ekey dLine

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
G-U Polska poszerza ofertę o nowy czytnik linii papilarnych ekey dLine

Nowość w ofercie G-U, czytnik linii papilarnych do skrzydeł i pochwytów drzwi ekey dLine, jest odpowiedzią na wymagania współczesnego użytkownika, poszukującego inteligentnych rozwiązań, poprawiających komfort użytkowania drzwi wejściowych oraz zapewniających bezpieczeństwo.

aktualizacja: 2022-01-12 11:15:40

Czytnik linii papilarnych ekey dLine otwiera przed użytkownikami dostęp do świata Smart Home. System ten został zaprojektowany tak, aby w prosty sposób można go było rozbudować o dowolne funkcje oraz dodatkowych użytkowników. Czytnik może być zainstalowany zarówno na skrzydle drzwi, jak i na pochwycie i w obu przypadkach ma taki sam, nowoczesny design - urządzenie ma niewielki rozmiar, a elementy ozdobne można dopasować do wzornictwa drzwi.

Czytnik linii papilarnych zarządzany zdalnie

System z czytnikiem linii papilarnych ekey dLine może być zarządzany za pomocą smartfonu lub tabletu, dzięki specjalnie w tym celu opracowanej aplikacji ekey bionyx. Aplikację tę można obsługiwać w trybie Comfort (przez Internet, oparta na licencji) lub Local (na miejscu, drogą radiową, nielicencjonowana).

- Obecnie wprowadzamy do oferty czytnik linii papilarnych w wersji Comfort, najlepiej dostosowanej do potrzeb mieszkańców domów jednorodzinnych. Umożliwia ona zdalne otwieranie i zamykanie drzwi, ale również powiadamia poprzez wiadomości Push, o tym, że drzwi właśnie zostały otwarte za pomocą czytnika linii papilarnych. Daje to możliwość dyskretnej kontroli, np. czy dziecko wróciło do domu ze szkoły. Te opcje, standardowo oferowane są na zasadzie licencji. Sam czytnik umożliwia zapamiętanie linii papilarnych (nie pełnych odcisków palców) nawet 20 użytkowników. Ma również odpowiednie zabezpieczenia przed próbą uzyskania nieuprawnionego dostępu. Zastosowano w nim technologię czujników RF do rozpoznawania żywego palca - wyjaśnia Tomasz Bartol, inżynier wsparcia technicznego i rozwoju G-U Polska.

Czytnik linii papilarnych ekey dLine
Czytnik linii papilarnych ekey dLine

Funkcjonalny system kontroli dostępu

Aplikacja ekey bionyx pozwala użytkownikom przeglądać wszystkie podłączone urządzenia, punkty dostępowe i użytkowników, dziennik dostępu umożliwia też zabezpieczenie danych konfiguracji. Obecnie można zdalnie wpuścić kogoś do domu - na przykład fachowca w przypadku awarii. Od I kwartału 2022 r. funkcja ta ma zostać rozszerzona o możliwość ustawienia czasowego dostępu dla danej osoby (np. w godzinach 9-12). W tym samym czasie dodana zostanie również funkcja sterowania czasowego, które pozwoli na otwarcie drzwi na stałe w określonym przedziale godzinowym, na przykład w czasie przyjęcia.

- System dostępu z czytnikiem ekey dLine i aplikacją pozwala na otwarcie drzwi w dwojaki sposób. Pierwszy to oczywiście dotknięcie palcem czytnika, drugi to opcja otwierania za pośrednictwem telefonu. Oprogramowanie jest inteligentne, a to oznacza, że uczy się podczas codziennego użytkowania. Dzięki temu otwieranie drzwi jest możliwe także w sytuacji zmiany przyzwyczajeń, innego ułożenia czy niewielkiego uszkodzenia palca. System również „obserwuje” wzrost palców dzieci i uwzględnia tę zmianę - podkreśla ekspert G-U Polska.

System z czytnikiem linii papilarnych ekey dLine jest współczesną alternatywą dla klucza. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo - znika zagrożenie zgubienia klucza, zatrzaśnięcia go, czy przekazywania dostępu (klucza, karty). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zapewnia 1000 razy większy poziom bezpieczeństwa niż system oparty o czterocyfrowy kod dostępu.

Zalety systemu z czytnikiem linii papilarnych ekey dLine:

 • wygodne otwieranie drzwi opuszkiem palca, bez ryzyka zatrzaśnięcia drzwi,
 • intuicyjna administracja za pomocą smartfonu,
 • wiadomości Push na smartfonie w przypadku otwarcia drzwi,
 • cichy alarm,
 • elastyczność: możliwość rozbudowania o nowe funkcje i urządzenia w dowolnym momencie,
 • spójny design: niewielkie rozmiary, możliwość indywidualnego dopasowania elementów ozdobnych,
 • jeden typ konstrukcji: dla skrzydła drzwi i pochwytu drzwi,
 • zdalna diagnostyka: konserwacja zapobiegawcza poprzez zalogowanie się do systemu klienta,
 • aktualizacje oprogramowania,
 • zdalne zarządzanie uprawnieniami i dziennik dostępu,
 • opcja dostępu w przedziale czasowym,*
 • opcja sterowania czasowego,*
 • opcja otwierania za pomocą smartfonu znajdującego się w pobliżu drzwi.**

*od I kwartału 2022 r. l **od III kwartału 2022 r.

Firma powiązana:
G-U POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje