Router Orbi - Internet w całym domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Router Orbi - Internet w całym domu

Orbi to trójzakresowy system WiFi, który zapewnia Internet z maksymalną prędkością, niezależnie od liczby podłączonych urządzeń.

aktualizacja: 2017-04-06 10:36:51

System umożliwia urządzeniom poruszanie się między pasmami i innymi modułami Orbi bez konieczności ponownego nawiązywania połączenia - stąd każdy centymetr domu objęty jest niezwykle szybką siecią, zapewniającą lepszą łączność WiFi. Co ważne, system Orbi współpracuje z bieżącym modemem dostawcy usług internetowych, wyciskając z prędkości łącza ile tylko się da - w każdym miejscu domu oraz poza nim.

Gotowy do użytku już po kilku kliknięciach

Domowy system WiFi Orbi pokrywa siecią obszar nawet 370 metrów kwadratowych i to mimo przeszkód, takich jak ściany, schody czy drzwi. Warto podkreślić, że podczas gdy inne systemy WiFi potrzebują co najmniej trzech do czterech urządzeń aby objąć siecią cały dom, w  przypadku systemu Orbi wystarczą tylko dwa.

W przeciwieństwie do niektórych systemów WiFi, Orbi pozwala na obsługę dostawcy usług internetowych zaraz po wyjęciu z opakowania, bez konieczności wymiany aktualnie używanych urządzeń. Z racji tego, że Orbi wykorzystuje pojedynczą nazwę sieci WiFi (SSID), już po kilku kliknięciach domowa sieć WiFi jest gotowa do użytku.

Technologia MU-MIMO oraz beamforming

Router wyposażono w jeden port WAN oraz trzy LAN (do 1 Gbit/s), oraz pełnowymiarowe wejście USB. Satelita różni się obecnością czterech gniazd LAN. Oba emitują trójzakresowe Wi-Fi AC3000 (1733 + 866 + 400 Mbit/s) na częstotliwościach 2,4 GHz lub 5 GHz. Wewnątrz urządzeń znalazło się po sześć wbudowanych anten dużej mocy, 4 GB pamięci flash, a działanie procesora wspomaga 512 MB pamięci RAM.

Na koniec warto dodać, że dzięki oferowanej technologii MU-MIMO system Orbi poradzi sobie także z obsługą kilku urządzeń podłączonych do niego jednocześnie. Co więcej, w systemie nie zabrakło także beamformingu - kierunkowej transmisji sygnału, który orientuje się na konkretne urządzenia, zwiększając tym samym stabilność połączenia.

Firma powiązana:
Netgear

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny