Inteligentny dom - obalamy mity

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Inteligentny dom - obalamy mity

Systemy smart home rozgościły się na dobre w polskich domach. Wygoda i bezpieczeństwo to główne argumenty, które przekonują inwestorów, deweloperów i przyszłych właścicieli nieruchomości do instalacji tego typu rozwiązań. Wciąż jednak krąży na ich temat wiele błędnych przekonań. Każdy moment jest dobry, by je zweryfikować.

aktualizacja: 2021-12-01 09:47:37

Remont? Nie ma takiej potrzeby

Czy system smart home trzeba zaplanować już na etapie budowy domu? Czy jego instalacja wiąże się z gruntowym remontem, zmianą instalacji elektrycznej i, co za tym idzie, kuciem ścian? Niekoniecznie. Na rynku istnieje wiele systemów hybrydowych jak również zupełnie bezprzewodowych. System FIBARO jest jednym z nich. Gotowe moduły można zainstalować w puszce podtynkowej, co jest proste i całkowicie nieinwazyjne. Poszczególne czujniki zasilane są bateriami i można je montować w dowolnym miejscu, a także w razie potrzeby zmieniać ich położenie. Urządzenia same informują o konieczności wymiany baterii lub naładowania wbudowanego akumulatora.

Centrala to serce inteligentnego domu - do niej podłączane są kolejne urządzenia
Centrala to serce inteligentnego domu - do niej podłączane są kolejne urządzenia

Stylowy dom - to nadal możliwe

Czujniki, sterowniki i inne elementy zarządzania domem to koszmar architektów wnętrz. Trudno je ukryć czy wkomponować w otoczenie. FIBARO wychodzi naprzeciw również potrzebom estetycznym. Sensory inspirowane naturą mają niewielkie rozmiary (bez problemu mieszczą się w dłoni), minimalistyczny design i formę, która łączy najnowsze technologie ze sztuką. Zmiana aranżacji to już nie problem! Urządzenia bez problemu dopasują się do wnętrza, niezależnie od tego w jakim stylu będzie utrzymane. Neutralny wygląd sprawia, że system jest chętnie wybierany na każdym etapie projektowania domu, mieszkania czy biura i cieszy się sporym powodzeniem wśród projektantów i architektów.

Minimalistyczny design linii włączników FIBARO Walli pasuje do każdego wnętrza
Minimalistyczny design linii włączników FIBARO Walli pasuje do każdego wnętrza

Wysoki koszt? Buduj stopniowo

Przekonanie, że smart home to rozrywka wyłącznie dla bogatych to jeden z popularnych mitów. Wprawdzie systemy inteligentnego domu dają ogrom możliwości, które ogranicza tylko wyobraźnia użytkowników, ale nie zawsze konieczna jest duża, jednorazowa inwestycja. System FIBARO pozwala na rozbudowę w dowolnym momencie i w związku z tym - rozłożenie kosztów na dłuższy okres. W ten sposób również osoby z mniejszym portfelem mogą pozwolić sobie na zaawansowane sterowanie domem czy biurem.

Smart home FIBARO pozwala na rozbudowę w dowolnym momencie
Smart home FIBARO pozwala na rozbudowę w dowolnym momencie

Kompatybilność

Do rozbudowy można wykorzystać także elementy smart home innych marek. Jak to możliwe? FIBARO to system otwarty - oparty na technologii Z-Wave. W praktyce oznacza to, że bez problemu połączy się z urządzeniami innych producentów opartych na tej samej technologii. Dzięki temu doskonale wpisuje się w ideę Internetu Rzeczy, oferując kompletne rozwiązanie pozwalające zintegrować w obrębie jednego ekosystemu urządzenia około 100 producentów m.in.: PHILIPS, Netatmo, Sonos, D-Link, Yale, DSC.

Inteligentny dom pod ręką - zarządzaj nim za pomocą aplikacji Yubii Home Center
Inteligentny dom pod ręką - zarządzaj nim za pomocą aplikacji Yubii Home Center

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Czy podłączony do internetu inteligentny dom jest bezpieczny? Czy w przypadku ataku hakerów mogę narazić się na włamanie? Co dzieje się z moimi danymi? To pytania, z którymi często borykają się klienci rozważający instalację. Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów FIBARO, dlatego dostęp do danych klientów i ich domów jest dobrze zabezpieczony. System wykorzystuje takie zabezpieczenia jak np. WAF i Anty-DDoS czy szyfrowanie komunikacji. Poziom zabezpieczeń sprawdzany jest z firmami zewnętrznymi specjalizującymi się w cyberochronie, takimi jak Kaspersky Lab. Użytkownicy mogą spać spokojnie!


www.fibaro.com/pl/

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje