Domofon to już nie wymysł, to must have każdego domu i mieszkania

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Domofon to już nie wymysł, to must have każdego domu i mieszkania

Od lat systemy domofonowe goszczą na naszych osiedlach. Aktualnie niemal w każdym bloku, przy wejściu do klatki schodowej znajduje się zewnętrzny panel wywołania, a niemal w każdym mieszkaniu unifon. Miwi Urmet jest firmą, która jako jedna z pierwszych wprowadziła na polski rynek te urządzenia.

aktualizacja: 2021-09-21 14:40:46

Miwi Urmet - ponad 30 lat doświadczenia

Od ponad 30 lat jest liderem w zakresie dystrybucji elektronicznych systemów zabezpieczeń osób i mienia. W swojej ofercie posiada m.in.: telewizję przemysłową, kontrolę dostępu, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy sygnalizacji pożaru, automatykę bramową czy właśnie systemy wideo/domofonowe. To właśnie dzięki szerokiemu zastosowaniu paneli zewnętrznych, unifonów czy wideodomofonów Urmet jest znaną i rozpoznawaną na rodzimym rynku marką.

Użytkownicy i inwestorzy mają do wyboru:

  • szereg atrakcyjnych, eleganckich unifonów (zarówno słuchawkowych jak i głośnomówiących) oraz wideomonitorów o różnej wielkości wyświetlaczach (także w wersji ze słuchawką jak i bez),
  • dużą różnorodność paneli wejściowych: z klawiaturą i przyciskowych, modułowych (możliwość konfigurowania panelu według potrzeb), wyjątkowo odpornych na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz wszelkie akty wandalizmu.

Tak rozbudowana oferta oraz support techniczny, pomoc w konfiguracji systemów i wsparcie posprzedażowe sprawiają, że Miwi Urmet jest doskonałym partnerem przy różnego rodzaju inwestycjach, zarówno mniejszych jak i tych rozległych.

Rozwiązania dla domów jedno- i wielorodzinnych

W przypadku domów jedno- czy dwurodzinnych bardzo popularnym rozwiązaniem są gotowe zestawy jak choćby zestaw Note2 (1723/71, 1723/72) zawierający głośnomówiący, 7”, kolorowy wideomonitor vModo, panel zewnętrzny Mikra2 i zasilacz. Innym rozwiązaniem jest cyfrowy, dwuprzewodowy zestaw 1730/501 dedykowany do domów jedno i wielorodzinnych (maksymalnie 4) wzbogacony funkcją kontroli dostępu.

Panel zewnętrzny Mikra2
Panel zewnętrzny Mikra2

Niemal każdy tego typu zestaw można dodatkowo wzbogacić bramką IP przekierowującą rozmowy z zestawu na urządzenia mobilne. Co to oznacza? Oznacza to, że dzięki zainstalowanej na urządzeniu mobilnym darmowej aplikacji CallMe i dostępowi do internetu, użytkownik może odebrać połączenie z panelu zamontowanego na furtce czy drzwiach będąc w dowolnym miejscu na ziemi. Może odbyć rozmowę z osobą znajdującą się przy wejściu, może sprawdzić, kto dzwoni, otworzyć furtkę lub bramę. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko komfort ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo. Szczególnie dotyczy to osób starszych czy dzieci pozostawionych bez opieki w domu.

Właściciele domów jedno- czy wielorodzinnych mogą również sami skompletować zestaw z panelu zewnętrznego, odbiornika wewnętrznego i zasilacza. Bardzo popularne są tradycyjne, wandaloodporne panele zewnętrzne z serii Miwus (5025). Mogą one być konfigurowane w zależności do potrzeb użytkownika pod względem ilości poszczególnych modułów - występują w różnych wersjach: z jednym lub kilkoma przyciskami, z modułem kamery kolorowej, czytnikiem zbliżeniowym kluczy RFID, modułem informacyjnym.

Innym ciekawym i popularnym rozwiązaniem są wykonane z blachy nierdzewnej, wandaloodporne panele wejściowe serii Elite (6025). One podobnie jak panele Miwus również występują w różnych wersjach, choć największym zainteresowaniem cieszą się te z czytnikiem kluczy RFID i modułem informacyjnym. Ich niewielkie wymiary sprawiają, że doskonale sprawdzają się przy montażu na słupkach ogrodzeniowych. A montować je można zarówno natynkowo jak i podtynkowo.

Panele zewnętrzne Miwi Urmet
Panele zewnętrzne Miwi Urmet

Rozwiązania dedykowane osiedlom domów jedno- czy wielorodzinnych oraz osiedlom wielomieszkaniowym

Oferta Miwi Urmet jest szeroka i bardzo elastyczna. Rozwiązania oferowane przez firmę można wykorzystać na różnej wielkości obiektach, również na dużych wielomieszkaniowych osiedlach. Systemy oferowane przez Miwi Urmet: 2Voice czy IPerCom, wykorzystywane właśnie na takich obiektach, oferują szeroki wybór linii stylistycznych, a dbałość o szczegóły i wykorzystanie przy ich produkcji wysokiej jakości materiałów gwarantują sprostanie oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

2Voice to funkcjonalny i elastyczny system zapewniający najwyższą jakość przekazu dźwięku i obrazu. Jego instalacja opiera się na dwużyłowym, niespolaryzowanym przewodzie łączącym wszystkie urządzenia systemu. Jest to doskonałe rozwiązanie do wykorzystania w już istniejących budynkach - instalacji systemu można dokonać bez konieczności wymiany przewodów i dodatkowych prac modernizacyjnych. Co więcej, system 2Voice jest łatwy w instalacji, konserwacji i użytkowaniu. 2Voice to gwarancja obsługi 128 użytkowników w jednym pionie oraz możliwość zamontowania do 4 unifonów lub wideomonitorów w jednym lokalu. Sprawia to, że system jest wykorzystywany nie tylko na osiedlach mieszkaniowych ale również w budynkach biurowych czy usługowych.

IPerCom z kolei to zaawansowany cyfrowy system w technologii IP z wbudowanym systemem kontroli dostępu. Charakteryzuje się wyjątkową wszechstronnością i możliwością integracji z systemami zabezpieczeń tj. telewizja przemysłowa czy system sygnalizacji włamania i napadu. Brak ograniczeń w rozbudowie oraz możliwość zdalnego konfigurowania i nadzorowania całego systemu sprawiają, iż IPerCom nadaje się doskonale do dużych i bardzo dużych obiektów. Aplikacja portierska jest również centrum monitorowania i zarządzania całym systemem. Lokatorzy oprócz tradycyjnych odbiorników mają możliwość korzystania z darmowej aplikacji na urządzenia mobilne, która umożliwia zdalną obsługę systemu. Pozwala ona na odbycie rozmowy z osobą znajdująca się przy panelu wejściowym czy też otwarcie furtki lub bramy z dowolnego miejsca na Ziemi.

Wideodomofon i unifon

Podsumowując: domofon czy wideodomofon od wielu już lat to nie synonim luksusu, czy zbędnego zbytku, a bezpieczeństwa i komfortu.

Wszystkie zestawy do domów jedno- i wielorodzinnych oraz inne urządzenia wymienione w artykule wyżej można zakupić poprzez sklep internetowy Miwi Urmet.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje