Czy da się zainstalować odkurzacz centralny w już istniejącym domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czy da się zainstalować odkurzacz centralny w już istniejącym domu?

Wykonanie instalacji pod odkurzacz centralny w starszym domu jest możliwe. Podczas remontu lub renowacji budynku można wykorzystać dostępne przestrzenie, takie jak szachty, podpiwniczenie czy poddasze, do poprowadzenia rur dochodzących do punktów ssących.

Zadbajmy również o to, aby instalacja została doprowadzona do miejsc takich jak wiatrołap czy kuchnia. Umożliwi to montaż urządzeń dedykowanych, jak wąż chowany w kasecie czy Wally Flex, ułatwiających utrzymanie czystości w tych przestrzeniach.

Jeśli mamy taką możliwość sugerowałbym montaż systemu z wężem chowanym do rurociągu, np. HinP. Zaletą tego systemu jest to, że nawet dłuższe odcinki węża, np. 12-metrowe są wygodne w użytkowaniu, gdyż wyciągamy z instalacji tylko jego część. Do wykonania tego typu instalacji potrzebujemy znacznie więcej miejsca, niż przy instalacji tradycyjnej. Jednostka centralna może znajdować się na poddaszu, w piwnicy lub innym miejscu naszego domu nie zaburzając codziennego życia mieszkańców. Zdarza się, że jednostka montowana jest w pomieszczeniu gospodarczym czy nawet w łazience, gdzie może zostać zabudowana.

Warto zadbać o możliwość wyprowadzenia wyrzutu powietrza na zewnątrz, co nie jest konieczne, ale stanowi dodatkową zaletę. Zdecydowanie wykonanie jakiegokolwiek systemu odkurzania centralnego jest czymś, czego nie powinniśmy sobie odmawiać, jeśli istnieje taka możliwość.

Krzysztof Morgownik
Product Manager BEAM
fot. BEAM

Dodaj komentarz

time image
time image
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje