Elektronarzędzia na jeden akumulator

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Elektronarzędzia na jeden akumulator

System akumulatorowy Tryton 20V pasuje do różnego typu elektronarzędzi, wykorzystywanych do prac w domu i poza nim. Ta uniwersalność przekłada się przede wszystkim na wygodę użytkowania.

PROFIX Sp. z o.o.

Uniwersalne akumulatory dla zawodowców i amatorów

W systemie Tryton mamy do wyboru trzy rodzaje akumulatorów o pojemnościach 1,5 Ah, 2 Ah oraz 4 Ah (różnią się liczbą ogniw). Każdy dedykowany jest do nieco innych zastosowań, wszystkie są natomiast solidnie wykonane, odporne na uderzenia i upadki oraz bardzo wydajne. Do użytku domowego z powodzeniem wystarczy najmniejszy. Jeśli jednak korzystamy z elektronarzędzi często, także w celach zarobkowych, warto zdecydować się na baterię o większej pojemności, która starcza nawet na godzinę pracy.

Aby zapewnić ciągłość wiercenia czy szlifowania warto zaopatrzyć się w dwa, a nawet trzy akumulatory. Każdy wyposażony jest w diody wskazujące poziom naładowania, aktywujące się po naciśnięciu umieszczonego na tylnej ściance przycisku. Istotnym elementem systemu jest również ładowarka.

Do wyboru mamy tak naprawdę dwie: TJ3LD (ładuje baterie, w zależności od ich pojemności, w czasie 3-5 godzin) lub TJ1LD - zapewnia ładowanie w czasie 1-2 godzin. Ta druga jest nieco droższa, ale będzie lepszym wyborem dla profesjonalistów.

Urządzenia do wkręcania, wiercenia i szlifowania

Dwubiegowa wiertarko-wkrętarka TJV10

Akumulatory Tryton pasują aż do ośmiu różnego rodzaju urządzeń. Najczęściej stosowana w użytku domowym jest dwubiegowa (do 1300 obr./min) wiertarko-wkrętarka TJV10. W metalu można wiercić nią otwory o maksymalnej średnicy 13 mm, zaś w drewnie - do 25 mm. Maksymalny moment obrotowy urządzenia wynosi aż 24 Nm. W pracy pomaga samozaciskowy uchwyt wiertarski z blokadą. Wiertła i bity można zmieniać jedną ręką, stosując akcesoria o średnicy 0,8-10 mm.

W przypadku większych otworów należy użyć wierteł podtaczanych. Urządzenie jest trwałe, wygodne, ergonomiczne w obsłudze, ma wysokiej klasy silnik, sprawdzony układ włącznika, a wrzeciono obraca się w miękkiej tulei ślizgowej ze zintegrowanym łożyskiem kulkowym, co zwiększa sprawność pracy. Ma też aż 22 pozycje ustawień sprzęgła - 21 dla wkręcania i jedno do wiercenia. Jest dostępne w dwóch wersjach - bez akumulatora lub z baterią o pojemności 1,5 Ah i ładowarką. Inną ciekawą maszyną, która może być z powodzeniem wykorzystywana do użytku domowego, jest udarowa wiertarko-wkrętarka TJV20.

Model ten, dzięki zastosowaniu zębatkowego mechanizmu udarowego, jest bardzo uniwersalny i umożliwia wiercenie otworów w cegle, murze, a nawet betonie. Wyboru trybu pracy dokonuje się za pomocą pierścienia. Wiercąc w murze należy wybrać symbol "młotka", w drewnie i stali - "wiertła", zaś jeśli chcemy coś wkręcić - "wkręta". 22-pozycyjne sprzęgło pozwala dostosować moment obrotowy do charakteru wykonywanej pracy.

Urządzenie zostało wyposażone w uchwyt wiertarski z automatyczną blokadą wrzeciona o większym zakresie mocowania niż ten zastosowany w modelu TJV10. Pasują do niego wiertła z uchwytami o maksymalnej średnicy 13 mm, co umożliwia pracę z akcesoriami o dużych średnicach, jak świdry czy koronki. Urządzeniem można wykonywać otwory w murze i cegle o średnicy do 10 mm, w drewnie - do 25 mm, zaś w stali - do 13 mm.

Wiertarko-wkrętarka TJV10

Szlifierka kątowa TJS40

Kolejnym urządzeniem, do którego pasują akumulatory Tryton 20V jest szlifierka kątowa TJS40, obsługująca tarcze o średnicy 115 mm. Jest ona niewielkich rozmiarów, ale ma naprawdę spore możliwości. Silnik prądu stałego pozwala rozpędzić tarczę do prędkości 8000 obr./min. To z powodzeniem wystarczy do cięcia i szlifowania elementów metalowych.

Szlifierka dobrze leży w dłoni, ma regulowaną osłonę tarczy, a rękojeść może być mocowana w trzech pozycjach. Włącznik znajduje się na górnej części obudowy, a jego sposób działania skutecznie eliminuje możliwość przypadkowego uruchomienia urządzenia. Szlifierka bez obciążenia nie generuje zbędnego hałasu czy drgań, a w czasie cięcia zachowuje wysoką kulturę pracy. Zasilanie akumulatorowe sprawia, że urządzenie jest poręczne i wygodne w użyciu.

Szlifierka kątowa TJS40
Szlifierka kątowa TJS40

Piły do różnych zastosowań

Piła szablasta TJPS70

Akumulatorami Tryton może być zasilana również piła szablasta TJPS70, która przeznaczona jest głównie do cięcia drewna, płyt drewnopodobnych, gałęzi, a także elementów metalowych w postaci blach czy profili. Została ona wyposażona w silnik, który wytwarza do 3000 suwów na minutę (są regulowane za pomocą włącznika spustowego) oraz włącznik z blokadą, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia. Brzeszczot montuje się szybko i łatwo - wystarczy obrócić specjalny pierścień i umieścić go w gnieździe. Stopka oporowa pozwala natomiast docisnąć piłę do powierzchni obrabianego elementu.

Urządzenie ma dobrą ergonomię (uchwyt w kształcie litery "D"), a części mające styczność z dłońmi operatora zostały pokryte miękką, antypoślizgową okładziną. W części czołowej, tuż nad brzeszczotem, zamontowano diodę LED doświetlającą miejsce cięcia.

Piła szablasta TJPS70
Piła szablasta TJPS70

Pilarka tarczowa TJP60

W ofercie firmy Tryton jest również akumulatorowa pilarka tarczowa TJP60, służąca do cięcia elementów drewnianych i drewnopochodnych o maksymalnej grubości 48 mm. Zastosowanie w niej nowoczesnego silnika prądu stałego pozwoliło uzyskać 4200 obrotów na minutę. Maszyna obsługuje tarczę o średnicy 150 mm, która jest mocowana do wrzeciona za pomocą standardowej śruby, dokręcanej kluczem imbusowym. W górnej części osłony tarczy znajduje się krócieć umożliwiający podłączenie odkurzacza przemysłowego odsysającego wióry.

TJP60 ma aluminiową stopę, która została wyposażona w mechanizm regulacji kąta pochylenia tarczy w zakresie 0-50°. Stopa ma także regulację zagłębienia ostrza w ciętym materiale. Można zamontować do niej prowadnicę równoległą i wykonywać dokładne cięcia elementów o stałej szerokości. Urządzenie jest wygodne w obsłudze. Zostało pokryte antypoślizgową wykładziną oraz wyposażone w podnoszący bezpieczeństwo włącznik, który jest zabezpieczony blokadą chroniącą przed przypadkowym uruchomieniem.

Pilarka tarczowa TJP60
Pilarka tarczowa TJP60

Precyzyjne formy i otwory na miarę

Wyrzynarka Tryton TJR5

Wyrzynarka Tryton TJR50 może być stosowana zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów. Służy do docinania desek, paneli, płyt wiórowych, niewielkich elementów metalowych, elementów z PVC czy pleksi. Tryton TJR50 umożliwia także precyzyjne wycinanie różnego rodzaju otworów czy wzorów w drewnie, metalach i tworzywach sztucznych. Wyrzynarkę wyposażono w łatwy w obsłudze, samozaciskowy system mocowania brzeszczotu, nowoczesny silnik prądu stałego oraz regulację prędkości suwów w zakresie 0-2400/min. Ma też laserowy wskaźnik cięcia i funkcję doświetlenia miejsca pracy. Można przecinać nią elementy drewniane o grubości do 65 mm i stalowe nie grubsze niż 6 mm.

Ciekawym udogodnieniem są cztery tryby tzw. podrzynania, pozwalające wybrać optymalne ustawienie podczas cięcia drewna. Ergonomię i wygodę obsługi podnosi też specjalny uchwyt do szybkiej, beznarzędziowej wymiany osprzętu. Dużymi udogodnieniami dla operatora są znajdująca się w stopie regulacja skosu cięcia w pionie (maks. 45°) oraz możliwość montażu równoległej prowadnicy, która pozwala wykonać dokładne cięcia prostoliniowe. Urządzenie można podłączyć do odkurzacza, dzięki czemu w naszym miejscu pracy nie będzie się pyliło.

Wyrzynarka Tryton TJR5
Wyrzynarka Tryton TJR5

Zadbany ogród i otoczenie domu

Dmuchawa do liści Tryton TJE100

System akumulatorów Tryton 20V znakomicie sprawdza się również w przypadku dwóch urządzeń wykorzystywanych do pielęgnacji ogrodu. Pierwszym z nich jest dmuchawa do liści Tryton TJE100, której z powodzeniem można używać także do... rozpalania grilla. Ma ona wiele zalet. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu jest przede wszystkim cicha i wygodna w obsłudze, bo nie wymaga stosowania przedłużacza. Wentylator może rozpędzać powietrze do prędkości 30 km/h lub 75 km/h (na drugim biegu), co pozwala usunąć nawet mokre liście i zanieczyszczenia zalegające w trudno dostępnych miejscach. Dyszę dmuchawy po skończonej pracy można zdemontować, dzięki czemu urządzenie zajmuje mało miejsca.

Dmuchawa do liści Tryton TJE100
Dmuchawa do liści Tryton TJE100

Nożyce do żywopłotu Tryton TJD90

Drugim sprzętem, pozwalającym formować rośliny w otoczeniu domu są akumulatorowe nożyce do żywopłotu Tryton TJD90. Podobnie jak w przypadku dmuchawy, ich największymi zaletami są cicha praca i wygodna, prosta obsługa. Nożyce mają dwuelementową listwę o długości 54 cm, służącą do przycinania tuj czy bukszpanu. Odporne na stępianie zęby tnące poruszają się z częstotliwością 1400 suwów/min i potrafią przeciąć gałęzie o grubości do 14 mm. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt, pozwalający na pewne cięcie zarówno w poziomie jak i pionie, a jego rękojeść została pokryta antypoślizgową wykładziną. Aby nożyce zaczęły pracować trzeba wcisnąć dwa włączniki, co zabezpiecza przed ich niekontrolowanym uruchomieniem.

Elektronarzędzia Tryton, przez ponad 10 lat obecności na polskim rynku, zasłynęły przede wszystkim z trwałości i intuicyjnej obsługi. Właścicielem marki jest firma Profix, producent cenionych, ręcznych narzędzi Proline. Firma znana jest z tego, że udostępnia klientom tylko sprawdzone, drobiazgowo przetestowane rozwiązania. Proces wprowadzania do sprzedaży systemu akumulatorowego Tryton był długi i skomplikowany, ponieważ testowano jednocześnie kilkadziesiąt rozwiązań, z których finalnie wybrano to najlepsze, satysfakcjonujące nawet najbardziej wymagających użytkowników. System nie tylko spełnia wyśrubowane parametry jakościowe, ale także umożliwia rozszerzenie go w przyszłości o nowe, zasilane akumulatorem urządzenia.

Nożyce do żywopłotu Tryton TJD90
Nożyce do żywopłotu Tryton TJD90

www.tryton-tools.pl

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość

08 Maj 2020, 18:39

7 minut temu, Gość Jacek napisał: Nie widze zalet tego ze jest 1 aku. Nie przeczytałeś ze zrozumieniem Nie zauważyłeś uwagi: Cytat Aby zapewnić ciągłość wiercenia czy szlifowania warto zaopatrzyć się w dwa, a nawet trzy akumulatory A ...

time image

Gość Jacek

08 Maj 2020, 18:25

Nie widze zalet tego ze jest 1 aku. Urzadzenia sa w ciągłym uzyciu i nie ma sytuacji by cos przekladac. Raczej ze ciagle brakuje naladowanych.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje