Sprawdź, ile kosztuje budowa małego domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Sprawdź, ile kosztuje budowa małego domu

Planując budowę domu, każdy Inwestor chce wiedzieć ile, za co będzie musiał zapłacić. Wydatki zależą od wielu czynników. Duże znaczenie ma kształt oraz konstrukcja bryły, rodzaj zadaszenia, system, w jakim prowadzona będzie budowa oraz przyjęty przez Inwestora standard wykończenia.

aktualizacja: 2019-08-09 14:00:34

Zestawienie kosztów budowy niewielkiego domu z poddaszem użytkowym, z podziałem na stan surowy otwarty, koszty stolarki, instalacji i wykończenia znajdziecie w artykule "Ile kosztuje budowa domu?". Wyliczenia zostały wykonane dla projektu "Dom w zielistkach", który należy do kategorii: domy tanie w budowie, został zaprojektowany z myślą o ekonomicznej realizacji. Prosta bryła budynku oraz nieskomplikowany w obróbce dwuspadowy dach pozytywnie oddziałują na koszty budowy oraz tempo prowadzenia prac.

"Dom w zielistkach" z pracowni Archon+

"Dom w zielistkach" - niewielki dom z poddaszem użytkowym, układ funkcjonalny obejmuje 5 pokoi, kuchnię, 2 łazienki, garderobę powierzchnia domu 108,44 m2 powierzchnia kotłowni 7,82 m2

Zgodnie z wyliczeniami opracowanymi na podstawie aktualnego, szczegółowego kosztorysu, według minimalnych stawek krajowych publikowanych przez Sekocenbud na II kwartał 2019 r., całkowity koszt robót budowlanych (pod klucz, wraz z kosztami instalacji wewnętrznych) zamyka się w kwocie 263 000,00 zł netto.

Rzuty "Dom w zielistkach" z pracowni Archon+

Należy pamiętać, że ceny materiałów i koszty robocizny mogą się różnić, w zależności od regionu Polski, w którym Inwestor buduje swój dom. Ze względu na znaczne obłożenie firm budowlanych z pewnością warto z dużym wyprzedzeniem rezerwować terminy u ekip wykonawczych, dzięki temu unikniemy opóźnień i zachowamy zgodny z harmonogramem przebieg prac. Pomocnym narzędziem w planowaniu, a także kontroli wydatków będzie kosztorys budowlany, który umożliwi szybkie porównanie cen z różnych składów budowlanych i wybór najkorzystniejszej oferty.

Tutaj znajdziesz dokładne wyliczenia i podział kosztów budowy "Domu w zielistkach".

Firma powiązana:
ARCHON+ Biuro Projektów Barbara Mendel

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA