Jakie są zalety budowania domów z kształtek styropianowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety budowania domów z kształtek styropianowych?

Odpowiedź eksperta: Na budowę domu z kształtek styropianowych warto zdecydować się, jeżeli zależy nam na znacznym skróceniu czasu budowy, doskonałych parametrach izolacyjnych, oraz obniżeniu rachunków za energię. Konstrukcja taka nazywana jest także budową w systemie szalunku traconego. Kształtki układamy jak klocki, a rdzeń wypełniamy betonem. Elementów nie usuwa się, pozostają one jako gotowa izolacja ścian.

aktualizacja: 2020-04-10 10:14:14

W Polsce system ten staje się popularny i zyskuje nowych zwolenników. Firmy oferują kompletny system kształtek styropianowych od fundamentów aż po dach, dzięki czemu w całej konstrukcji unikamy mostków termicznych. Możemy wybudować z nich dowolnej wielkości budynek. Podstawowymi zaletami powyższej technologii jest czas, łatwość budowy, trwałość budynku oraz znaczne zmniejszenie zużycia energii. Wybudowanie domu zajmuje jedynie 5-6 tygodni, a jego energooszczędność jest wyższa nawet o 90%.

Taki budynek pozwala uniknąć emisji co najmniej 18 ton CO2 rocznie. Dodatkowo ściany są cieńsze niż te wykonane w tradycyjnej technologii. Dzięki temu możemy zyskać nawet kilkanaście metrów dodatkowej powszechni. Kształtki styropianowe nie stanowią pożywki dla wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni- nie pojawiają one się w takich domach, co czyni je szczególnie przyjaznymi dla osób z alergiami.

Od 2021 roku przepisy UE pozwalają budować wyłącznie domy pasywne. To może być nowa przyszłość budownictwa w naszym kraju.

Jakub Wójcik
Wiceprezes
Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.
fot. Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje