Jakie są zalety budowania domów z kształtek styropianowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety budowania domów z kształtek styropianowych?

Odpowiedź eksperta: Na budowę domu z kształtek styropianowych warto zdecydować się, jeżeli zależy nam na znacznym skróceniu czasu budowy, doskonałych parametrach izolacyjnych, oraz obniżeniu rachunków za energię. Konstrukcja taka nazywana jest także budową w systemie szalunku traconego. Kształtki układamy jak klocki, a rdzeń wypełniamy betonem. Elementów nie usuwa się, pozostają one jako gotowa izolacja ścian.

aktualizacja: 2020-04-10 10:14:14

W Polsce system ten staje się popularny i zyskuje nowych zwolenników. Firmy oferują kompletny system kształtek styropianowych od fundamentów aż po dach, dzięki czemu w całej konstrukcji unikamy mostków termicznych. Możemy wybudować z nich dowolnej wielkości budynek. Podstawowymi zaletami powyższej technologii jest czas, łatwość budowy, trwałość budynku oraz znaczne zmniejszenie zużycia energii. Wybudowanie domu zajmuje jedynie 5-6 tygodni, a jego energooszczędność jest wyższa nawet o 90%.

Taki budynek pozwala uniknąć emisji co najmniej 18 ton CO2 rocznie. Dodatkowo ściany są cieńsze niż te wykonane w tradycyjnej technologii. Dzięki temu możemy zyskać nawet kilkanaście metrów dodatkowej powszechni. Kształtki styropianowe nie stanowią pożywki dla wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni- nie pojawiają one się w takich domach, co czyni je szczególnie przyjaznymi dla osób z alergiami.

Od 2021 roku przepisy UE pozwalają budować wyłącznie domy pasywne. To może być nowa przyszłość budownictwa w naszym kraju.

Jakub Wójcik
Wiceprezes
Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.
fot. Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje