Ruszył Eko-Blog

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-11-24 06:36:51
Ruszył Eko-Blog
Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”.

Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”.

Internetowy pamiętnik przygotowany przez Ministerstwo ŚrodowiskaInternetowy pamiętnik stanowi jedną z akcji specjalnych przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska w ramach kampanii edukacyjnej poprzedzającej poznańską Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wartości proekologicznych oraz wiedzy w zakresie ochrony klimatu wśród użytkowników Internetu.

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Środowiska blisko 70% ludzi w wieku od 15 do 24 lat oraz 52% respondentów w wieku 25-39 lat czerpie swoją wiedzę na temat zmian klimatu z Internetu. Z tego właśnie powodu w zintegrowanej kampanii edukacyjnej, prowadzonej przez Ministerstwo Środowiska przed ONZ-owską Konferencją klimatyczną, nie mogło zabraknąć sieci internetowej.

Trwająca od kilku lat wśród młodych ludzi moda na pisanie i czytanie blogów stała się inspiracją do utworzenia wyjątkowego eko-pamiętnika, w którym młody człowiek aktywnie zaangażowany w przeciwdziałanie procesowi globalnego ocieplania opisuje własne obserwacje dotyczące życia w wielkim i zanieczyszczonym mieście.

 

Bloger Ekostudent zwraca szczególną uwagę nie tylko na zachodzące w przyrodzie zjawiska atmosferyczne, coraz częstsze problemy komunikacyjne, ale przede wszystkim,  na stosunek ludzi do ekologii. Napisany „lekkim” językiem i utrzymany w żartobliwym tonie blog jest swoistym buntem młodego człowieka świadomego zagrożeń płynących z globalnego ocieplenia wobec współczesnego sposobu życia, który zdaje się coraz mniej brać pod uwagę środowisko naturalne.  

Ekologiczny pamiętnik „Polska – klimat do zmian” powstał w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej COP 14, która będzie najważniejszym w 2008 roku globalnym szczytem poświęconym zmianom klimatu – mówi Małgorzata Snarska, Szef Zespołu ds. Organizacji i Promocji COP 14. Oprócz bloga Ministerstwo Środowiska przygotowało na tę okoliczność również specjalny konkurs internetowy, klimatyczną wyspę w Second Life, ekologiczny profil na portalu społecznościowym MySpace oraz profesjonalną kampanię spotową – dodaje Snarska.

 

Eko-Blog dostępny jest pod adresem

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Sylwek

28 Lip 2010, 11:20

Popieram ekologiczne budownictwo. Teraz sa takie technologie, że można wybudować dom naprawde ekologicznie. Są kolektory, małe elektrownie wodne, a nawet okna ekologiczne! Właśnie o tym czytałem

Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny