BUDMA 2008 - ekspozycja łatwa do zwiedzania

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2007-12-20 09:22:09
BUDMA 2008 - ekspozycja łatwa do zwiedzania
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA odbędą się w dniach 22-25 stycznia 2008 w Poznaniu. Warto dowiedzieć się, jakich atrakcji możemy się na nich spodziewać. Do wyboru mamy kilka salonów tematycznych. Jak mówi Danuta Kubasik, dyrektor Targów, dzięki temu zwiedzający jeszcze efektywniej spędzą czas na Targach Poznańskich, znajdując rozwiązania na miarę swoich potrzeb.

Ściany i stropy

Budma

Pawilon 3, 3A
W ramach salonu odbędzie się prezentacja kompleksowej oferty materiałów budowlanych mających zastosowanie w budowaniu ścian i stropów. Oprócz podstawowych produktów takich jak beton kruszywa, czy też gotowe elementy do bezpośredniego montażu, na ekspozycji prezentowane będą izolacje, elewacje, posadzki przemysłowe.

Szczególnie interesująco zapowiada się prezentacja grupy produktów z zakresu chemii budowlanej. Wydarzenia towarzyszące salonowi Ściany i stropy, takie jak BudShow (budowanie na żywo), czy też Salon Ekspertów lub warsztaty firmy KREISEL, tworzą fachową atmosferę salonu.

Tematyka: kruszywa, materiały wiążące, beton, izolacje, elementy ścienne, elewacje, stropy, posadzki przemysłowe, okna, drzwi, maszyny do produkcji okien i drzwi, osłony i parapety, okucia, bramy
i ogrodzenia, chemia budowlana.

Okna i drzwi

Pawilon 4, 5
W roku 2008 ekspozycja okien i drzwi będzie częścią salonu Ściany i stropy. Pełna oferta branżowa prezentowana jest na targach Budma w latach nieparzystych w ramach salonu Stolarki otworowej. W 2008 roku salon stanowi ekspozycję maszyn do produkcji okien i drzwi oraz drewnianych elementów budowlanych.

Tematyka: okna, drzwi, maszyny do produkcji okien i drzwi, osłony i parapety, okucia, bramy i ogrodzenia.

Dachy

Pawilon 6, 6A, 6B, 9
Tak jak dach jest pięknym zwieńczeniem budynku kreującym jego wizerunek, tak Salon Dachy stanowi uzupełnienie oferty Salonu materiałów budowlanych. To tu zwiedzający zapoznają się z tajnikami budowy solidnego dachu nad głową i znajdą każdy rodzaj pokrycia dachu.

Zostaną pokazane wyroby liderów rynku zarówno z branży pokryć dachowych, jak i producentów konstrukcji stalowych i drewnianych oraz elementów mocujących. W ramach salonu odbędzie się także pokaz mistrzowskiej budowy konstrukcji dachowej
z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów.

 

Tematyka: konstrukcje stalowe, pokrycia dachowe, akcesoria dachowe, systemy izolacji dachowej, systemy odwodnień, systemy kominowe, osprzęt dekarski, wyroby metalowe i elementy mocujące.

Kamień w budownictwie

Pawilon 3A
W ramach salonu Kamień w budownictwie zaprezentowana zostanie szeroka grupa materiałów budowlanych, gdzie prym wiedzie kamień naturalny. Interesują się nim głównie architekci, projektanci, konserwatorzy zabytków, rzeźbiarze, inwestorzy instytucjonalni i wykonawcy. Ekspozycji towarzyszy cykl szkoleń, seminariów i konferencji.

Tematyka: kamień naturalny: marmur, granit, piaskowiec, półprodukty i wyroby z kamienia: bloki, płyty, płytki, rzeźby, kominki, fontanny, schody, parapety, nawierzchnie z kamienia, maszyny i narzędzia do obróbki kamienia, elementy małej architektury.

Armatura i ceramika

Pawilon 3A
Płytki ceramiczne, armatura i ceramika sanitarna, wyposażenie łazienek i meble łazienkowe są ważnym sektorem wśród produktów prezentowanych podczas targów BUDMA 2008.

Zwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się ze zróżnicowaną  ofertą płytek ceramicznych mających zastosowanie nie tylko w łazienkach, a także innymi elementami wyposażenia łazienek, które czynią łazienkę nowoczesną, funkcjonalną i wygodną. Sąsiedztwo Salonu Ceramiki i Armatury i ekspozycji BUDSHOW pozwoli na prezentację szerokiej gamy produktów
w praktycznym zastosowaniu.

Tematyka: płytki ceramiczne, armatura łazienkowa i sanitarna, ceramika łazienkowa, wyposażenie łazienek, meble łazienkowe.

Informatyka dla budownictwa

Pawilon 1
Cieszący się dużą popularnością salon skupia najnowocześniejsze rozwiązania IT dedykowane branży budowlanej. O dużym zainteresowaniu sektorem informatycznym w branży świadczy sukces przestrzeni ARCHISPACE.

Podczas ostatniej edycji targów BUDMA dostarczyła ona wiele ciekawych informacji zakresu możliwości, jakie daje nowoczesne oprogramowanie CAD. Podczas targów BUDMA 2008 architekci będą mieli okazję po raz kolejny wziąć udział w przestrzeni ARCHISPACE.

Tematyka: oprogramowanie (CAD, do kosztorysowania, inżynierskie do obliczania pokryć dachowych wspomagające zarządzanie nieruchomościami, wspomagające zarządzanie projektami, do wersjonowania dokumentów i zarządzania ich obiegiem), projektowanie.

 

Drewno w budownictwie
Pawilon 2
Wzrost zainteresowania budownictwem drewnianym, a także duża popularność drewna jako surowca mającego szerokie zastosowanie w budownictwie, zadecydowały o powstaniu arcyciekawego salonu targów BUDMA 2008:

Drewno w budownictwie. Szybkość budowy, dobre właściwości izolacyjne oraz wytrzymałość konstrukcji to główne zalety budownictwa drewnianego. Naturalny budulec – szerokie zastosowanie: od podłogi, przez ściany, aż po dach, oraz wykorzystywany na każdym etapie budowy, jako elementy wspierające.

Tematyka: konstrukcje drewniane, podłogi, schody, balustrady, tarcica: listwy, deski, krawędziaki, łaty.
Płyty drewnopochodne, elementy architektury ogrodowej, domy drewniane, inne.

Centrum Budownictwa Sportowego

Pawilon 15 B
CBS jest wspólnym przedsięwzięciem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Projekt ten jest specjalną ofertą kierowaną do wszystkich uczestników segmentu budownictwa poświęconego planowaniu, projektowaniu, budowie, modernizacji, wyposażeniu i zarządzaniu obiektami sportowymi i rekreacyjnymi.

Formuła wydarzenia obejmuje zarówno prezentację najnowszych osiągnięć materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych, stosowanych w budownictwie sportowym, jak również program merytoryczny, na który składają się seminaria, warsztaty, konsultacje i porady ekspertów.

 

Tematyka: hale i sale sportowe, stadiony i boiska sportowe, aquaparki, pływalnie, baseny, golf, fitness, sprzęt sportowy, wellness i spa, oświetlenie i nagłośnienie obiektów sportowych, bezpieczeństwo obiektów sportowych, systemy kontroli dostępu, specjalistyczne materiały budowlane, projektowanie, finansowanie, budowa
i eksploatacja obiektów sportowych

Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD

Pawilon 15 B
Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji salonu nieruchomości
i inwestycji INVESTFIELD. Ekspozycji towarzyszą wykłady, panele dyskusyjne oraz prezentacje przykładów konkretnych rozwiązań z zakresu problematyki podejmowanej podczas INVESTFIELD.

Udział w wydarzeniu umożliwia zwiedzającym szerokie spojrzenie na zagadnienia, zarówno z punktu widzenia teoretyków, jak praktyków. INVESTFIELD cieszy się uznaniem i renomą profesjonalnego forum wymiany wiedzy, skierowanej przede wszystkim do przedstawicieli samorządów.

Wśród tematów podejmowanych przez INVESTFIELD na szczególne wyróżnienie zasługuje rozwój regionalny, planowanie i projektowanie przestrzeni miejskiej, rewitalizacja, infrastruktura drogowa, komunikacyjna i turystyczna oraz strefy ekonomiczne i parki przemysłowe. Tematyka salonu obejmuje także: doradztwo i pośrednictwo w nieruchomościach, rozwój i zarządzanie nieruchomościami, finansowanie i inwestowanie w nieruchomości, kompleksową obsługę nieruchomości. Obecne są tu również związki, stowarzyszenia oraz wydawnictwa branżowe.

 

Więcej informacji:

 


{mosloadmodule mod_firmy}

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny