Czy warto stosować rozwiązania systemowe przy budowie domu energooszczędnego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czy warto stosować rozwiązania systemowe przy budowie domu energooszczędnego?

Odpowiedź eksperta: Współczesny budynek energooszczędny to budynek dopracowany w najmniejszych detalach. Jego konstrukcja, zastosowane rozwiązania, a w szczególności elementy budynku decydujące o jego energooszczędności powinny być starannie wykonane, z właściwych materiałów i w odpowiedni sposób. Dotyczy to również ścian, które w znaczący sposób decydują o energooszczędności budynku.

aktualizacja: 2019-07-15 11:36:45

Dlatego ściany warto wykonać systemowo, by każdy detal był prawidłowo rozwiązany. Tego typu realizacje umożliwia zastosowanie systemu SOLBET. System SOLBET to elementy murowe z betonu komórkowego oraz szeroka gama wyrobów chemii budowlanej - wszystko od jednego producenta.

Elementy murowe systemowe to produkty z betonu komórkowego, czyli bloczki, nadproża, kształtki U. Natomiast chemia budowlana to zaprawy murarskie, zaprawy tynkarskie do zastosowania do wewnątrz i na zewnątrz, gładzie, kleje, system ociepleń, emulsje gruntujące. Szerokie portfolio produktów SOLBET tworzy jedyny taki system budowlany, dzięki któremu można wykonać ściany włącznie z ich wymurowaniem, wykończeniem od wewnątrz, ociepleniem oraz wykończeniem od zewnątrz, stosując wyroby od jednego producenta.

Do wykonawstwa są też dostępne narzędzia systemowe, ułatwiające i przyspieszające roboty murarskie oraz wszelkiego rodzaju elementy dodatkowe: łączniki i zbrojenie do ścian. Tylko takie podejście, systemowe pozwala uzyskać ciepłe i trwałe ściany we współcześnie budowanych budynkach. To już konieczność, by budynek był energooszczędny odpowiednio wybudowany i bez błędów.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk
Product Manager
SOLBET Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje