Czy warto stosować rozwiązania systemowe przy budowie domu energooszczędnego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czy warto stosować rozwiązania systemowe przy budowie domu energooszczędnego?

Odpowiedź eksperta: Współczesny budynek energooszczędny to budynek dopracowany w najmniejszych detalach. Jego konstrukcja, zastosowane rozwiązania, a w szczególności elementy budynku decydujące o jego energooszczędności powinny być starannie wykonane, z właściwych materiałów i w odpowiedni sposób. Dotyczy to również ścian, które w znaczący sposób decydują o energooszczędności budynku.

aktualizacja: 2019-07-15 11:36:45

Dlatego ściany warto wykonać systemowo, by każdy detal był prawidłowo rozwiązany. Tego typu realizacje umożliwia zastosowanie systemu SOLBET. System SOLBET to elementy murowe z betonu komórkowego oraz szeroka gama wyrobów chemii budowlanej - wszystko od jednego producenta.

Elementy murowe systemowe to produkty z betonu komórkowego, czyli bloczki, nadproża, kształtki U. Natomiast chemia budowlana to zaprawy murarskie, zaprawy tynkarskie do zastosowania do wewnątrz i na zewnątrz, gładzie, kleje, system ociepleń, emulsje gruntujące. Szerokie portfolio produktów SOLBET tworzy jedyny taki system budowlany, dzięki któremu można wykonać ściany włącznie z ich wymurowaniem, wykończeniem od wewnątrz, ociepleniem oraz wykończeniem od zewnątrz, stosując wyroby od jednego producenta.

Do wykonawstwa są też dostępne narzędzia systemowe, ułatwiające i przyspieszające roboty murarskie oraz wszelkiego rodzaju elementy dodatkowe: łączniki i zbrojenie do ścian. Tylko takie podejście, systemowe pozwala uzyskać ciepłe i trwałe ściany we współcześnie budowanych budynkach. To już konieczność, by budynek był energooszczędny odpowiednio wybudowany i bez błędów.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk
Product Manager
SOLBET Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny