Co wyróżnia energooszczędne okno PVC?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Co wyróżnia energooszczędne okno PVC?

Okna PVC to obecnie najczęściej wybierany wariant, zarówno w przypadku nowych inwestycji, jak i podczas termomodernizacji starych budynków.

Lista zalet jest długa - okna wykonane z PVC są tańsze od drewnianych i aluminiowych, łatwe w utrzymaniu i konserwacji, charakteryzują się uniwersalnością oraz klasycznym wyglądem. Ich budowa jest dość prosta.

W naszych oknach PVC połączenie optymalnej konstrukcji ram i skrzydeł, przemyślanego systemu uszczelek oraz 3-szybowych, energooszczędnych pakietów pozwala na znaczącą redukcję strat ciepła i osiągnięcie współczynnika Uw = 0,72 W/(m²·K). Takie okna doskonale sprawdzają się w budynkach energooszczędnych. Ponadto są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu zachowują walory estetyczne przez długi czas. Szeroka paleta kolorów RAL, a także możliwość okleinowania jednostronnego, dwustronnego, a także w wersji bikolor, umożliwia stworzenie produktu spójnego zarówno z elewacją, jak i wnętrzem budynku, bez potrzeby pójścia na kompromis.

Okna PVC łączą więc nowoczesne i bezpieczne rozwiązania oraz bezkompromisową estetykę, a dzięki szerokiej gamie funkcjonalnych dodatków inwestor bez trudu dopasuje je do własnych potrzeb i wymagań projektu architektonicznego.

Tomasz Czupryniak
Product Manager KRISHOME
Na zdjęciu otwierającym: Żeby uciekało przez nie jak najmniej ciepła, okna mają coraz więcej szyb i więcej komór w szerszych profilach. (fot. Krispol)

Dodaj komentarz

time image
time image
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!