Zalety budownictwa energooszczędnego 

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Zalety budownictwa energooszczędnego 

Nowoczesne budownictwo energooszczędne staje się coraz bardziej popularne. Już nie tylko koszty inwestycyjne związane z budową domu determinują wybór projektu, materiałów i instalacji ale w dużej mierze koszty eksploatacyjne budynków. Przy wzrastających obecnie cenach usług i niepewnej sytuacji na rynku coraz więcej osób chce inwestować w odnawialne źródła energii, które prowadzą do większej niezależności finansowej i przyczyniają się do znacznej redukcji kosztów użytkowania budynków mieszkalnych.

aktualizacja: 2020-08-18 06:43:56

Firma Bruk-Bet już kilka lat temu wprowadziła na rynek ofertę produktów do budowy domów energooszczędnych. Produkuje ona system budowalny marki Termalica - beton komórkowy, który dzięki odpowiedniemu procesowi technologicznemu, pozwala zoptymalizować  gęstość, własności termiczne i wytrzymałościowe materiału, oraz panele fotowoltaiczne marki Bruk-Bet® Solar, które stosowane łącznie zapewniają codzienny komfort i konkretne oszczędności - na długie lata.

Dom energooszczędny z polskimi modułami fotowoltaicznymi

Fotowoltaika jest jednym z najmniej oddziałujących na środowisko źródeł odnawialnych. Elektrownia słoneczna nie produkuje spalin i nie generuje hałasu, nie ma tez wpływu na ludzi i zwierzęta. W dodatku wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne mogą zapewnić nam niezależność energetyczną i większe oszczędności na lata. Koszt inwestycji w instalacje fotowoltaiczne jest jednorazowy, a przy istniejących systemach wsparcia inwestycja ta zwraca się w przeciągu kilku lat.

Bruk-Bet Solar daje do 15 lat gwarancji na produkt i aż do 30 lat gwarancji na moc, co gwarantuje darmową energię na długie lata po okresie zwrotu z inwestycji. Dodatkowo zamontowany system fotowoltaiczny pracuje bezobsługowo, nie wymaga ciągłej kontroli czy nadzoru i sterowania. Fotowoltaika jest także funkcjonalna. W ofercie producenta znajdują się moduły w różnych opcjach kolorystycznych. Często wybierane przez Klientów moduły w wersji Full Black świetnie komponują się z bryłą budynku, nadając mu nowoczesny design. Istnieje również możliwość montażu modułów BIPV - zintegrowanych z budynkiem w formie fasad czy balkonów.

Solidne i wysokowydajne moduły fotowoltaiczne

Moduły PV stanowią większą cześć każdej instalacji fotowoltaicznej i są jej najważniejszymi elementami. To od nich zależy prawidłowe działalnie całego systemu, stąd wybór odpowiednich modułów jest bardzo istotny. Bruk-Bet Solar oferuje produkty o wysokiej sprawności i wytrzymałości mechanicznej. 60-ogniwowy monokrystaliczny moduł BEM 325W Extreme Full Black wyróżnia się sprawnością na poziomie 19,42%. Ma antyrefleksyjną powłokę na szkle, która powoduje większą absorbcję światła i dodatkowo, dzięki zastosowaniu czarnej folii elektroizolacyjnej oraz ramy, tworzy jednolitą czarną powierzchnię. Ponadto wszystkie panele krajowego producenta z Tarnowa poddawane są potrójnemu 100% testowi elektroluminescencyjnemu, który wyklucza wady ukryte modułu, takie jak hot spoty czy mikropęknięcia.

Moduły marki Bruk-Bet Solar są też wolne od degradacji wywołanej potencjałem - PID. Wszystkie produkty serii Extreme, Extreme Plus oraz Nivo Extreme poddane zostały ekstremalnym testom przyspieszonego starzenia, które odzwierciedlają rzeczywiste zużycie modułu przez kilkadziesiąt lat pracy. Odznaczają się przy tym odpornością na obciążenie statyczne 8000 Pa, na siłę wiatru 5400 Pa oraz na uderzenie kuli gradowej lecącej z prędkością 122 km/h.

System budowlany Termalica® - zalety

Beton komórkowy marki Termalica to mieszanka wyłącznie naturalnych surowców. Ogromną zaletą tego budulca jest lekkość, dzięki czemu ściany z niego wykonane mają świetną izolację cieplną. Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła nie trzeba dodatkowo ocieplać budynku, co pozwala zminimalizować straty ciepła, zaoszczędzić energię, a co za tym idzie czas i pieniądze. Bloczki Termalica wykonane są w najwyższej dokładności wymiarowej TLMB, co pozwala na budowę domu z precyzją do jednego bloczka.

Mechanizm łączenia bloczków opiera się na systemie pióro-wpust, który pozwala wygodnie je łączyć bez konieczności używania zaprawy w spoinach pionowych. Dodatkowym atutem tej technologii jest to, że ściany są odporne na ogień - beton komórkowy Termalica jest niepalnym materiałem budowlanym, który spełnia kryteria Euroklasy A1. W zależności od przeznaczenia bloczków będą się one między sobą różnić niektórymi parametrami. W ofercie Termalica znaleźć można beton komórkowy zarówno na ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Dla ścian zewnętrznych najważniejszym czynnikiem będzie odpowiednia termoizolacyjność, natomiast dla wewnętrznych -  izolacyjność akustyczna.

Energooszczędne budownictwo Termalica

Budownictwo z betonu komórkowego pozwala na korzystanie z większości zalet budownictwa energooszczędnego. Zalicza się do nich nie tylko wysoka izolacja cieplna budynku, ale też zachowanie optymalnych warunków wilgotnościowych. Beton komórkowy odpowiednio przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany "oddychają" i stabilizują wilgotność powietrza w pomieszczeniach. W związku z tym budynek jest odporny na grzyby, pleśnie i bakterie a także, dzięki produkcji betonu komórkowego na bazie wapna - odczyn zasadowy bloczków, na korozję biologiczną.

Izolacyjność akustyczna budynków wykonanych z bloczków Termalica jest o 2 decybele lepsza od izolacyjności innych materiałów budowlanych. Bez wątpienia budowa domu z betonu komórkowego to oszczędność pieniędzy, zarówno na etapie eksploatacji budynku, ale i  podczas samej budowy domu, kiedy to można zaoszczędzić na dodatkowej izolacji, zaprawie i robociźnie podczas wznoszenia konstrukcji.

Buduj energooszczędnie - zadbaj o lepszą przyszłość

Budownictwo energooszczędne ma wiele zalet. Minimalizowanie strat ciepła z systemem budowlanym Termalica to nie jedyny atut tej technologii. Jednorodna konstrukcja budynku i idealnie dopasowane elementy to także trwałość i bezpieczeństwo. W połączeniu z zastosowaniem solidnych i wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych Bruk-Bet® Solar to oszczędność energii, oraz gwarancja najwyższej jakości, potwierdzonej licznymi certyfikatami europejskich jednostek badawczych. Warto więc wybrać rozwiązania polskiej firmy Bruk-Bet i cieszyć się energooszczędnym domem, który sam na siebie zarabia.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje