Kompletna technologia IZODOM do budowy domów energooszczędnych i pasywnych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kompletna technologia IZODOM do budowy domów energooszczędnych i pasywnych

Budownictwo energooszczędne i pasywne to stale rosnący trend, który minimalizuje zużycie energii w budynkach. W praktyce oznacza to zastosowanie zaawansowanych technologii, które będąc bardziej efektywne pod względem energetycznym, są przyjazne dla środowiska. Dom energooszczędny, zaprojektowany na podstawie sprawdzonej technologii z użyciem odpowiednich materiałów izolacyjnych, gwarantuje dużo niższe zużycie energii. Panuje w nim optymalna temperatura - w sezonie grzewczym jest wyjątkowo cieplej, a latem przyjemnie chłodniej. Jak to możliwe? Kluczem jest zastosowanie skutecznej izolacji termicznej, szczelności budynku oraz optymalnego wykorzystania zysku cieplnego.

aktualizacja: 2024-07-02 08:27:50

Rewolucyjna technologia budowlana

W dzisiejszym świecie, w którym troska o środowisko naturalne i oszczędność energii staje się coraz ważniejsza, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa nabiera ogromnego znaczenia. Wypatrując na rynku technologii do budowy domu, chcemy, by był on zbudowany szybko, ekologicznie i ekonomicznie. Mając na uwadze kompletne i gotowe rozwiązania, warto przyjrzeć się polskiej kompletnej technologii IZODOM do budowy domów energooszczędnych i pasywnych w całości certyfikowanej przez Passive House Institute. Wykorzystuje ona system IZOClick® do łączenia klocków ze styropianu bez zaprawy, które następnie wypełniane są betonem (ściany szalunkowe ICF). Klocki styropianowe są produkowane w różnych kształtach i rozmiarach na którą składają się elementy ścian, stropu, płyta fundamentowa oraz płyta dachowa. System ten już od dawna spełnia narzucone normy WT2021, pozwala na oszczędność energii i zminimalizowanie emisji CO2.

To polska technologia, która łączy w sobie trwałość i komfort mieszkania. Do jej zalet należy szybkość wznoszenia ścian, dzięki czemu budowa domu rodzinnego parterowego do stanu surowego otwartego to zaledwie 4-6 tygodni. Dostosowane w zależności od potrzeb trzy systemy ścian - IZOStandard, IZOEnergy, IZOPassive to doskonałe parametry izolacyjne, a brak konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, znacznie skracają i ułatwiają proces budowy, co gwarantuje ukończenie inwestycji w terminie.

Elementy ścienne IZODOM
Elementy ścienne IZODOM - dowiedz się więcej!

Oszczędzaj na ogrzewaniu nawet do 80%!

Energooszczędne ściany są niezbędnym elementem każdego zrównoważonego domu. Wykorzystując najlepsze dostępne technologie do ich wznoszenia, można zmniejszyć zużycie energii w domu i poprawić jego ogólną wydajność.

IZOStandard to trwała, odporna na warunki atmosferyczne ściana, z klasą energooszczędności U = 0,19 W/(m²·K) o grubości 30 cm. Solidna betonowa konstrukcja i wytrzymałe połączenia lekkich elementów zachowują świetną kondycję na lata, stając się integralną częścią budynku.

Ściany energooszczędne IZOEnergy są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ilość energii potrzebnej do utrzymania ciepła w budynku, pomagają utrzymać komfortową temperaturę, a ich zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nie przekracza 40 kWh/m². W skład systemu IZOEnergy wchodzi płyta fundamentowa 15 cm oraz elementy ścienne 35 cm. Współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0,14 W/(m²·K), dzięki czemu oszczędzamy na ogrzewaniu do 50% względem wymogów WT2021.

W skład systemu IZOPassive, który jest rekomendowany dla budynków pasywnych, wchodzi płyta fundamentowa 25 cm, elementy ścienne 45 cm, strop oraz płyta dachowa. Te wszystkie elementy zapewniają współczynnik przenikania ciepła U 0,10 W/(m²·K).

Wszystkie rodzaje ścian zbudowane przy użyciu technologii IZODOM to oszczędność czasu i pieniędzy zarówno dla wykonawcy, jak i inwestora.

Stawianie ścian domu w technologii IZODOM
Stawianie ścian domu w technologii IZODOM

Inwestuj w zieloną przyszłość

Inwestowanie w technologię IZODOM to inwestowanie w przyszłość, w której nie tylko zyskasz wyjątkowy dom, ale stworzysz zdrowsze, bardziej przyjazne miejsce do życia.

Wśród wielu zalet systemu dom wykonany w technologii IZODOM ma dużą efektywność energetyczną, co w dobie kryzysu energetycznego oraz ogromnych podwyżek cen energii staje się jednym z głównych kryteriów wyboru przyszłych Inwestorów.

Unia Europejska stale dostosowuje swoje przepisy do ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej jak np. wprowadzone od 28 kwietnia ub. roku zmiany w przepisach dotyczących świadectw charakterystyki energetycznej budynków, które wpłyną na właścicieli nieruchomości. Wymagania dotyczące budynków są coraz surowsze, co zachęca do stosowania bardziej zaawansowanych technologii i rozwiązań. Na szczęście od 30 lat tworzymy rozwiązania, dzięki którym mamy pewność, że dom jest zgodny z najnowszymi wytycznymi.

Warto również pamiętać, iż nasze klocki są materiałem samogasnącym trudnopalnym, dzięki czemu bezpiecznie czujemy się we własnym domu. Czy energooszczędne budowanie z klocków to dobry wybór? Zdecydowanie! Zasada budowy jest bardzo prosta - elementy zazębiają się ze sobą (jak LEGO) bez użycia zapraw czy klejów, które układa się na placu budowy. Dzięki temu powstaje monolityczna ściana bez mostków termicznych.

Dom wykonany w technologii IZODOM ma dużą efektywność energetyczną
Dom wykonany w technologii IZODOM ma dużą efektywność energetyczną

Kalkulator budowy domu

Już teraz możesz sprawdzić cenę budowy Twojego domu energooszczędnego. Nasza technologia budowy domów energooszczędnych znana jest z produkcji materiałów budowlanych, które są skuteczne w zapewnieniu izolacji termicznej i akustycznej budynku. Dzięki temu można zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji, ponieważ mniej energii jest potrzebne do utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz budynku.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu! https://izodom.pl/kalkulator/

Izodom 2000 Polska sp. z o.o.
ul. Ceramiczna 2A, 98-220 Zduńska Wola
www.izodom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW