Wyższy komfort i mniejsze koszty. Rozwiązania Armacell dla obiektów wypoczynkowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Wyższy komfort i mniejsze koszty. Rozwiązania Armacell dla obiektów wypoczynkowych

Do decydujących czynników przy wyborze hotelu czy SPA z pewnością zaliczamy poziom komfortu odwiedzających. Czy podniesienie jakości obsługi musi dla właścicieli tych obiektów wypoczynkowych oznaczać zwiększenie kosztów? Niekoniecznie! Niektóre rozwiązania inwestycyjne mogą przełożyć się nie tylko na zadowolenie klientów, ale także na wymierne oszczędności.

aktualizacja: 2021-11-10 10:51:37

Nagły hałas dobywający się z pionów kanalizacyjnych potrafi zepsuć każdy odpoczynek. Wobec obiektów wypoczynkowych mamy wyjątkowo wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o skuteczną ochronę akustyczną, standardy higieniczne czy bezpieczeństwo pożarowe. Izolacje Armacell w łatwy sposób spełnią wszystkie te trzy wymogi przy jednoczesnym zapewnieniu jeszcze lepszej wydajności energetycznej i przy zmniejszeniu kosztów.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że zadowolony klient to ten, który wraca i poleca obiekt wypoczynkowy swoim znajomym. Dlatego właściciele hoteli czy SPA dużą wagę przykładają do standardów obsługi, jakości świadczonych usług czy wystroju wnętrz. Nie bez znaczenia są też instalacje. Nawet jeśli są odpowiednio ukryte, mogą być źródłem rozpraszających dźwięków. Niewłaściwie zaizolowane powodują też skraplanie się wilgoci, co w konsekwencji doprowadza do rozwoju grzybów i innych szkodliwych dla zdrowia organizmów. Nie bez znaczenia jest również to, że nieprawidłowo zabezpieczone instalacje odpowiedzialne za rozprowadzanie ciepła mogą zagrażać bezpieczeństwu, a nawet życiu, zwłaszcza gdy wybuchnie pożar. Rozprzestrzenianie ognia przez izolacje czy materiały wydzielające duże ilości dymu utrudniającego oddychanie i ograniczające widoczność w czasie ewakuacji są absolutnie niedopuszczalne w obiektach użytku publicznego.

Bezkonkurencyjne rozwiązanie

Armacell zapewnia sprawdzone rozwiązania zwiększające komfort, bezpieczeństwo i wydajność energetyczną. To też jedyny producent materiałów izolacyjnych z opatentowanym dodatkiem przeciwdrobnoustrojowym Microban®, zapewniającym proaktywną ochronę przed rozwojem szkodliwych bakterii i pleśni.

Lepszą kontrolę nad hałasem dla rur o małych średnicach umożliwiają izolacje ArmaFlex i Tubolit® o bardzo dobrych właściwościach akustycznych. Z kolei dla rur kanalizacyjnych i deszczowych przeznaczona jest izolacja ArmaComfort AB. Wszystkie trzy wyróżnia także łatwość montażu. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami izolacje Armacell można zastosować w trudno dostępnych przestrzeniach lub na istniejących instalacjach, przy których czasami nie ma miejsca na grube warstwy izolacyjne.

Jeśli w obiekcie znajdują się urządzenia wymagające wysokiego pochłaniania hałasu, takie jak obudowy do awaryjnych generatorów energii czy pompy ciepła, istnieje też możliwość skorzystania z otwartokomórkowej izolacji ArmaSound® RD, która zapewnia jeszcze większy poziom ochrony.

Większe oszczędności i bezpieczeństwo

Zastosowanie produktów Armacell podnosi także ochronę przed stratami energetycznymi. W obiektach hotelarskich zwykle około połowa energii, a w Europie Północnej nawet 70 procent, jest wykorzystywana do klimatyzacji pomieszczeń i ogrzewania. Ogromne zapotrzebowanie, czyli do 30 procent całkowitej energii grzewczej, generują też strefy SPA. Izolacje Armacell to nie tylko gwarancja korzyści ekonomicznych, ale także, dzięki ograniczeniu emisji CO2, ekologicznych.

Za zwiększenie bezpieczeństwa produktów Armacell odpowiada technologia Armaprene®, wykorzystana m.in. w produktach ArmaFlex Ultima - pierwszych na świecie elastycznych materiałach izolacyjnych o klasie reakcji na ognień BL-s1, d0. W wyniku pożaru aż 95% przypadków śmiertelnych powodowanych jest przez wdychanie dymu. Produkty z zastosowanymi rozwiązaniami Armaprene® generują go aż 10 razy mniej.

Bezpieczeństwo pożarowe możemy też zwiększyć, korzystając z systemów ArmaFlex Protect i ArmaProtec, posiadających komponenty zatrzymujące ogień i zapobiegające przedostawaniu się pożaru przez przegrody oddzielenia pożarowego. Mniejsze rozprzestrzenianie się pożaru to oczywiście wyższe bezpieczeństwo, ale także mniejsze straty materialne i wizerunkowe.

Produkty Armacell pomagają podnieść jakość obsługi klienta, zmniejszyć koszty związane z utrzymaniem budynku, zredukować wpływ szkodliwych czynników na środowisko, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa pożarowego. To także większy komfort dla projektantów, wykonawców i właścicieli obiektów wypoczynkowych. Rozumiejąc potrzeby branży inżynieryjnej i hotelarskiej, Armacell zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne na każdym etapie, pomagając dobrać najkorzystniejsze i najwydajniejsze rozwiązania. Dla większości produktów dostępne są pełne deklaracje środowiskowe produktu (EPD) oraz obiekty do projektowania w technologii cyfrowej BIM, co przekłada się na większą automatyzację prac projektowych, ułatwia staranie się o zielone certyfikaty dla budynku oraz łatwiejsze zarządzanie obiektem.

Firma powiązana:
Armacell Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje