70 tysięcy drzew na 70 lat Grupy Kęty

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
70 tysięcy drzew na 70 lat Grupy Kęty

W 2023 roku GK Grupa Kęty SA będzie obchodzić jubileusz 70-lecia istnienia na rynku. Ta okazja zostanie uczczona w wyjątkowy i uzdrawiający środowisko sposób - spółka posadzi w Polsce 70 tysięcy drzew.

aktualizacja: 2021-06-14 06:45:21

Celem ekologicznej inicjatywy GK Grupy Kęty - spółki zajmującej się przetwórstwem aluminium - jest nie tylko uczczenie jubileuszu, ale przede wszystkim troska o zdrowsze środowisko oraz redukcja śladu węglowego. Zapoczątkowana w kwietniu akcja ma potrwać do 2023 roku i stanowi część projektu "Sadzimy tlen" Fundacji Ekologicznej Arka.

Jubileuszowa akcja to długofalowa inwestycja w naturę i zdrowsze środowisko. Szacuje się, że absorpcja C02 przez 70 tysięcy drzew w ciągu roku wynosi ponad 420 ton. Ta liczba stanowi 1,19% emisji bezpośrednich gazów cieplarnianych spółek krajowych Grupy Kapitałowej Grupy Kęty (35 111 ton w 2020 roku).

- Jako Grupa Kęty przykładamy dużą wagę do zdrowego środowiska. Ekologia jest wpisana w naszą strategię i podejmujemy wiele działań, które mają zmieniać planetę na lepsze, a także promować odpowiednie postawy. Akcja 70 tysięcy drzew na 70 lat Grupy Kęty to świetny sposób na uczczenie jubileuszu i zrobienia czegoś dobrego dla otaczającej nas przyrody. To także kolejne z narzędzi, oprócz opracowywanych przez nas rozwiązań technologicznych, obniżenia śladu węglowego spółki - mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof SA, spółce należącej do GK Grupy Kęty.

Jubileuszowe działania Grupy Kęty to część projektu "Sadzimy tlen" Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska Białej. Akcja, będąca wyrazem troski o dobro naszej planety, jest skierowana do wszystkich - zarówno osób prywatnych, jak i szkół, organizacji pozarządowych czy firm. Do tej pory udało się posadzić ponad 108 tysięcy drzew, co przekłada się na zmniejszenie ilości dwutlenku węgla w atmosferze o 653 tony.

www.grupakety.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje