12 dobrych praktyk CEMEX w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
12 dobrych praktyk CEMEX w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Już po raz 19. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki", ukazujący najlepsze działania firm w obszarze CSR zrealizowane w 2020 roku.

aktualizacja: 2021-05-04 08:26:10

W najnowszej edycji raportu zawartych zostało dwanaście dobrych praktyk, zrealizowanych przez CEMEX Polska w 2020 roku. Należą one do kilku obszarów, w tym edukacji, bezpieczeństwa, dobrego życia i jakości zdrowia, zrównoważonych miast i społeczności, czy działań w obszarze klimatu. Niektóre z nich były odpowiedzią na pandemię koronawirusa i dotyczyły niwelowania jej skutków. To między innymi projekt "Wirtualna szkoła z CEMEX", wspierający zdalne nauczanie w szkołach.

Wyróżniono również akcję "Lato z CEMEX", skierowaną do dzieci i seniorów ze społeczności lokalnych, w których CEMEX prowadzi działalność produkcyjną. Projekt pozwolił zorganizować różnorodne zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla wymienionych grup mieszkańców. Ponadto, w obszarze zaangażowania społecznego została zawarta również praktyka "Mistrzowie Bezpieczeństwa" - program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, polegający na organizacji warsztatów z przedstawicielami policji, straży pożarnej, ratowników czy specjalistów BHP.

Firma zrealizowała również wyróżnioną w raporcie akcję edukacyjną "Jeden zespół CEMEX", mającą na celu wsparcie zdrowia psychicznego pracowników w czasie pandemii.

W obszarze BHP wyróżniono: kampanię "Bezpieczeństwo to nasz główny priorytet", "Elektroniczne narzędzie do zarządzania personelem wykonawców", "Elektroniczny system kontroli pojazdów przy pomocy modułu NFC". W trakcie trwania pandemii firma ta nie zaprzestała edukacji ekologicznej swoich pracowników i społeczności lokalnych w pobliżu miejsc, gdzie firma prowadzi działalność. Raport prezentuje następujące praktyki w tym obszarze: "CEMEX dla Planety" - akcja mająca na celu podniesienie świadomości ekologicznej pracowników oraz "Gra terenowa na ścieżce przyrodniczej Lipówka - kopalnia przywrócona naturze", która zwiększała wrażliwość środowiskową i wiedzę uczestników o bioróżnorodności, a także "Warsztaty na Okrągło jako część Akademii Zrównoważonego Rozwoju CEMEX".

Pozostałe wyróżnione praktyki w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu 2020 to: "Dialog z interesariuszami w formule online" oraz "Program Profilaktyki Onkologicznej dla pracowników CEMEX", którego celem jest rzetelna edukacja na temat profilaktyki onkologicznej, jak i ewentualne profesjonalne i szybkie wsparcie w badaniach oraz koordynacji diagnostyki.

Raport dostępny jest do pobrania na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/.

Firma powiązana:
CEMEX Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje