Jeszcze łatwiejsze projektowanie z nową wersją nakładki Armacell dla Revit

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jeszcze łatwiejsze projektowanie z nową wersją nakładki Armacell dla Revit

Wdrożona w zeszłym roku nowa nakładka Armacell dla Revit, umożliwiająca automatyczne dodawanie izolacji technicznych na instalacje w budynkach, znacznie ułatwia prace projektowe. Jej najnowsza, grudniowa wersja to gwarancja dostępu do aktualnej bazy produktów, lepsze zestawienia użytych materiałów, gotowe rozwiązania dla instalacji wody lodowej, a także szereg usprawnień zapewniających jeszcze większy komfort i wygodę.

aktualizacja: 2021-03-09 10:12:59

Stosowanie najnowszej wersji nakładki zapewnia wybór spośród wszystkich produktów Armacell dostępnych na rynku i spełniających polskie wymagania prawne. Aktualna wersja Armacell dla Revit 2.20.12.380 pozwala zapewnić najwyższą jakość dokumentacji projektowej z uwzględnieniem jedynie produktów znajdujących się w bieżącej ofercie.

Wymagania prawne

Kwestie stosowania izolacji cieplnej regulowane są w Polsce Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. W załączniku drugim odnajdziemy szczegółowe wymagania minimalnych grubości izolacji cieplnej na instalacjach grzewczych, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji, przewodach ogrzewania powietrznego oraz instalacji wody lodowej.

Określone wytyczne uzależnione są od rodzaju instalacji, jej przekrojów, położenia, a także współczynnika przewodności cieplnej materiału izolacyjnego. Przepisy wymagają także, aby izolacja instalacji wody lodowej była dodatkowo paroszczelna.

W ofercie Armacell znajdziemy szereg produktów izolacyjnych dostosowanych do bieżących norm prawnych, jak również zapewniających jeszcze doskonalszą ochronę instalacji, przedłużających ich żywotność, dbających także o komfort akustyczny w pomieszczeniach oraz dodatkowych parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań specyfikacji.

Nowe usprawnienia w nakładce Armacell dla Revit

Nakładka Armacell dla Revit pozwala na szybki wybór spośród wszystkich produktów firmy i dopasowanie projektowanych izolacji do wymagań. Rozwiązuje też powszechny problem związany z koniecznością stosowania izolacji wielowarstwowych w celu spełnienia wymagań prawnych odnośnie grubości na rurociągach o dużej średnicy. W standardowej wersji programu Revit nie jest możliwe dodanie kilku warstw izolacji i w praktyce projektant nie jest w stanie wygenerować z modelu instalacji zestawienia materiałowego odzwierciedlającego faktyczne zapotrzebowanie na otuliny czy materiały izolacyjne dla projektowanego systemu. Użycie nakładki Armacell pozwala na konfigurację izolacji wielowarstwowych, a tym samym pozwala tworzyć zestawienia materiałów użytych w projekcie z uwzględnieniem warstw izolacji.

Obok najnowszej wersji aplikacji pojawiły się także gotowe szablony ze skonfigurowaną izolacją AF/Armaflex i Armaflex ACE Plus, spełniające wymagania zawarte w Warunkach Technicznych dotyczące instalacji wody lodowej. Dla wygody użytkowników istnieje też możliwość używania wcześniej skonfigurowanych własnych rozwiązań dla poszczególnych instalacji. Zarówno gotowe szablony, jak i możliwość pracy z wcześniej używanymi rozwiązaniami przy kolejnych projektach to znaczne usprawnienie pracy i duże oszczędności czasu.

Korzystanie z nakładki Armacell dla Revit umożliwia w prosty i szybki sposób uzupełnić projekt o izolacje i wygenerować zestawienie użytych materiałów dla całego systemu, zaś praca na jej najnowszej wersji to gwarancja najlepszych i najbardziej aktualnych dostępnych rozwiązań.

Bieżąca wersja nakładki Armacell dla Revit oraz gotowe szablony i instrukcja użytkowania dostępne są na stronie internetowej https://local.armacell.com/pl/bim/.

Firma powiązana:
Armacell Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje