HomeKONCEPT 85 DL - dom letniskowy z efektem "wow"

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
HomeKONCEPT 85 DL - dom letniskowy z efektem "wow"

Marzyliśmy o tym, aby odmienić wyobrażenia o wypoczynku na działce i tak właśnie powstał HomeKONCEPT 85 DL! Projekt dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, ale też przykładają dużą wagę do designu.

aktualizacja: 2021-02-15 06:27:22

Ten nowoczesny dom letniskowy stanowi prywatną przestrzeń dla tych z nas, którzy szukają azylu, aby spędzić weekend na łonie natury i oddać się swoim ulubionym zajęciom z dala od miejskiego zgiełku. Projekt uwzględnia wszystkie wygody tak niezbędne do komfortowego spędzania czasu podczas upragnionego wypoczynku.

Bryła domu została zaprojektowana na planie prostokąta. Chcieliśmy aby przyroda przenikała do jego środka, stąd właśnie pomysł na zastosowanie tak dużych przeszkleń. Spełniają one dwie funkcje - maksymalnie doświetlają jego wnętrze i pozwalają w każdej chwili cieszyć się pięknem otaczającego krajobrazu. Aby zapewnić mieszkańcom spokój i wygodę, po przeciwnej stronie przewidziano elewację bez okien. Sposób jej wykończenia - gontem drewnianym - sprawia, że budynek fantastycznie koresponduje z naturą i przyciąga wzrok.

Prosta bryła z dwuspadowym dachem została tak skomponowana, aby część tarasu znalazła się pod dachem. Dzięki temu w części tarasowej swoje miejsce znalazł aneks kuchenny z jadalnią. W kuchni na świeżym powietrzu już na etapie projektowym zadbano o przyłącza elektryczne i wody. Mieszkańcy w ten sposób zyskują dodatkową przestrzeń do przygotowywania posiłków na przyjęcia, spotkania i wspólne spędzanie czasu wśród otaczającej dom zieleni.

Atutem projektu jest przemyślane wykorzystanie każdego metra kwadratowego dostępnej powierzchni. Na niewielkiej przestrzeni mamy zaprojektowaną funkcjonalną kuchnię, jadalnię, łazienkę z prysznicem oraz część salonową.

W HomeKONCEPT 85 DL architekci zaplanowali strefę nocną na antresoli. Prowadzą do niej schody młynarskie, które zajmują niewiele miejsca, ponieważ można je przysunąć do ściany. Przestrzeń antresoli jest o tyle ciekawa, że możemy zaaranżować tu jedną sypialnię albo w wersji alternatywnej - podzielić przestrzeń ścianką działową i przygotować dwa osobne, niewielkie pokoje. Okno dachowe na antresoli nawet w nocy pozwoli cieszyć się pięknym widokiem na gwiazdy.

HomeKONCEPT 85 DL to dom letniskowy przeznaczony do sezonowego wypoczynku, a jego powierzchnia nie przekracza 35 m2. Można go wznieść bez pozwolenia na budowę, wystarczy samo zgłoszenie budowy właściwemu urzędowi.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje