Innowacyjne aerożelowe izolacje ArmaGel HT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Innowacyjne aerożelowe izolacje ArmaGel HT

ArmaGel HT to innowacyjne maty do izolacji technicznych, które zachowują doskonałe parametry już przy ułamku grubości w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Możliwość stosowania warstw cieńszych o 80% pozwala na stworzenie izolacji nawet w miejscach o bardzo ograniczonej przestrzeni, a technologia LoDust sprawia, że montaż pozbawiony jest typowych niedogodności.

aktualizacja: 2021-05-13 08:28:05

ArmaGel HT to nowa generacja izolacji. Do ich produkcji wykorzystuje się aerożele krzemionkowe, czyli ciało stałe o najmniejszej gęstości na świecie. Wyjątkowy skład nadaje im ponadprzeciętnych właściwości. Są ultralekkie, supercienkie, elastyczne i zapewniają łatwy i bezpieczny montaż.

Doskonałe właściwości izolacji ArmaGel HT

Maty ArmaGel HT spełniają wymogi normy ASTM C1728, co potwierdzone jest wynikami badań. Maty można stosować w ekstremalnych warunkach z maksymalną temperaturą roboczą do 650°. Sprawdzą się zatem nawet w przypadku bardzo wymagających instalacji przemysłowych - włączając w to te na platformach wiertniczych, związane z wydobyciem gazu czy ropy naftowej.

Paroprzepuszczalność oraz właściwości hydrofobowe sprawiają, że odpowiednio dobrane maty ArmaGel HT zapobiegają kondensacji pary wodnej, stanowiąc dodatkowo ochronę dla instalacji przed wilgocią i korozją. Dzięki temu nie jest ona narażona na działanie pleśni, co ma wpływ na zwiększenie jej żywotności. Możliwa jest także aplikacja z kilku warstw, ArmaSound Industrial Systems, dzięki czemu oprócz izolacji termicznej zyskamy także ochronę przed hałasem. Badania potwierdziły też, że jest to także produkt o klasie B-s1, d0 zapewniający wysokie bezpieczeństwo pożarowe. Dodatkowo bezchlorowa produkcja mat sprawia, że są one bezpieczne dla środowiska i po okresie eksploatacji mogą być utylizowane na wysypiskach.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacja ArmaGel HT jest ultracienka i ultralekka oraz przedłuża żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji
Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacja ArmaGel HT jest ultracienka i ultralekka oraz przedłuża żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji. (fot. Armacell)

Izolacje ArmaGel HT: łatwy i bezpieczny montaż

Maty ArmaGel HT są bardzo giętkie i elastyczne. Zmniejszona grubość i łatwość dopasowywania do najbardziej złożonych kształtów instalacji (takich jak kolanka, kształtki i kołnierze) pomagają uniknąć mostków i przerw w izolacji. Można je ciąć przy pomocy podstawowych narzędzi, a technologia LoDust powoduje znaczną redukcję pylenia, co pozytywnie wpływa na komfort samego montażu.

Maty ArmaGel HT występują w czterech wariantach grubości: 5, 10, 15 i 20 mm i oferują do 5 razy lepsze parametry techniczne w porównaniu z tradycyjnymi produktami izolacyjnymi. Szerokość rolek to 150 cm, a na życzenie istnieje też możliwość dostarczenia szerokości 75 cm. Tak cienkie maty, które są równie skuteczne jak tradycyjne rozwiązania o znacznie większych objętościach pozwalają na wygodne prace czy izolowanie systemów w trudnodostępnych przestrzeniach, położonych np. w bliskim sąsiedztwie ścian czy stropów, gdzie dla typowych produktów izolacyjnych po prostu zabrakłoby przestrzeni.

Maty ArmaGel HT to doskonała izolacja, oszczędność przestrzeni oraz wygodny i bezpieczny montaż.

Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności
Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności. (fot. Armacell)
Firma powiązana:
Armacell Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje