ArmaGel HT - aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
ArmaGel HT - aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek

Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom.

aktualizacja: 2020-12-07 10:32:58

Produkty do izolacji technicznych narażone są niejednokrotnie na działanie niezwykle wymagającego środowiska, w którym zapewniają ochronę termiczną i akustyczną, a jednocześnie odpowiadają za bezpieczeństwo konstrukcji. Aerożelowe maty ArmaGel HT można stosować nawet w warunkach z maksymalną temperaturą roboczą do 650°C, czyli znacznie przekraczającą możliwości wykorzystania wielu typowych materiałów. Dzięki swoim unikalnym właściwościom są dodatkowo ultracienkie i ultralekkie oraz przedłużają żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji.

Aerożele - co to takiego?

Aerożele to materiał, w którym płynny składnik żelu zastąpiony jest powietrzem, dzięki czemu są najlżejszą substancją będącą ciałem stałym. Mają wyjątkowe właściwości mechaniczne, zwłaszcza w zakresie odporności na ściskanie i rozciąganie oraz wytrzymują nawet ogromne obciążenia. Cechy te sprawiają, że szybko podbiły przemysł kosmiczny i lotniczy, a dziś coraz częściej wkraczają także do przemysłu budowlanego. Nawet ponad 90% ich objętości stanowi pusta przestrzeń, co w połączeniu z ich innymi cechami, czyni z nich materiał o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodzenia ciepła.

Maty ArmaGel HT produkowane są z aerożeli krzemionkowych, które dodatkowo są bardzo odporne na działanie wysokiej temperatury i zachowują w niej swoją stabilność.

Maty izolacyjne ArmaGel HT

Produkty ArmaGel HT możemy stosować nawet w miejscach, w których nie sprawdzi się większość tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Spełniają wymogi normy ASTM C1728 i mogą być bez problemów używane do zastosowań w temperaturze do 650°C, a dzięki wyjątkowym właściwościom zapewniają równe osiągi termiczne już przy ułamku typowych wymiarów. Maty dostępne są w grubościach od 5 do 20 milimetrów i oferują do 5 razy lepsze parametry techniczne w porównaniu z tradycyjnymi produktami izolacyjnymi. Zróżnicowanie grubości mat ArmaGel HT zapewnia możliwość doboru odpowiedniej warstwy izolacyjnej dostosowanej do potrzeb, a ich niewielka objętość sprawia, że maty można montować nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach, gdzie nie zmieściłyby się rozwiązania o tych samych parametrach izolacyjnych w tradycyjnych grubościach.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacja ArmaGel HT jest ultracienka i ultralekka oraz przedłuża żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji
Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacja ArmaGel HT jest ultracienka i ultralekka oraz przedłuża żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji. (fot. Armacell)

Izolacje ArmaGel HT są łatwe do cięcia i wysoce elastyczne, co zapewnia wygodny montaż nawet na złożonych kształtach takich jak kształtki czy kołnierze i poprawia szczelność izolacji, a także redukuje ilość odpadów materiałowych.

Prosta instalacja mat i ich łatwy demontaż zmniejszają zarówno czas pracy, jak i potrzebę zakupu izolacji zastępczej podczas regularnych cykli konserwacji. Materiał, z którego zostały wykonane jest paroprzepuszczalny i hydrofobowy. Umożliwia to wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz oraz zapobiega jej kondensacji, dzięki czemu unikamy zawilgocenia izolacji i związanego z tym podwyższonego ryzyka korozji instalacji.

Zapewniają także świetną izolację akustyczną, a jeśli zależy nam na jeszcze większej ochronie przed hałasem maty ArmaGel HT mogą być też stosowane jako element systemu ArmaSound Industrial Systems, co zapewni jeszcze wyższą redukcję przenoszenia dźwięku.

Warto też podkreślić, że maty ArmaGel HT są materiałem bezchlorowym z możliwością utylizacji na wysypisku i przyjaznym dla środowiska. Technologia LoDust zmniejszająca zapylenie sprawi, że produkowane przez firmę Armacell maty chronią zdrowie robotników i z pewnością zostaną docenione przez monterów.

Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności. Możemy ich używać wszędzie tam, gdzie zależy nam na doskonałej izolacji oraz wieloletniej niezawodności także w wyjątkowo trudnych warunkach, takich jak przemysł naftowy lub gazowy. Jeśli więc zależy nam na rozwiązaniu zapewniającym trwałość i najlepsze parametry, to innowacyjne aerożelowe maty izolacyjne ArmaGel HT będą gwarantem idealnego wyboru zapewniającym korzyści zarówno na etapie prac montażowych, jak i późniejszej eksploatacji instalacji.

Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności
Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności. (fot. Armacell)
Firma powiązana:
Armacell Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje