Innowacyjne aerożelowe izolacje ArmaGel HT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Innowacyjne aerożelowe izolacje ArmaGel HT

ArmaGel HT to innowacyjne maty do izolacji technicznych, które zachowują doskonałe parametry już przy ułamku grubości w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Możliwość stosowania warstw cieńszych o 80% pozwala na stworzenie izolacji nawet w miejscach o bardzo ograniczonej przestrzeni, a technologia LoDust sprawia, że montaż pozbawiony jest typowych niedogodności.

aktualizacja: 2021-05-13 08:28:05

ArmaGel HT to nowa generacja izolacji. Do ich produkcji wykorzystuje się aerożele krzemionkowe, czyli ciało stałe o najmniejszej gęstości na świecie. Wyjątkowy skład nadaje im ponadprzeciętnych właściwości. Są ultralekkie, supercienkie, elastyczne i zapewniają łatwy i bezpieczny montaż.

Doskonałe właściwości izolacji ArmaGel HT

Maty ArmaGel HT spełniają wymogi normy ASTM C1728, co potwierdzone jest wynikami badań. Maty można stosować w ekstremalnych warunkach z maksymalną temperaturą roboczą do 650°. Sprawdzą się zatem nawet w przypadku bardzo wymagających instalacji przemysłowych - włączając w to te na platformach wiertniczych, związane z wydobyciem gazu czy ropy naftowej.

Paroprzepuszczalność oraz właściwości hydrofobowe sprawiają, że odpowiednio dobrane maty ArmaGel HT zapobiegają kondensacji pary wodnej, stanowiąc dodatkowo ochronę dla instalacji przed wilgocią i korozją. Dzięki temu nie jest ona narażona na działanie pleśni, co ma wpływ na zwiększenie jej żywotności. Możliwa jest także aplikacja z kilku warstw, ArmaSound Industrial Systems, dzięki czemu oprócz izolacji termicznej zyskamy także ochronę przed hałasem. Badania potwierdziły też, że jest to także produkt o klasie B-s1, d0 zapewniający wysokie bezpieczeństwo pożarowe. Dodatkowo bezchlorowa produkcja mat sprawia, że są one bezpieczne dla środowiska i po okresie eksploatacji mogą być utylizowane na wysypiskach.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacja ArmaGel HT jest ultracienka i ultralekka oraz przedłuża żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji
Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacja ArmaGel HT jest ultracienka i ultralekka oraz przedłuża żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji. (fot. Armacell)

Izolacje ArmaGel HT: łatwy i bezpieczny montaż

Maty ArmaGel HT są bardzo giętkie i elastyczne. Zmniejszona grubość i łatwość dopasowywania do najbardziej złożonych kształtów instalacji (takich jak kolanka, kształtki i kołnierze) pomagają uniknąć mostków i przerw w izolacji. Można je ciąć przy pomocy podstawowych narzędzi, a technologia LoDust powoduje znaczną redukcję pylenia, co pozytywnie wpływa na komfort samego montażu.

Maty ArmaGel HT występują w czterech wariantach grubości: 5, 10, 15 i 20 mm i oferują do 5 razy lepsze parametry techniczne w porównaniu z tradycyjnymi produktami izolacyjnymi. Szerokość rolek to 150 cm, a na życzenie istnieje też możliwość dostarczenia szerokości 75 cm. Tak cienkie maty, które są równie skuteczne jak tradycyjne rozwiązania o znacznie większych objętościach pozwalają na wygodne prace czy izolowanie systemów w trudnodostępnych przestrzeniach, położonych np. w bliskim sąsiedztwie ścian czy stropów, gdzie dla typowych produktów izolacyjnych po prostu zabrakłoby przestrzeni.

Maty ArmaGel HT to doskonała izolacja, oszczędność przestrzeni oraz wygodny i bezpieczny montaż.

Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności
Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności. (fot. Armacell)
Firma powiązana:
Armacell Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje