Mały dom parterowy z dużymi przeszkleniami w cenie mieszkania! Zobacz ten projekt ARCHON+

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Mały dom parterowy z dużymi przeszkleniami w cenie mieszkania! Zobacz ten projekt ARCHON+

"Dom w kosaćcach 2 (N)" to doskonała propozycja dla Inwestorów, którzy marzą o niedużym, komfortowym domu parterowym w cenie mieszkania. Minimalistyczny charakter bryły podkreśla dwuspadowy dach bezokapowy, a wykończenie elewacji wpisuje się w aktualne trendy. Proste rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają sprawną i ekonomiczną realizację inwestycji.

aktualizacja: 2022-06-06 06:21:03
Mały dom parterowy z dużymi przeszkleniami w cenie mieszkania!

Jasny tynk z grafitowymi akcentami to efektowna oprawa bryły "Domu w kosaćcach 2 (N)", zaprojektowanego w stylu nowoczesnej stodoły. Dopełnieniem kompozycji jest płaska dachówka w kolorze antracytowym. Niewielkie, jednokondygnacyjne wnętrze mieści wygodny program funkcjonalny z czterema pokojami, który uzupełnia atrakcyjnie zaprojektowany taras, oferujący mieszkańcom klimatyczną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dom w kosaćcach 2 (N) - rzuć parteru
  • powierzchnia domu: 88,59 m2
  • powierzchnia kotłowni: 4,05 m2
  • program użytkowy: salon, jadalnia, kuchnia, spiżarka, 3 sypialnie, garderoba, łazienka, toaleta, kotłownia
  • min. wymiary działki: 22,2 x 15,9 m

Sprawdź aktualne koszty budowy "Domu w kosaćcach 2 (N)", wg minimalnych i średnich stawek krajowych oraz pozostałe parametry budynku.

W projekcie zadbano o czytelny podział na strefy użytkowania, a duże przeszklenia umożliwiają doskonałe nasłonecznienie wnętrz, które wizualnie zyskują na atrakcyjności i przestronności. Dzięki racjonalnej organizacji powierzchni dom jest funkcjonalny i bardzo wygodny w użytkowaniu.

Dom w kosaćcach 2 (N) - wnętrze

Część dzienna to otwarta przestrzeń, w której domownicy mają do dyspozycji salon z wygodnym zestawem wypoczynkowym, jadalnię z dużym, rodzinnym stołem oraz kuchnię z centralnie wkomponowaną wyspą, przy której przewidziano dodatkowe miejsce do jedzenia i wygodny blat do pracy.

Niezwykły efekt w aranżacji strefy dziennej wprowadza szerokie, przesuwne przeszklenie, umożliwiające płynną komunikację z tarasem, który w naturalny sposób uzupełnia przestrzeń wypoczynkową domu. W aranżacji zaproponowano modną kolorystykę o ponadczasowej elegancji. Z bielą ścian zestawiono antracytowe akcenty, a surowy beton na suficie wprowadza nutę ekstrawagancji. Za pomocą oświetlenia zarysowano odrębność funkcjonalną salonu, jadalni oraz kuchni. Uwagę zwraca geometryczna lampa nad stołem, nawiązująca formą do pozostałych elementów wyposażenia i wraz z reflektorami na szynie w części wypoczynkowej, wprowadza do wnętrza wyjątkowy klimat.

Dom w kosaćcach 2 (N) - wnętrze

W aranżacji kuchni widzimy tę samą grę kontrastów, co podkreśla spójny charakter otwartej przestrzeni dziennej. W zabudowie mamy słupek z wyeksponowanymi sprzętami AGD, duże okno dobrze doświetla całą przestrzeń do pracy, a dzięki ujednoliceniu kolorystycznemu i wyrównaniu zabudowy kuchennej z drzwiami spiżarni, wejście do niej jest dyskretnie ukryte.

Znajdująca się w drugiej części domu strefa nocna oferuje domownikom komfortowe warunki do zacisznego, prywatnego wypoczynku. Zaprojektowano tutaj trzy ustawne sypialnie, dwie wśród nich dysponują bezpośrednim dostępem do ogrodu, co dodaje im atrakcyjności. W każdym pokoju uwzględniono również przestrzeń do wygodnego przechowywania ubrań, przewidując miejsce na pojemne szafy, a przy sypialni rodziców zaprojektowano również osobną garderobę.

Dom w kosaćcach 2 (N) - wnętrze

Naturalnie doświetloną łazienkę w strefie prywatnej można wyposażyć zarówno w wannę, jak i prysznic, a także zestaw nablatowych umywalek. Obszerna szafka umywalkowa to wygodne miejsce na kosmetyki, toaletowe akcesoria oraz ręczniki.

Dopełnieniem układu funkcjonalnego "Domu w kosaćcach 2 (N)" jest toaleta w pobliżu strefy dziennej oraz kotłownia gazowa, którą połączono z funkcją pralni, dzięki czemu właściwa organizacja domowych prac nie będzie stanowić problemu.

W ofercie Pracowni dostępne są także inne wersje projektów z rodziny: "Domy w kosaćcach", wśród nich również projekty do 70 m2 powierzchni zabudowy.

Więcej szczegółów na www.archon.pl.

Firma powiązana:
ARCHON+ Biuro Projektów Barbara Mendel

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!