II Forum Kobiet "Mój Zdrowy Dom" - relacja

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
II Forum Kobiet "Mój Zdrowy Dom" - relacja

26 września 2019 roku, w Warszawie odbyło się drugie Forum Kobiet pod hasłem "Mój Zdrowy Dom", czyli spotkanie poświęcone przede wszystkim kobietom, które czują się odpowiedzialne za swoją rodzinę i pragną w pełni świadomie podejmować decyzję związane z budową, remontem oraz codziennym życiem domowym. Przybyłe na spotkanie panie miały możliwość uczestnictwa w dyskusji ze specjalistami w kilku dziedzinach i uzyskania wiedzy dotyczącej zdrowia oraz tworzenia funkcjonalnego i bezpiecznego domu.

aktualizacja: 2019-10-08 08:01:27

Drugą edycja Forum rozpoczęło spotkanie z aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, Panią Grażyną Wolszczak oraz mecenasem Radosławem Górskim, reprezentującym prawnie Panią Grażynę jak i inne osoby, które pozwały Skarb Państwa za smog. Uczestniczki Forum dowiedziały się m.in., czym jest akcja #pozywamsmog, co skłoniło Panią Wolszczak do podjęcia walki o lepszą jakość powietrza i przede wszystkim jakie codzienne kroki możemy podejmować, aby nie przyczyniać do dalszej degradacji otaczającego nas środowiska.

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie przybliżył zgromadzonym Bolesław Samoliński - prof. dr hab. med. alergolog, otolaryngolog, specjalista zdrowia publicznego. Wyjaśnił szczegółowo, jakie zagrożenia niesie wdychanie powietrza niezanieczyszczonego pyłami i związkami pochodzącymi z domowych pieców na paliwa stałe (podkreślając, że to właśnie niska emisja, odpowiedzialna za smog jest obok nikotynizmu drugim głównym czynnikiem środowiskowym, powodującym w Polsce śmiertelność na wysokim poziomie).

Rolę światła naturalnego i jego wpływ na zdrowie oraz codzienne funkcjonowanie domowników omówiła Iwona Jędrusik, kolejny gość Forum, psycholog z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym, poradniczym, warsztatowym i wykładowym. Wyjaśniła m.in. dlaczego dostęp do światła naturalnego jest niezbędny dla naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego i dlaczego powinniśmy spać w całkowitej ciemności.

II Forum Kobiet "Mój Zdrowy Dom"

Kolejnym gościem Forum, z którym zgromadzone Panie miały przyjemność porozmawiać, był Michał Sutkowski - lekarz, specjalista medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych. Zaznaczył skalę problemu i zagrożeń związanych z obecnością grzybów i pleśni w domowych wnętrzach uświadamiając, że mykotoksyny mogą powodować nie tylko alergie skórne i oddechowe, ale również inicjować nowotwory - m.in. wątroby i ośrodkowego układu nerwowego. Wyjaśnił również, jakie kroki możemy podjąć w walce o dom bez grzybów i pleśni.

Temat jakości wody w domowej instalacji i jej wpływu na zdrowie omówiła Anna Mazur, specjalista kosmetologii estetycznej i dermatologicznej, właścicielka Instytutu Zdrowia i Urody Fenix.  Wyjaśniła m.in. jak twarda woda oddziałuje na kondycję naszej skóry oraz włosów i dlaczego wodę warto zmiękczać.

Na zakończenie spotkania Jacek Masłowski, psychoterapeuta Gestalt, terapeuta EMDR, filozof, coach, trener, publicysta wyjaśnił zgromadzonym Paniom dlaczego kobiety nie zrozumieją pewnych męskich zachowań i jak się z nimi oswoić.

Zwieńczeniem Forum był pokaz mody Violi Piekut, która zaprezentowała paniom swoje najnowsze propozycje na sezon jesień-zima.

Organizatorem Forum była Fundacja Świadomi Klimatu, a Partnerami firmy Aquahome, Velux, Viessmann i Wienerberger.

www.mojzdrowydom.org

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny