Wystawa zwycięskich prac konkursu architektonicznego EFEMERYDA_2019

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wystawa zwycięskich prac konkursu architektonicznego EFEMERYDA_2019

Firma deweloperska Wawel Service oraz Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zapraszają na wystawę zwycięskich prac konkursu architektonicznego EFEMERYDA_2019.

aktualizacja: 2019-05-22 06:12:02

W najbliższy weekend, 25-26 maja 2019 r., podczas 134. Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań, która odbędzie się w Centrum Targowym Chemobudowy przy ul. Klimeckiego 14 w Krakowie, będzie można obejrzeć ekspozycję zwycięskich prac tego konkursu.

Firma deweloperska Wawel Service wraz z Zakładem Architektury Elementarnej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki dokonali wyboru laureatów konkursu architektonicznego EFEMERYDA_2019, w którym udział wzięli studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu na zagospodarowanie przestrzeni wspólnej okolicy inwestycji Piasta Park. Studenci wykazali się nie tylko kreatywnością i pomysłowością, ale przede wszystkim dużym profesjonalizmem i znajomością tworzenia kompozycji elementarnych. Wśród wszystkich projektów wyróżniono 7 i nagrodzono 3 najlepsze prace. Laureatami nagrody głównej zostali Maria Zimnoch, Filip Sierak i Mateusz Ryjak.

Organizatorzy zapowiadają, że konkurs to dopiero początek współpracy. Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży i marketingu Wawel Service, komentuje: Cieszymy się, że możemy tworzyć wspólnie ciekawe projekty z Politechniką Krakowską. Takie przedsięwzięcia pozwalają nam zobaczyć, że w młodych ludziach tkwi nie tylko potencjał, ale też chęć pracy. Zamierzamy kontynuować i wspierać formułę dydaktyczną i naukowo-badawczą prowadzoną w Zakładzie Architektury Elementarnej.

W tłumaczeniu z greckiego efemeryda to "istota, rzecz lub zjawisko przemijające szybko, bez śladu" i w taki sposób przygotowany został zwycięski projekt.

Jak wspomina Filip Sierak z grupy, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie: Zaprojektowany przez nas budynek musiał być w pełni ekologiczny, nowoczesny i - co najważniejsze - musi dać się go przenieść w inne miejsce. Nasz pawilon jest zmienny i nieuchwytny tak jak efemeryda, która była hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu. W zależności od pory roku obiekt zmienia swój kształt. Można go rozkładać i składać i tak naprawdę dopasować do miejsca, w którym powstanie. Pawilon można przewieźć za pomocą trzech tirów.

Budynek powstanie jako przestrzeń do wykorzystania dla studentów Politechniki Krakowskiej, a następnie zostanie przeniesiony na jedno z krakowskich osiedli, gdzie będą mogli korzystać z niego mieszkańcy.

EFEMERYDA_2019

Bezpłatna wejściówka na wydarzenie do pobrania i wydrukowania: www.gielda.sbdim.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny