Targi BUDMA 2019 - program wydarzeń

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
Targi BUDMA 2019 - program wydarzeń

Blisko 1000 wystawców targów (wraz z targami WinDoor-tech), kilkaset premier rynkowych, a w tym aż 43 produkty nagrodzone prestiżową nagrodą Złotego Medalu, powierzchnia wystawiennicza równa 10 piłkarskim boiskom, wydarzenia, konkursy, prelekcje, debaty, trendy, spotkania, biznes. Od 12 do 15 lutego 2019 r. odbędą się najważniejsze w tej części Europy targi branży budowlanej.

aktualizacja: 2019-01-18 06:58:51

Forum Gospodarcze Build 4 Future

Forum Gospodarcze Build 4 Future

Święto branży budowlanej w Poznaniu tym razem rozpocznie się dzień wcześniej, 11 lutego 2019 r.. Wszystko za sprawą Forum Gospodarczego Build 4 Future. To tutaj porozmawiamy o przyszłości branży budowlanej, o perspektywach rozwoju, możliwościach finansowania i inwestycjach.

Tematy, które zdominują wydarzenie, podzielono na wewnętrzne i zewnętrzne. Do pierwszych należą: partnerstwo publiczno-prawne, rządowe projekty infrastrukturalne i udział polskich firm oraz budownictwo socjalne.

Zewnętrzne zagadnienia obejmują m.in. wsparcie rządowe w ekspansji zagranicznej dla polskich firm (doradztwo, finansowanie), zadania Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz rolę Zagranicznych Biur Handlowych PAIH. Udział w debatach wezmą przedstawiciele administracji państwowej, związków oraz biznesu, a także eksperci branży budowlanej.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.build4future.pl


Wydarzenia architektoniczne podczas Targów Budma 2019

D&A - Forum Designu i Architektury

D&A - Forum Designu i Architektury

Pasjonaci architektury i designu powinni zarezerwować sobie termin 13 i 14 lutego 2019 r., by wziąć udział w D&A - Forum Designu i Architektury.

Podczas "Debaty architektonicznej" zostanie poruszony temat: "Przestrzeń architekta w świetle ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, czy Lex Deweloper?".

Podczas dwudniowego forum wystąpią także światowej sławy twórcy - kreator marki Libeskind Design: Giuseppe Blengini, Emilio Nanni oraz Marcantonio Malerba, którzy przedstawią swój dorobek artystyczny, jak również wskazówki, w jaki sposób zarządzać swoimi projektami, by osiągnąć sukces.

Więcej o forum D&A: www.forumdia.pl

Prezentacja prac projektu architektonicznego 1M/ARCH

Prezentacja prac projektu architektonicznego 1M/ARCH

Poznańska "Iglica" (pawilon nr 11) zaprezentuje również najlepsze dotychczasowe lub przyszłe projekty niemal 100 biur i pracowni architektonicznych z całej Polski.

Jak dużo miejsca potrzeba, by zaprezentować unikatowe projekty architektoniczne, umiejętności i pasję architektów i projektantów? 1 metr - bieżący, kwadratowy, sześcienny. Taka idea przyświeca projektowi 1M/ARCH.

Lista biur i pracowni biorących udział w projekcie 1M/ARCH dostępna jest pod adresem: www.budma.pl

Ogłoszenie wyników V edycji konkursu Szkice Architektoniczne

Ogłoszenie wyników V edycji konkursu Szkice Architektoniczne

Czy dzisiejsza młodzież, adepci sztuki architektury są zdolni do tworzenia wizji i przelania swoich pomysłów w tradycyjny sposób na arkusz papieru? Odpowiedzią niech będzie niemal 90 prac, które nadesłali uczniowie liceów i techników o profilu plastycznym oraz studentów kierunków plastycznych i architektonicznych.

V edycja konkursu Szkice Architektoniczne zaskoczyła nie tylko mnogością nadesłanych projektów, ale również ich jakością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Do ścisłego finału, po burzliwych obradach jury, awansowało 10 prac, a zwycięzcę poznamy już 13 lutego 2019 r.

Nominowane prace zobaczysz, klikając w link: Prace w konkursie Szkice Architektoniczne

ABA - Architecture Budma Award

ABA - Architecture Budma Award

W jakim celu wyróżniać obiekty, budynki, przedmioty, projekty, które w pozytywny sposób wpływają na całokształt architektury otoczenia? Czy nie wystarczy, że są przyjazne człowiekowi, a jednocześnie stanowią spójną całość z przestrzenią?

Wciąż niestety powstają niechlubne przykłady szpecące przestrzeń, które dowodzą tylko, że trzeba wyznaczać właściwe kierunki. Należy wskazywać projekty wartościowe, inspirujące do powstawania kolejnych, tak by budować narodowe dziedzictwo i przestrzeń dla przyszłych pokoleń.

To właśnie było motywacją do zainicjowania konkursu ABA - Architecture Budma Award, dzięki któremu poznamy wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projekty budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa.

Statuetkami uhonorowani zostaną architekci, których talent, energia i zaangażowanie w pracę twórców doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów.

Więcej na temat konkursu: Konkurs ABA

Debata architektoniczna

Debata architektoniczna

"Ekologia, zrównoważony rozwój, innowacyjność. Wyzwania architektury w XXI wieku" taki temat przyświecać będzie debacie architektonicznej, organizowanej przez Grupę MTP oraz wydawcę magazynu Architektura i Biznes.

Próbę odpowiedzi podejmą: Marcin Kościuch, Zbigniew Maćków, Jakub Szczęsny oraz Robert Konieczny.

Dyskusja rozpocznie się 14 lutego 2019 r. o godz. 12:00 w pawilonie 3A (Scena Nowe Trendy).


Warsztaty "Jak sprzedać więcej wymagającemu klientowi?"

Warsztaty "Jak sprzedać więcej wymagającemu klientowi?"

Tradycyjnie już, organizatorzy targów BUDMA proponują przedstawicielom handlu przyjazd na targi ich pierwszego dnia - 12 lutego 2019 r.

Dzień Dystrybutora ma na celu zapewnienie jak najbardziej komfortowych warunków do prowadzenia rozmów biznesowych z wystawcami.

Dodatkowym atutem będzie możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach, prezentujących "z życia wzięte" scenki obsługi wymagających i roszczeniowych klientów, zorganizowane przez specjalistów z Mitura Academy.

Uczestnicy otrzymają praktyczne metody zwiększające ich skuteczność w sprzedaży. Scenki, oparte na faktycznych rozmowach w salonach sprzedażowych firm budowlanych, prezentowane będą przez znanych aktorów znanych m.in. z ekranów telewizyjnych.

W trakcie intensywnego uczestnictwa w targach nie zabraknie również miejsca na chwile odpoczynku. Specjalnie zaaranżowana Strefa Spotkań w pawilonie nr 3 pozwoli na "naładowanie akumulatorów" przed kolejnymi rozmowami biznesowymi.


Wydarzenia dla fachowców na Targach Budma 2019

Jakie nowości ekscytować będą branżę budowlaną w 2019 roku? Czego mogą spodziewać się fachowcy, którzy w połowie lutego przyjadą do Poznania na Targi BUDMA? Co oprócz nowych produktów, premier rynkowych, innowacyjnych rozwiązań będzie można poznać na największych targach budowlanych w Polsce?

Prezentujemy kilka wybranych pozycji z programu BUDMY 2019.

Liderzy branży doskonale wiedzą, że stosowanie nowych technologii, udoskonalanie produktów, zwiększanie ich wytrzymałości i trwałości, wprowadzanie na rynek innowacji nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli za nowinkami nie będzie stał właściwy montaż.

Dlatego też wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań coraz częściej idzie w parze ze szkoleniami dla wykonawców, przede wszystkim praktycznymi. Formy przekazania wiedzy użytkownikom są przeróżne, ale nic tak nie motywuje do podnoszenia swoich umiejętności jak rywalizacja.

Mistrzostwa Parkieciarzy

Podczas targów BUDMA zaprezentowana zostanie sztuka parkieciarska na najwyższym, europejskim poziomie przez parkieciarzy z kraju i z zagranicy.

Mistrzostwa Parkieciarzy w międzynarodowej obsadzie rozgrywane będą wśród zespołów Mistrz+Uczeń, dzięki temu będzie można zaobserwować także elementy kształcenia praktycznego, wprowadzania młodych parkieciarzy w tajniki zawodu.

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu, ale także w prezentacjach, szkoleniach, warsztatach, wykładach i konkursach, które planują na swoim stoisku.

Zostań TURBO DEKARZEM

Zostań TURBO DEKARZEM

Otwarte zawody dla dekarzy, cieśli i blacharzy. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy umiejętnościowych, liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Na śmiałków czekać będą szybkie zadania zręcznościowe, umiejętnościowe, quizy z wiedzy dekarskiej, szybki montaż elementów dachowych, wbijanie gwoździ na czas oraz bicie rekordu Polski w montażu okna dachowego.

Oczywiście przewidziano cenne nagrody.

MONTERIADA

MONTERIADA

Realizowana podczas targów MONTERIADA corocznie przyciąga rzesze uczestników, zainteresowanych obejrzeniem na żywo prawidłowego montażu wyrobów stolarki budowlanej.

Podczas targów BUDMA powstanie specjalna strefa, na której zobaczymy z bliska dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych technik montażowych, mocowań oraz narzędzi.

Do dyspozycji zwiedzających będą także specjaliści, którzy udzielą porad i odpowiedzą na wszelkie pytania. Nie można tego przegapić, gdyż jej organizator - Związek Polskie Okna i Drzwi - zapowiada szereg nowości.

Więcej informacji po kliknięciu w link: Monteriada 2019

STREFY FACHOWCA

Podczas targów na wielu stoiskach wystawców będą przygotowane specjalne strefy pokazowo-warsztatowe, gdzie każdy fachowiec będzie miał możliwość własnoręcznego wypróbowania i sprawdzenia zalet innowacyjnego sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów. Pozwoli to poznać ich najważniejsze zalety w warunkach "roboczych", a także zasięgnąć dodatkowych, cennych informacji bezpośrednio od ich producentów.

Klub PREMIER BUDMA

Nowości to jeden z największych atutów targowych wydarzeń. Podczas BUDMY w ofercie wystawców możemy się spodziewać nawet kilkaset targowych premier rynkowych.

Wśród nich zobaczymy aż 43 produkty nagrodzone Złotymi Medalami MTP za innowacyjność, zastosowanie nowych technologii i wysoką jakość wykonania.

Zatem osoby, które zdecydują się przyjechać do Poznania zobaczą je jako pierwsze i będą mogły wprowadzić je do swojej oferty czy też zastosować w swojej pracy.

Bezpieczeństwo na Placu Budowy

Budownictwo to szczególnie trudny sektor dla bezpieczeństwa pracy. Szefowie firm tej branży codziennie zmagają się z problemami dostosowania swojej działalności do rygorystycznych norm BHP.

Z myślą o nich podczas targów budownictwa BUDMA 2019 powstaje specjalna STREFA BHP na placu budowy.

Pracodawcy spotkają się z wystawcami potrafiącymi zapewnić bezpieczeństwo pracowników swoim sprzętem i usługami. W strefie BHP na Placu Budowy, oprócz oferty wystawców tej branży, nie zabraknie także edukacji w przestrzeni konferencyjnej oraz punktu konsultacyjnego, gdzie będzie można porozmawiać z doświadczonymi ekspertami.

Projekt "Przystanek BUDMA" - czyli tańszy przyjazd na targi

Dla wszystkich zainteresowanych przyjazdem na targi BUDMA organizator przygotował projekt "Przystanek BUDMA", dzięki któremu dojazd do stolicy Wielkopolski będzie dofinansowany.

Z refundacji części kosztów mogą skorzystać grupy liczące minimum 8 osób - profesjonalistów związanych z branżą budowlaną. Zwrot dotyczyć będzie przejazdu w jedną stronę, a jako dodatkowy bonus cała grupa otrzyma bezpłatne wejściówki i możliwość wjazdu na tereny targowe. Szczegóły projektu "Przystanek BUDMA" znajdują się na stronie internetowej targów.


Targi BUDMA 2019 mocno międzynarodowe

Rosnące w ostatnich latach zainteresowanie BUDMĄ ze strony europejskich gości przekłada się na ich frekwencję. Chęć spotkania z wystawcami BUDMY zapowiedzieli kupcy z niemal 30 państw, w tym m.in. z: Bułgarii, Czech, Francji, Gruzji, Irlandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Mongolii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii, Tadżykistanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nie można zapomnieć o czołowych redakcjach europejskich magazynów branżowych, które także potwierdzają swoją wizytę na BUDMIE.

Nie ma żadnych wątpliwości, że powodem są wystawcy, którzy zdecydowali się z tej międzynarodowej siły skorzystać. Liczna reprezentacja producentów z kilkudziesięciu krajów, sporo rynkowych nowości, przykuwające wzrok imponujące stoiska, a na nich bogata oferta na światowym poziomie - to musi się przekładać na zainteresowanie klientów.

Nie ma podstaw, aby sądzić, że w 2019 roku będzie inaczej. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na BUDMĘ 2019.


WinDoor-tech - czas innowacyjnych maszyn

WinDoor-tech - czas innowacyjnych maszyn

Podczas targów WinDoor-tech w jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych oraz projektanci i przedstawiciele środowisk naukowych. Prezentowane będą technologie przyszłości i premiery światowych marek.

Branża stolarki okiennej to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Na krajowym rynku działa już ponad dwa tysiące producentów okien, którzy stale kreują nowe trendy, zaskakując technologicznymi i designerskimi rozwiązaniami.

Wystawcy WinDoor-tech muszą tym wyzwaniom sprostać. Ich oferta prezentowana na targach musi nie tylko podążać za fantazją producentów okien, ale też wpływać na optymalizację kosztów i automatyzację, a co za tym idzie efektywność produkcji.

WinDoor-tech daje polskim oraz zagranicznym firmom możliwość zaprezentowania coraz bardziej wydajnych i energooszczędnych technologii i przekonania do nich producentów stolarki otworowej wystawiających się w tym samym czasie na targach Budma.

Źródło i zdjęcia: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny