Eventing to wszechstronność - rusza fischer Strzegom Summer Tour 2018

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Eventing to wszechstronność - rusza fischer Strzegom Summer Tour 2018

W dniach 9-12 sierpnia na fanów jeździectwa czeka kolejne sportowe widowisko - rusza fischer Strzegom Summer Tour 2018. Z przeszkodami na terenie dolnośląskiej stadniny zmierzą się najlepsi zawodnicy z całego świata, a wśród nich kilkukrotny medalista olimpijski i ambasador Grupy fischer - Michael Jung.

aktualizacja: 2018-08-03 09:25:02

Organizowane w dolnośląskim ośrodku zawody sportowe mają stałe miejsce w kalendarzu międzynarodowych konkursów dla miłośników jazdy konnej. Na terenie gruntownie odnowionego hipodromu w Morawie k. Strzegomia (woj. dolnośląskie) sezon eventingowy zaczyna się wczesną wiosną i trwa aż do października, przyciągając najlepszych jeźdźców i amazonki - medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Olimpijskich. Oficjalnym sponsorem tegorocznej letniej edycji imprezy Strzegom Summer Tour jest producent systemów zamocowań - Grupa fischer.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) to dyscyplina efektowna i niezwykle widowiskowa. Zwana koroną sportów jeździeckich angażuje zawodników i pozwala im sprawdzić umiejętności podczas próby ujeżdżenia, terenowej i skokach przez specjalnie zaprojektowane przeszkody, sięgające nawet 125 cm.

Wywodzące się z tradycji wojskowej zawody od 106 lat są jedną z konkurencji olimpijskich sprawdzających postawę i dosiad jeźdźca, a także sposób poruszania się konia w stępie, kłusie i galopie. Nawet lekkie potrącenie przeszkody stałej w konsekwencji może skutkować punktami karnymi dla startującego zawodnika. Tak wiele różnorodnych zadań wymaga od dżokejów wypracowania niezwykłej harmonii z koniem, a także ciągłego doskonalenia precyzji, zwinności i techniki skoku.

Taka jest również współpraca Grupy fischer z medalistą olimpijskim - Michaelem Jungiem. Jego ambasadorstwo trwa już 6 lat, dzięki podzielaniu wspólnych wartości z Grupą fischer - innowacyjnie podchodzi do swojej pasji i udowadnia, jak ważne jest ciągłe samodoskonalenie. Doskonałe widowisko cieszy się wysoką frekwencją - co roku, w najnowocześniejszym ośrodku w Europie, zjawia się coraz więcej najlepszych jeźdźców i gości z różnych zakątków nie tylko Polski, ale i świata.

Ośrodek jeździecki Stragona posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, a w ramach prowadzonych działań zapewnia profesjonalne szkolenia jeździeckie, szkółkę dla najmłodszych oraz całoroczny pensjonat dla koni.

Michael Jung i jego plany treningowe

Przedstawiciele Grupy fischer pojawią się na wydarzeniu w ramach honorowego partnerstwa, jak i tytułu głównego sponsora letniej edycji imprezy.

- Nasze zaangażowanie w tegoroczne działania obejmowało również wcześniejsze przygotowania torów. Zaufanie, którym koń obdarza jeźdźca, nie może zostać zachwiane nawet przez moment. Dlatego, bardzo ważne jest, aby bezpieczne mocowanie przeszkód na trasie, redukowało do minimum ryzyko podczas ich pokonywania. Na terenie hipodromu wykorzystano ponad 3600 sztuk długich wkrętów do drewna typu Power-Fast, mocujących kilkadziesiąt przeszkód stałych na trasie próby terenowej. Dzięki nowoczesnej budowie gwint Power-Fast dochodzi do końcówki wkręta, zapewniając szybkie początkowe wcinanie się do podłoża i łatwy montaż ekipie wspierającej imprezę od strony technicznej - mówi Artur Pławny, dyrektor ds. marketingu i strategii produktowej fischer Polska.

Dla wszystkich gości przygotowano oficjalną strefę Grupy fischer, gdzie bliżej będzie można zapoznać się z innowacyjnymi produktami marki (w tym inteligentną linią DUO), sprawdzić wytrzymałość mocowań i porozmawiać z ekspertami technicznymi. Na chętnych czekają zestawy gadżetów ze znakiem charakterystycznej rybki, a także specjalnie przygotowane na tę okazję foldery przybliżające sylwetkę niemieckiego olimpijczyka.

Michael Jung współpracuje z Grupą fischer od października 2012 roku. Kompleksowe partnerstwo widoczne jest podczas startów dżokeja - logo fischer można dostrzec na koszuli i spodniach zawodnika, a także nausznikach konia. W ramach doradztwa procesowego i dzielenia się doświadczeniem, prowadzona przez rodzinę sportowca szkoła jeździecka, wspomagana jest w zakresie optymalizacji procesów - projektowania systemów monitorujących stan zdrowia zwierząt czy tablic do planowania pracy.

Oficjalnym sponsorem tegorocznej letniej edycji imprezy Strzegom Summer Tour jest producent systemów zamocowań - Grupa fischer.

Złoty olimpijczyk i jego częste podróże stały się inspiracją do zaprojektowania mobilnego centrum wystawienniczo-szkoleniowego fischerTRUCK. W dniach 2-13 marca 2018 roku eksperci Akademii fischer odwiedzili 4 miejscowości, gdzie wszyscy miłośnicy majsterkowania i profesjonalni wykonawcy mogli odkryć i przetestować całą gamę mocowań fischer - m.in. kołki rozporowe, kotwy chemiczne, śruby do betonu czy wkręty do drewna.

Firma powiązana:
fischer Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny