Produkty wyróżnione Złotym Medalem MTP przez kapitułę Złotego Medalu - głosowanie trwa!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
Produkty wyróżnione Złotym Medalem MTP przez kapitułę Złotego Medalu - głosowanie trwa!

Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie.

aktualizacja: 2018-03-19 13:19:17

Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem  potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji - plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują zwiedzający i internauci. Głosowanie jest możliwe w czasie targów, gdzie swoje głosy można oddawać na specjalnie przygotowanych stoiskach - Strefach Mistrzów oraz jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów, możliwe będzie głosowanie na stronie internetowej.

Obecnie trwa głosowanie konsumentów. Głos można oddać na stronie https://www.zlotymedal.com/pl/zloty_medal_mtp-laureat/263/

Nagrody są równoważne; kolejność alfabetyczna

1. Automatyczny odpowietrzacz próżniowy Reflex Servitec Mini

REFLEX POLSKA Sp. z o.o. Sp.k., Wąbrzeźno

Automatyczny odpowietrzacz próżniowy Reflex Servitec Mini

Wnikanie gazów do instalacji grzewczych i chłodniczych zakłóca prawidłową pracę instalacji prowadząc niekiedy do sytuacji, w której instalacja w całości lub w części przestaje spełniać swoją funkcję. Gazy obniżają wydajność wymiany ciepła i powodują powstawanie korozji. Korozja z kolei powoduje zwiększenie ilości osadów w instalacji, co z kolei może prowadzić do dalszych zakłóceń w pracy instalacji. Reflex oferuje urządzenia do usuwania gazów takie jak układy do odgazowania próżniowego Servitec, które eliminują gazy z instalacji, przyczyniając się w ten sposób do unikania zakłóceń w jej funkcjonowaniu i ryzyka korozji.

2. Dwufunkcyjna grupa mieszająca do ogrzewania podłogowego z pompą elektroniczną GPA II

FERRO S.A., Skawina | Zgłaszający: Wydawnictwo TARGET PRESS Sp. z o.o. Sp.k., Gromiec

Dwufunkcyjna grupa mieszająca do ogrzewania podłogowego z pompą elektroniczną GPA II

Dwufunkcyjna grupa mieszająca to nowa pozycja w ofercie firmy Ferro. Służy ona do obniżenia i utrzymania żądanej temperatury czynnika grzewczego w układzie ogrzewania podłogowego przy użyciu termostatycznego zaworu mieszającego. Dzięki innowacyjnej konstrukcji pozwala ona na połączenie rozdzielacza grzejnikowego (np. serii N-RO) oraz rozdzielacza do ogrzewania płaszczyznowego (np. serii N-RZP) w jeden kompaktowy system. Oprócz termostatycznego zaworu mieszającego grupa wyposażona jest w obrotowy zawór spustowy, odpowietrznik automatyczny, termometr, a także zestaw śrubunków, dzięki którym jest ona w pełni odwracalna. Zastosowana elektroniczna pompa cyrkulacyjna GPA II dostosowuje swoją wydajność, moment obrotowy oraz zużycie energii w taki sposób, aby optymalnie zapewnić poprawną pracę układu.

3. ECOCONDENS CRYSTAL 100 - Gazowy Kocioł Kondensacyjny o dużej mocy

TERMET S.A., Świebodzice

ECOCONDENS CRYSTAL 100 - Gazowy Kocioł Kondensacyjny o dużej mocy

Nowoczesne, wiszące kotły kondensacyjne z serii ECOCONDENS CRYSTAL 100 o mocy 100 kW, stanowią idealne rozwiązanie do ogrzewania budynków wielorodzinnych, pensjonatów lub budynków biurowych. Kotły mogą pracować jako samodzielne jednostki jak również w układzie kaskadowym. Dzięki zestawieniu kotłów w kaskadę (maksymalnie 6 jednostek w systemie) możliwe jest osiągnięcie mocy nawet do 600 kW i ogrzewanie obiektów o dużej powierzchni np. hal produkcyjnych.

4. Elektroniczny zawór podtynkowy 430PBOX-430006 TEMPOMATIC 4

Delabie Sp. z o.o., Warszawa

Elektroniczny zawór podtynkowy 430PBOX-430006 TEMPOMATIC 4

Zalety: Oszczędność wody: 3 programy spłukiwania i tryb intensywny Całkowita higiena: brak kontaktu z dłonią, higieniczne spłukiwanie okresowe, antystagnacyjny elektrozawór Łatwa instalacja: modułowa, regulowana, wodoszczelna skrzynka Różne rodzaje wykończenia płyty.

5. Gazowe kotły kondensacyjne ATAG i28EC, i36EC

ATAG Verwarming Nederland B.V., Holandia | Zgłaszający: EKO-TECH-INWEST, Unisław

Gazowe kotły kondensacyjne ATAG i28EC, i36EC

ATAG i28EC/i36EC (klasa A i A+) to nowoczesne, dwufunkcyjne, gazowe kotły kondensacyjne od 4,5-42,0 kW, osiągające niezwykle wysoką sprawność do 110,3% wg EN 677 dla c.o. i 107,2% dla c.w.u. Natomiast wg ERP 2010/30/EU sięgające nawet 96% dla c.w.u. Kotły mają zwartą konstrukcję (44x70x27,5cm), która umożliwia montaż praktycznie w dowolnym miejscu np: szafki w kuchni. Technologia EC to trzy wymienniki z stali kwasoodpornej dzięki którym uzyskujemy temperatury spalin poniżej 20°C, a wodę na wylewce 45°C przy wydatku 20,5 L/min. Seria-iEC jest wyposażona w nowej generacji wymiennik i-Con o bardzo wysokiej sprawności, trwałości i niezawodności z gwarancją do 15 LAT!

6. Grupa Pompowa W - BLOCK

Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o., Leszno

Grupa Pompowa W - BLOCK

Grupa Pompowa W-BLOCK to nowe, niespotykane dotychczas spojrzenie na instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Łatwy i szybki montaż, możliwość dopasowania do każdych warunków montażowych. Pierwszy taki produkt na rynku. Początek nowego systemu montażowego "W".

7. Hybrydowe wentylatory dachowe FEN

UNIWERSAL Sp. z o.o., Katowice

Hybrydowe wentylatory dachowe FEN

Wentylatory dachowe typoszeregu FEN klasyfikowane są w grupie wentylatorów promieniowych z tworzyw sztucznych. Wentylatory typoszeregu FEN przeznaczone są do pracy we wszystkiego rodzajach instalacjach wentylacji bytowej i przemysłowej ogólnego przeznaczenia. Cechą charakterystyczną ich konstrukcji jest zastosowanie wirnika promieniowego, talerzowego. Dzięki temu udało się zredukować poziom hałasu emitowanego do otoczenia i do sieci kanałów wentylacyjnych. Nasada przy wyłączonym silniku elektrycznym stanowi formę stacjonarnej nasady grawitacyjnej o niskim współczynniku oporu własnego. W przypadku braku warunków potrzebnych do działania wentylacji grawitacyjnej użytkownik może włączyć mechaniczną pracę wentylatora. Wentylator przystosowany jest do pracy ciągłej.

8. Innowacyjny system ProClick zastosowany w zaworach mieszających ARV ProClick i siłownikach ARM ProClick firmy AFRISO

AFRISO Sp. z o.o., Czekanów

Innowacyjny system ProClick zastosowany w zaworach mieszających ARV ProClick i siłownikach ARM ProClick firmy AFRISO

Innowacyjny system ProClick. Łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi. Dzięki systemowi ProClick montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick na obrotowym zaworze mieszającym ARV ProClick sprowadza się do dwóch prostych kroków:

  1. Zdjęcia pokrętła z zaworu ARV ProClick
  2. Nałożenie na zawór siłownika ARM ProClick A to wszystko bez dodatkowych elementów oraz użycia narzędzi.

Tak po prostu! Pokrętło i niebieski pierścień ograniczający, zamontowane są na zaworze na zatrzask. Pod pokrętłem zawsze znajduje się przykręcony adapter do siłowników elektrycznych ARM ProClick. Montaż siłownika odbywa się poprzez nasunięcie go na zawór z adapterem w dogodnej dla użytkownika pozycji. Aby zsunąć siłownik z zaworu wystarczy tylko nacisnąć i przytrzymać przycisk zwalniający mechanizm blokujący.

9. Inteligentny System Grzewczy NIBE - 100% energii odnawialnej

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o., Białystok

Inteligentny System Grzewczy NIBE - 100% energii odnawialnej

Inteligentny system NIBE, składa się powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT, rekuperatora NIBE ERS i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV i jest sterowany zdalnie przez NIBE Uplink. NIBE PV zawiera moduł komunikacyjny EME do współpracy z pompą ciepła NIBE, umożliwiający wzrost wydajności jej pracy, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca. System zapewnia niemal zerowe rachunki za energię (pozostaje opłata stała 250 zł za energię elektryczną) oraz zerową emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ energia potrzebna w domu w 100% pochodzi z OZE.

10. Kocioł na pellet Genesis Plus KPP o mocy znamionowej 10, 15, 20 kW

Galmet Sp. z o.o. Sp.k., Głubczyce

Kocioł na pellet Genesis Plus KPP o mocy znamionowej 10, 15, 20 kW

Genesis Plus KPP o mocy znamionowej 10, 15, 20 kW to kompaktowy kocioł na pellet o ponadprzeciętnej wygodzie obsługi, ekologiczności i czystości pracy. Genesis Plus gwarantuje oszczędność, solidność i trwałość wykonania. Od konkurencji wyraźnie odróżnia go niezwykle wysoka sprawność, sięgająca 97%, potwierdzona pełnym certyfikatem. Klasa energetyczna A+, 5 klasa czystości spalin wg normy 303:5-2012 oraz spełnianie wymagań EcoDesign i Bafa czynią z Genesis Plus lidera wśród kotłów na pellet.

11. Kocioł ONE o mocy 8kW

Przedsiębiorstwo Produkcyjne Heiztechnik Sp. z o.o. Sp.k., Skarszewy

Kocioł ONE o mocy 8kW

Kocioł ONE o mocy 8kW jest najmniejszym certyfikowanym kotłem do spalania pelletu w Polsce. Kocioł cechuje bardzo wysoka sprawność powyżej 92% oraz nowoczesna automatyka pracująca w systemie pełnej automatycznej regulacji mocy. Małe wymiary kotła umożliwiają zamontowanie go w bardzo niewielkich pomieszczeniach. Kocioł posiada system samooczyszczania wymiennika ciepła i paleniska palnika. Kocioł wyposażony w nowoczesny palnik konstrukcji Heiztechnik, dotykowy 5" wyświetlacz wykonany w technologii pojemnościowej zapewniający obsługę porównywalną do najnowocześniejszych elektronicznych urządzeń mobilnych oraz ochronę powrotu koła.

12. Kompaktowe urządzenie hydroforowe Grundfos SCALA2

Grundfos, Dania | Grundfos Pompy Sp. z o.o., Przeźmierowo

Kompaktowe urządzenie hydroforowe Grundfos SCALA2

Pompa posiada pełną dokumentacje techniczną w języku polskim (katalog, instrukcja obsługi, filmy o prawidłowym montażu i eksploatacji, ulotki i broszury oraz prezentacje dla instalatorów, handlowców i użytkowników końcowych). Pompa została rozpropagowana również dzięki szerokiej akcji szkoleniowej, podczas której użytkownicy mieli okazję samodzielnie obsługiwać ten hydrofor. Informacje o SCALA2 zostały opublikowane w fachowych czasopismach tj. "Magazyn Instalatora", "Fachowy Instalator" oraz biuletynach naszych dystrybutorów.

13. LEO TWIST

LEOVAC Michał Czechowicz, Lubochnia

System centralnego odkurzania LEO TWIST

Przeciętny użytkownik systemu to osoba zamożna, która preferuje nowoczesny styl życia, ciekawa świata i nowinek technologicznych. Często traktuje posiadanie systemu centralnego odkurzania jako profilaktykę chorób i zapobieganie alergiom. Leo Twist spełnia oczekiwania tego wymagającego klienta. Jest jedynym tego typu urządzeniem na rynku które może zostać zastosowany w dużych obiektach jak również w małych mieszkaniach i apartamentowcach. Rynek instalacji centralnego odkurzania posiada cechy niszy rynkowej, nasz produkt ma wszelkie cechy aby ją wypełnić.

14. Palnik do spalania pellet Grupa M Mini (Model M 26 i M 35)

PELLASX Sp. z o.o. Sp.k., Piła

Palnik do spalania pellet Grupa M Mini (Model M 26 i M 35)

Firma PELLASX Sp. z o.o. Sp.k., oferuje palnik M Mini gwarantujący efektywne spalanie najniższej jakości pelletu. Technologia ruchomego paleniska umożliwia spalanie pelletu o podwyższonej zawartości popiołu, generującego dużą ilość spieku przy maksymalnym obniżeniu konieczności obsługi.

15. Podwójny zawór czerpalny CALIDO seria OGRÓD BIS

ARKA Sp. z o.o. Sp.k., Koszalin

Podwójny zawór czerpalny CALIDO seria OGRÓD BIS

Podwójny zawór czerpalny Calido seria OGRÓD BIS, to jedyny zawór mrozoodporny o kompaktowej budowie, który posiada możliwość niezależnego otwierania/zamykania dwóch odpływów. Jest on wyposażony w główną dźwignię wykonana ze stali nierdzewnej. Producent udziela 5 letniej gwarancji.

16. Pompa ciepła powietrze-woda Bosch Compress 7000i AW 9 ORM-S

Bosch Thermotechnik, Niemcy | Zgłaszający: Robert Bosch Sp. z o.o., Warszawa

Pompa ciepła powietrze-woda Bosch Compress 7000i AW 9 ORM-S

Pompa ciepła powietrze-woda typu monoblok Bosch Compress 7000i AW dostępna w 4 mocach grzewczych. Moc grzewcza każdej z pomp ciepła jest modulowana. Urządzenie posiada funkcję grzania, chłodzenia, podgrzewania ciepłej wody. Wbudowany moduł do komunikację przez sieć internetową i sterowanie poprzez aplikację. Pompa ciepła ma bardzo wysoką efektywność pracy (COP) sięgającą wartości 4,3 (A2/W35). Sezonowa efektywność pracy (SCOP) sięga wartości 5,15. Na szczególną uwagę zasługuje unikatowy wygląd. Jednostka wewnętrzna dostępna jest w dwóch kolorach białym i czarnym z frontem wykonanym ze szkła tytanowego.

17. Powietrzna pompa ciepła VITOCAL 200-S

Viessmann Sp. z o.o., Wrocław

Powietrzna pompa ciepła VITOCAL 200-S

VITOCAL 200-S -Pompy ciepła typu split nadające się doskonale jako czysty system grzewczy lub jako instalacja grzewczo–chłodząca dla domów nowych, jak i poddawanych modernizacji. Cechuje się rozdzieleniem na jednostkę wewnętrzną i najcichszą na rynku jednostkę zewnętrzną. Przy takim typie konstrukcyjnym unika się wykonywania dużych przebić ścian i prowadzenia kanałów powietrza. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jak sprężarce Scroll z regulacją obrotów, asymetrycznemu płytowemu wymiennikowi ciepła a także specjalnie zaprojektowanym wentylatorom osiągnięto wzrost efektywności COP: do nawet 5,0 przy A7/W35. Maksymalna moc grzewcza 5,7 do 14,7 kW wg EN 14511 (A7/W35°C, D T 5 K).Klasa efektywności energetycznej: A++.

18. Przenośny detektor gazu ziemnego i LPG typ GD-8 EX

ALTER S.A., Tarnowo Podgórne

Przenośny detektor gazu ziemnego i LPG typ GD-8 EX

Dwugazowy detektor nieszczelności GD-8EX służy do wykrywania gazu ziemnego i LPG lub innych gazów wybuchowych (na indywidualne zapytanie Klientów). Pozwala on na wykrywanie nawet śladowych ilości ulotów gazu. Idealnie sprawdza się w sytuacjach, gdzie konieczna jest lokalizacja punktów wycieku gazu oraz istnieje ryzyko pojawienia się niebezpiecznego jego stężenia. Wskaźnik baryczny oraz czytelny wyświetlacz wskazuje wartość aktualnego stężenia mierzonego gazu. Przekroczenie określonego poziomu stężenia sygnalizowane jest akustycznie oraz optycznie. Opcją detektora jest możliwość archiwizacji wskazań, które odczytywane są z urządzenia przy pomocy bezprzewodowego łącza podczerwieni. Budowa urządzenia zapewnia możliwość jego zastosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

19. Rekuperator ścienny PRANA - 150 Premium

"PRANA PLATINUM" TzOV, Ukraina | Zgłaszający: Ecoventeam Sp. z o.o., Raszyn

Rekuperator ścienny PRANA - 150 Premium

Od dawna przywiązujemy wagę do jakości pokarmów i napojów. Niedawno zrozumieliśmy jak ważna jest jakość powietrza, poznaliśmy smog. Wielu sądzi, że rekuperacja to luksus wyłącznie dla majętnych. Problem dotyka nas, gdy odkrywamy pleśń za szafą dziecka. PRANA to rekuperatory bez kanałowe, antyseptyczne i w przystępnej cenie. Możesz zacząć od jednego pomieszczenia. Zastosuj filtr adekwatny do potrzeb , samodzielnie oczyść wymiennik. Oszczędzaj zimą i latem. PRANA. Oddychaj pełną piersią!

20. Rurowy gruntowy wymiennik ciepła GLOBAL

P.H.U. GLOBAL-TECH Renata Nowak-Mucha, Dąbrowa Górnicza

Rurowy gruntowy wymiennik ciepła GLOBAL

Innowacyjny system Rurowych Gruntowych Wymienników Ciepła GWC super szczelny na wody gruntowe. Charakteryzuje się czterokrotnie mniejszą powierzchnia pracy i lepszymi wynikami wymiany termodynamicznej. Obniżenie kosztów zakupu i wykonania o 40% w stosunku do obecnie stosowanych systemów GWC rurowych o tym samym przepływie.

21. System Rurowy Cleverfit Axial

Rettig Heating Sp. z o.o., Rybnik

System Rurowy Cleverfit Axial

Purmo CLEVERFIT AXIAL to "Sztuka dobrych połączeń"

22. Zawór Energy Valve

BELIMO Automation AG, Szwajcaria | BELIMO Siłowniki S.A., Warszawa

Zawór Energy Valve

Zawory z serii Energy Valve umożliwiają utrzymywanie projektowanej różnicy temperatur (Delta-T). Belimo Energy Valve™ z chmurą Belimo Cloud umożliwia użytkownikowi utworzenie własnego profilu do sprawdzania zużycia energii podczas chłodzenia lub ogrzewania.

Zalety korzystania z opcji chmura.

• Raportowanie wydajności: chmura Belimo Cloud - łatwa analiza procesów chłodzenia i ogrzewania.

• Pomoc techniczna "powered by Cloud": pomoc ekspertów producenta.

• Aktualizacje oprogramowania online przez chmurę Belimo Cloud.

• Dostęp do danych przez cały okres eksploatacji: chmura Belimo Cloud umożliwia łatwy dostęp do informacji zarówno użytkownikowi jak i serwisowi BELIMO. Producent udziela 7 letniej gwarancji w przypadku korzystania z opcji chmura, standardowa gwarancja wynosi 5 lat.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny