IV edycja targów Warsaw Build za nami

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
IV edycja targów Warsaw Build za nami

Ponad 2100 odwiedzających i 89 wystawców z 13 krajów Europy i Azji, prezentujących najnowsze produkty i rozwiązania z zakresu budownictwa i wyposażenia wnętrz − uczestniczyło w tegorocznych targach Warsaw Build 2016. Profesjonaliści z branży dyskutowali o najważniejszych zagadnieniach i nowych trendach w sektorze budowlano-wnętrzarskim.

aktualizacja: 2016-11-24 10:57:17

IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016, odbywające się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie, poświęcone były zwiększaniu energooszczędności w nowych i remontowanych obiektach, aktualnym zmianom prawnym i nowym technologiom w projektowaniu wnętrz. Wydarzenie uroczyście zainaugurowali: Robert Schurma - założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, arch. Robert Szczepaniak - członek założyciel Stowarzyszenia BIM dla polskiego budownictwa oraz Anna Rabiej - dyrektor Warsaw Build i Jan Hertmanowski - dyrektor Międzynarodowych Targów Aquatherm Warsaw, towarzyszących wydarzeniu. Przez kolejne trzy dni, warszawskie centrum wystawiennicze odwiedziło 2100 profesjonalistów: w tym architekci, producenci materiałów, wykonawcy, dystrybutorzy i inwestorzy. Wśród nich prezesi, menedżerowie firm oraz biznesmeni z całego świata.

Światowe trendy

Nowości z rynku materiałów budowlanych i wnętrzarskich prezentowali wystawcy z Polski, a także z Portugalii, Indii, Rosji, Hiszpanii, Chin, Niemiec, Turcji, Ukrainy i Włoch. Odwiedzający mieli okazję poznania nowości produktowych: od materiałów izolacyjnych przez chemię i ceramikę budowlaną, wyroby z drewna, stolarkę drzwiową i okienną - po elementy wyposażenia wnętrz.

Udział w tegorocznej edycji Warsaw Build sprawił, że zdobyliśmy nowych klientów, a efektem rozmów są złożone na miejscu zamówienia - mówi Agnieszka Gilińska-Veitch, dyrektor zarządzający w firmie Agas, przedstawiającej szeroki asortyment okuć budowlanych i meblowych, przeznaczonych dla stolarni oraz producentów drzwi, okien i okiennic.

Zależało nam na prezentacji naszej oferty w stolicy, dlatego w wydarzeniu uczestniczyliśmy już po raz drugi - dodaje. Uwagę wystawców przykuwały innowacyjne rozwiązania izolacyjne prezentowane przez polskich i zagranicznych wytwórców.

Jako jedyny polski producent systemów pian poliuretanowych wykorzystywanych w termo- i hydroizolacji na Warsaw Build, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem inwestorów, zawarliśmy nowe kontakty z firmami zainteresowanymi współpracą i z wykonawcami - mówi Milena Bratz, zastępca kierownika sprzedaży w firmie Purinova.

IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016

Wymiana wiedzy i doświadczeń

Spotkaniom biznesowym towarzyszyły liczne konferencje i wykłady. W prelekcjach i panelach dyskusyjnych uczestniczyli eksperci m.in. Narodowej Agencji Poszanowania Energii, Fundacji Poszanowania Energii, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, organizacji branżowych, takich jak Stolarka VIP czy Fundacja "Wszechnicy Budowlanej", oraz firm RDBud, czy CADSOFT. Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła konferencja Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, na której omawiano zmieniające się trendy i oczekiwania inwestorów i najemców, odnośnie stosowania zielonych rozwiązań, poprawiających jakość środowiska wewnętrznego budynków.

Nowe technologie projektowe

Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji Warsaw Build było wykorzystanie nowych technologii w projektach wnętrzarskich. Zagadnieniom tym poświęcona była specjalna konferencja i warsztaty dla architektów pt. "BIM dla wnętrz", przybliżające możliwości zastosowania nowych rozwiązań w tworzeniu modeli czy prezentacji VR.

Spotkania Warsaw Build to jedna z niewielu okazji w Polsce do przedstawienia tego typu oferty - mówi arch. Rober Szczepaniak, konsultant w firmie Design Express Poland. Korzystamy z okazji, by zaprezentować technologie i rozwiązania, umożliwiające projektantom, architektom wnętrz i krajobrazu, kreowanie architektonicznych i designerskich projektów - od początku do końca w jednym programie.

IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016

Nagrody dla najlepszych

Podczas Warsaw Build 2016 tradycyjnie nie zabrakło uroczystego wręczenia medali i wyróżnień w konkursach. "Złote Medale Targów Warsaw Build" otrzymały firmy Rubio Monocoat Polska - producent oleju woskowego do drewna, Alukov a.s. - producent mobilnej zabudowy basenowej i tarasowej, Greco Gres Internacional S.L. - producent wyrobów ceramicznych i systemów fasadowych, producent stolarki firma Gorantech, a także producent drzwi TM STRAJ LLC. Tytuł "Diament Stolarki" przyznawany za najciekawsze wzornictwo drzwi, okien, bram i osłon, otrzymały produkty firm, takich jak Oknostyl, Ronkowski, Gorantech i Krispol. Druga edycja konkursu "Diamenty Designu" nagrodziła polskich projektantów mebli i wyposażenia wnętrz, wyróżniających się innowacyjnym wzornictwem i wyczuciem rynkowych trendów.

Krok w przyszłość

Po raz pierwszy targom Warsaw Build, towarzyszył konkurs wyróżniający innowacyjne rozwiązania dedykowane branży budowlanej. Nagrody w konkursie "Diament Innowacji" otrzymali: Dom Ekologiczny CoreHouse (Adam Warchoł, Anna Stachi, Tomasz Jackiewicz), Draw Wire 3D - system do pomiaru przemieszczeń konstrukcji budowlanych (Radosław Tatko, Maciej Orzechowski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), Platforma symulacyjna SFS 60+ (Laboratorium Architektury 60+ we współpracy z 4 Experience) oraz stanowisko do badań odkształceń elementów poziomych obciążonych równomiernie (Michał Pieńko, Politechnika Lubelska). Wyróżnione rozwiązania prezentowane były w specjalnej strefie "Wyspa innowacji", gdzie autorzy odpowiadali na pytania zainteresowanych.

Tegoroczna edycja IV Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016 odbywała się honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Wydarzenie uzupełniały odbywająca się równolegle II Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów Aquatherm Warsaw - gromadzące profesjonalistów branży HVAC, instalacji sanitarnych i basenów.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom przyjazny osobie niepełnosprawnej
Dom przyjazny osobie niepełnosprawnej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny