Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły z energooszczędnymi instalacjami w standardzie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły z energooszczędnymi instalacjami w standardzie

"Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE" z kolekcji gotowych projektów ARCHON+ to znakomita propozycja dla miłośników nowoczesnej architektury oraz zwolenników energooszczędnych rozwiązań instalacyjnych, sprzyjających poprawie klimatu. W budynku przewidziano wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła, jako źródła ogrzewania, dzięki którym można zwiększyć efektywność energetyczną domu i tym samym zminimalizować koszty eksploatacyjne.

aktualizacja: 2022-12-09 07:24:09

Bryła w stylu nowoczesnej stodoły prezentuje się imponująco, a swój nietuzinkowy wygląd zawdzięcza efektownym przeszkleniom, pięknej kompozycji wykończenia oraz starannie dobranym detalom. Ozdobnym elementem "Domu w szyszkowcach 8 (E) OZE" jest wysunięta z linii elewacji rama, okalająca dwie ściany budynku i tworząca nad strefą wejściową oraz tarasową praktyczną osłonę. Powstały podcień oraz elewację ogrodową wyróżniono grafitowym tynkiem, tworząc z tynkiem w kolorze białym oraz z drewnianą okładziną i antracytową dachówką stylową kompozycję. Oryginalne przeszklenia ścian szczytowych podkreślają smukłość bryły i umożliwiają znakomite doświetlenie pomieszczeń na poddaszu.

Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE
  • powierzchnia domu: ok. 138 m2
  • powierzchnia kotłowni: ok. 7 m2
  • program użytkowy: salon, jadalnia, kuchnia, spiżarka, gabinet, 4 sypialnie, 2 łazienki, 2 garderoby, kotłownia z funkcją pralni
  • min. wymiary działki: 20,4 x 16,4 m

Sprawdź aktualne koszty budowy "Domu w szyszkowcach 8 E (OZE)".

Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE - rzut parteru i rzut poddasza

Na parterze domownicy mają do dyspozycji przestronny salon z wygodnymi sofami i kominkiem, którego blask wprowadza przytulny i klimatyczny nastrój. Przesuwne przeszklenie pozwala w efektowny sposób otworzyć wnętrze na przyległy taras, którego wielkość umożliwia aranżację obszernej strefy wypoczynkowej. Widokiem na ogród zachwyca także jadalnia, dla której przewidziano reprezentacyjne miejsce przy wysokim, narożnym oknie.

Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE - aranżacja wnętrza

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kuchnia. Duży półwysep z obszernym blatem oraz miejscem do zmywania stanowi wygodną przestrzeń roboczą, ale także pełni funkcję barku śniadaniowego. Efektownie prezentuje się wysoka zabudowa, ułatwiająca przechowywanie i utrzymanie porządku. W tej części kuchni znajduje się miejsce na sprzęty AGD - piekarnik, kuchenkę mikrofalową i lodówkę oraz strefa do gotowania. Zaprojektowane w kuchni okno doskonale doświetla jej przestrzeń i podnosi komfort pracy.

Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE - aranżacja wnętrza

Zaprojektowana pod schodami spiżarnia uzupełnia powierzchnię do przechowywania produktów spożywczych. W pobliżu wiatrołapu mieści się wygodny gabinet do pracy, a układ parteru obejmuje także łazienkę z prysznicem i kotłownię z wyjściem do ogrodu.

Znajdująca się na poddaszu strefa nocna to komfortowa i zaciszna przestrzeń prywatnego wypoczynku, oferująca również idealne warunki do nauki. Zaprojektowano tutaj cztery ustawne sypialnie, a wśród nich pokój rodziców z indywidualną garderobą. Ponadto na poddaszu mieści się łazienka z wanną, prysznicem i zestawem umywalek oraz dodatkowa garderoba.

Szczegółowe informacje o tym projekcie, a także inne propozycje z rodziny "Domów w szyszkowcach" dostępne są na www.archon.pl.

Firma powiązana:
ARCHON+ Biuro Projektów Barbara Mendel

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!