III edycja programu Mała Architektura, Duża Sprawa

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
III edycja programu Mała Architektura, Duża Sprawa

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich i firma Röben realizują projekt "Mała architektura, duża sprawa". Celem programu jest zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz wsparcie najciekawszych koncepcji budowy i remontów obiektów, służących mieszkańcom i turystom odwiedzającym ten obszar.

aktualizacja: 2015-09-17 10:25:37

Tegoroczna edycja programu grantowego "Mała architektura, duża sprawa" rozpoczęła się już 22 sierpnia. Do 22 września mieszkańcy i stowarzyszenia działające na terenach 12 gmin wchodzących w skład Krainy Łęgów Odrzańskich mogą zgłaszać swoje projekty, mające na celu poprawę gminnej infrastruktury. Firma Röben przekaże wsparcie rzeczowe w postaci materiałów budowlanych, które posłużą do realizacji najciekawszych koncepcji. Wartość grantów rzeczowych wynosi od 3 do 5 tys. zł. W trzeciej edycji programu priorytet będą mają projekty skierowane do młodzieży w wieku 10-18 lat, wspierające aktywność pozalekcyjną.

 

Pierwszeństwo inicjatyw skierowanych do osób młodych spowodowane jest faktem, iż miejsc w których młodzież może spędzać przyjemnie czas jest niewiele, a w wielu przypadkach często nie ma ich wcale. Z tego też względu bardzo zależy nam, aby nastolatków spędzających czas głównie przed komputerem "wyciągnąć" z domów dobrymi realizacjami projektów oraz zaangażować do różnego rodzaju działania poprzez przyjazne dla nich miejsca - wyjaśnia Rafał Plezia, prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich.

III edycja programu Mała Architektura, Duża Sprawa

Twórcze przedsięwzięcia

Sam pomysł konkursu zrodził się chęci integracji i pomocy lokalnej społeczności.

 

– Niewielkie rzeczy często mają ogromny wpływ na życie codzienne, stąd też nazwa naszego programu: "Mała architektura, duża sprawa". Poprzednie edycje programu pokazują, że niewiele trzeba, aby zbliżyć do siebie ludzi mających wspólny cel – dobro mieszkańców. Efekt działań widoczny jest przez wiele lat, nie tylko w postaci zrealizowanych projektów, ale też w kontaktach międzyludzkich. Dlatego jako przedsiębiorca działający w konkretnym miejscu i w konkretnej społeczności, chcemy angażować się w inicjatywy je wspierające – zauważa Lidia Misiuna, kierownik działu marketingu firmy Röben.

 

Sama inicjatywa lokalnych społeczności to jednak nie wszystko. – W trzeciej już edycji naszego programu poszukujemy pomysłów niekonwencjonalnych, które uciekają od tradycyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej. Chcemy skłonić ludzi do poszukiwania inspiracji, sięgania po nowe i niecodzienne rozwiązania, dlatego podczas oceny złożonych projektów bardzo dużą uwagę zwrócimy na pomysłowość, oryginalność i innowacyjność koncepcji – dodaje Plezia.

 

Rozstrzygnięcie akcji nastąpi w ostatnich dniach września. O wyborze najlepszych projektów zdecyduje komisja konkursowa, w skład której wchodzą osoby wybierane są przez Radę Lokalnej Grupy Działania: przedstawicie sektora publicznego i społecznego oraz przez partnera strategicznego firmę Röben. Realizacja projektów ma zakończyć się do końca czerwca 2016.

Krótka historia, duży efekt

Pierwsze wspólne działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich i firmy Röben miały miejsce już w 2012 roku. Od tego czasu udało się wykonać kilkanaście projektów, które wpłynęły na poprawę infrastruktury wielu miast i wsi, m.in. "Nasze małe okno na świat – budowa sceny" grupy nieformalnej z Chwalimierza - gmina Środa Śląska, "Oaza spokoju – przystanią i wizerunkiem naszej wsi" stowarzyszenia "Kreda" z gminy Wołów i "Rozbudowa infrastruktury turystycznej nad Odrą poprzez budowę grilla" projektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie.

Firma powiązana:
Roben

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny