Prysznic z hydromasażem - doświadczenia użytkowników

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2017-07-04 10:16:10
Prysznic z hydromasażem - doświadczenia użytkowników

Interesował nas tylko prysznic z hydromasażem z uwagi na saunę. Oba urządzenia miały się po prostu uzupełniać. - mówią Kasia i Paweł, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: dom 256 m2; pomieszczenie z sauną i prysznicem 30 m2; wentylacja grawitacyjna; zasobnik c.w.u.150 l; woda z wodociągu z odprowadzeniem do kanalizacji; 4 użytkowników.

 

Parametry urządzeń z hydromasażem: szklana kabina prysznicowa z brodzikiem (80 x 90 cm), panel hydromasażowy z aluminium i drewna wenge, wysokość 160 cm; dysze z masażem igiełkowym (2 × 24 szt.), obrotowe dysze natrysku górnego, słuchawka prysznicowa, bateria termostatyczna z zabezpieczeniem przed poparzeniem; sterowanie manualne temperatury.

 

Decyzja: powiększyliśmy garaż i w pomieszczeniu nad nim zorganizowaliśmy zaplecze z pralnią i suszarnią oraz domowym spa. Przylega do "normalnej" łazienki, w której mamy zwykłą wannę i dwie umywalki. Domowe spa składa się z sauny fińskiej i kabiny prysznicowej z hydromasażem.

 

Interesował nas tylko prysznic z hydromasażem z uwagi na saunę. Oba urządzenia miały się po prostu uzupełniać. Sześć lat temu, kiedy wykańczaliśmy dom, odradzono nam hydromasaż w wannie. Wanny z funkcją osuszania przewodów były bardzo drogie. Woleliśmy prysznic z podstawową funkcją masowania, bez wymyślnych dodatków typu radio, oświetlenie itp.

Kabina prysznicowa szklana, prostokątna, z brodzikiem i panelem podtynkowym stoi przy ścianie Prysznic z hydromasażem kupiono ze względu na saunę. W pomieszczeniu obok znajduje się łazienka z wanną
Kabina prysznicowa szklana, prostokątna, z brodzikiem i panelem podtynkowym stoi przy ścianie Prysznic z hydromasażem kupiono ze względu na saunę. W pomieszczeniu obok znajduje się łazienka z wanną

Rady i przestrogi:

Panel z aluminium i drewna ma 48 dysz i regulowaną głowicę
Panel z aluminium i drewna ma 48 dysz i regulowaną głowicę
 • Prysznic ściśle związany z sauną zupełnie wystarcza. Po saunie daje możliwość schłodzenia się i masażu. Z sauny i hydromasażu korzystamy tylko weekendowo, bo w tygodniu brakuje na to czasu. Oglądaliśmy wiele paneli hydromasażu i ostatecznie zdecydowaliśmy się na prosty panel z manualnym sterowaniem. Elektronika ma prawo się zepsuć, natomiast ręczne ustawienia działają długo i bezawaryjnie. O to nam głównie chodziło.

   

  Wykańczając dom, zastosowaliśmy regułę kupowania w miarę prostego sprzętu, ale dobrej jakości, by nie trzeba było go szybko wymieniać. Reguła bardzo się sprawdza. Zainwestowaliśmy w szklaną kabinę i akrylowy brodzik dobrych zachodnich firm. Panel można łatwo wymienić, kabinę i brodzik – nie.

   

 • Jak dotąd, nie brakuje nam wanny z hydromasażem. Do jej zakupu zraziły nas argumenty higieniczne. Wiedzieliśmy, że będziemy jej używać okazjonalnie, więc nie było sensu inwestować kilkunastu tysięcy złotych w model z funkcją osuszania. Oprócz dezynfekcji, osuszanie przewodów i spodniej komory wanny jest kluczowe w utrzymaniu czystości!

   

 • Mamy małe dzieci, dlatego liczyła się dla nas funkcja regulowania temperatury wody i zabezpieczenie przed poparzeniem. Często korzystamy z możliwości kontrolowania natężenia strumienia wody. Ciśnienie wody pozwala na to. Na dyszach osadza się osad z wody (nie mamy filtrów). Do jego usunięcia stosujemy środki w sprayu. Zasobnik na c.w.u. wystarcza do kąpieli i prysznica (oczywiście nie równocześnie).

   

 • Kasia: przynajmniej raz w tygodniu używam dysz z masażem igiełkowym oraz natrysku górnego, natomiast Paweł woli przy kąpieli stosować słuchawkę. Masaż igiełkowy go szczypie. Dla mnie jest przyjemny.

   

 • Wiele urządzeń do dwóch łazienek oraz dla zaplecza spa kupowaliśmy w jednym punkcie sprzedaży. Negocjowaliśmy ceny. Za kabinę i brodzik zapłaciliśmy 1000 zł mniej.

Koszty: kabina prysznicowa Huppe z brodzikiem Villeroy & Boch – 4600 zł; panel z hydromasażem – 1600 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny