Najnowsze rozwiązania w szafkach kuchennych, które ułatwiają przechowywanie produktów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Najnowsze rozwiązania w szafkach kuchennych, które ułatwiają przechowywanie produktów

Złotą zasadą ergonomii jest przede wszystkim zastosowanie szuflad z pełnym wysuwem zamiast tradycyjnych szafek z półkami. Dzięki nim mamy łatwy wgląd i dostęp do ich zawartości, co zdecydowanie poprawi nam komfort pracy.

aktualizacja: 2019-03-21 11:15:36

Same szuflady to nie wszystko. By było nam jeszcze wygodniej, warto pomyśleć o systemie organizacji wewnątrz nich. Dobrym przykładem są listwy/relingi do podziału wewnętrznego, dzięki którym każdy garnek czy pokrywka będą miały swoje stałe miejsce. Ustawione pokrywki w pochylonej pozycji, będą zawsze łatwo dostępne.

Praktycznym rozwiązaniem są również uchwyty na talerze. Pozwolą one na ergonomiczne przechowywanie aż do 12 talerzy. Zabezpieczą naczynia przed przesuwaniem czy rozbiciem oraz ułatwią ich przenoszenie do salonu lub ogrodu. Uchwyt Blum ma możliwość regulacji, dopasowując się w ten sposób do talerzy różnej wielkości.

Dla utrzymania porządku w szufladzie ze sztućcami, z pomocą przyjdzie nam elegancki wkład AMBIA-LINE. Różnorodność zastosowanych materiałów, pozwala na odpowiednie udekorowanie wnętrza szuflady.

Podczas planowania kuchni warto uwzględnić rozwiązanie specjalne na przyprawy, butelki z olejem, deski do krojenia, którego w szczególności w kuchniach brakuje. Powoduje to, że zagracamy blat rzeczami, które spokojnie mogą być przechowywane w szufladzie.

Nowoczesne przechowywanie w kuchni

Nowoczesne przechowywanie to cała gama sposobów na efektywne wykorzystanie przestrzeni ograniczających jej straty do minimum. Przystępując do projektowania kuchni warto, zatem zapoznać się z bogatą ofertą akcesoriów i systemów do niej przeznaczonych, a wtedy będzie ona zachwycać nie tylko wyglądem, ale również porządkiem i funkcjonalnością.

Więcej pomysłów na praktyczną i funkcjonalną kuchnie znajdziecie na stronie firmy Blum.

Anna Nowak
Ekspert z firmy Blum Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje