Dlaczego żeliwne garnki powinny znaleźć się w naszej kuchni?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dlaczego żeliwne garnki powinny znaleźć się w naszej kuchni?

Wielu z nas pamięta żeliwne patelnie i brytfanki, których używały nasze babcie czy mamy. Dziś znów wracają do naszych kuchni w nowej odsłonie - bardziej nowoczesnej, designerskiej.

aktualizacja: 2019-03-04 11:24:44

Emaliowane, różnokolorowe żeliwne garnki zapewniają optymalne przewodzenie ciepła, dzięki czemu nadają się do każdego rodzaju dań. Co więcej idealnie pasują do każdej estetyki ponieważ można wybrać różne kolory dla wszystkich elementów naczynia. Dzięki temu nasze garnki będą nie tylko praktycznym naczyniem, ale i piękną dekoracją.

Jedną z głównych cech żeliwa jest to, że łatwo absorbuje ciepło. Oznacza to, że garnek pozostaje ciepły dłużej, nawet w bardzo niskich temperaturach. Idealnie nadaje się do zostawiania potrawy na wolnym ogniu lub do przygotowywania dań, które wymagają długiego, powolnego pieczenia. Piekarnik, piekarnik parowy, płyta indukcyjna, elektryczna, gazowa - żeliwny garnek można zastosować w każdym przypadku - smażenie, gotowanie czy pieczenie i to wszystko w jednym naczyniu bez konieczności jego zmiany.

Żeliwne garnki idealnie nadają się do indukcji - dzięki grubej, żeliwnej podstawie prawie żadna energia nie jest tracona. Jednocześnie nadal możemy używać ich z bezpośrednimi źródłami ciepła np. z  kuchenką gazową ponieważ nie ulegną odkształceniu.

Podsumowując - żeliwne naczynia nie odkształcają się, łatwo absorbują i długo utrzymują ciepło. Ich trwałość sprawi, że pozostaną w rodzinie na pokolenia.

Marta Kołak
Specjalista ds. sprzedaży DOVRE / FERLEON

Dodaj komentarz

time image
time image
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny