Wyposażenie szuflad
Mechanizmy i okucia - prowadnice gwarantują pełny wysuw bez chwiania się na boki. Zastosowanie systemów wspomagających ruch szuflad (bazują na łożyskach kulkowych) zapewnia ich płynne i ciche przesuwanie, a układów samodomykania z amortyzacją - ochronę przed gwałtownym zamknięciem, bo mechanizm domyka je powoli (nie trzaskają). Istotną cechą szufladowych jest duży udźwig - w niektórych wersjach nawet do kilkudziesięciu kilogramów.
Wkłady na sztućce, organizery - mogą podzielić głęboką szufladę na dwie płytsze, w których zmieści się więcej drobnych akcesoriów, a dostęp do nich będzie łatwiejszy. Niektóre organizery są wyposażone w uchwyty na noże oraz obcinarkę do folii spożywczej.
Uchwyty na talerze, kubki - zapobiegają ich przesuwaniu i rozbiciu podczas otwierania i zamykania szuflad. Układa się je jeden na drugim - pojedynczy element ochroni nawet kilkanaście sztuk. Doskonale sprawdzają się też przy przenoszeniu sporej ilości naczyń z szuflady na stół.
Przegródki - położenie listew poprzecznych ustawia się odpowiednio do wielkości przechowywanych przedmiotów, np. talerzy, garnków. Solidne mocowanie ram zapewnia korzystanie z magnesów lub elementów antypoślizgowych.
Ociekarka do naczyń - układa się na niej naczynia umyte ręcznie, można schować ją w szufladzie bądź w szafce, ustawić na blacie, zawiesić na relingu.
Relingi i listwy magnesowe - montuje się je nad blatem i mocuje do nich pojemniki z przyprawami i akcesoria kuchenne.
Dowiedz się więcej o urządzaniu kuchni ➡️ Jakie szafki i szuflady wybrać, by kuchnia była funkcjonalna?
Redakcja BD
Fot. otwierająca: REJS