Meble kuchenne - stawiamy na piękne i funkcjonalne rozwiązania!

Meble kuchenne - stawiamy na piękne i funkcjonalne rozwiązania!

W tradycyjnych kuchniach podziały szafek i szuflad były doskonale widoczne. Nierzadko podkreślały je żłobienie - umyślnie wykonany frez, który miał nadać meblom eleganckiego charakteru. Taki efekt często podkreślany był dodatkowo uchwytami w postaci ozdobnych gałek. Współczesne aranżacje wnętrz zdecydowanie jednak od tego odchodzą. Liczy się coś, co architekci zwykli nazywać czystością formy - minimalizm, oparty na jednolitych, zlicowanych powierzchniach, gładkich lub matowych. Taka jest nowoczesna elegancja.

Idealnie jednolita powierzchnia

Synonimem powierzchni gładkiej, równej, jest szkło. Istnieją przecież porównania, które znakomicie oddają tę jego cechę: gładkie jak szyba/lustro, na ulicy była szklanka itp. Jeśli jest użyte w meblach, prawdziwe szkło, ze względu na swoją kruchość, stanowi tylko ich element, najczęściej witrynę, rzadziej półki. Dlatego właśnie stworzona została alternatywa, która łączy zalety prawdziwego szkła, nie ma jednak jego wad. To szkło polimerowe, zdecydowanie bardziej trwałe i proste w obsłudze. Materiał, który może być obrabiany przez stolarza - nie szklarza. W porównaniu z prawdziwym szkłem jest dużo lżejsze, bardziej wszechstronne - może być stosowane nie tylko na fronty meblowe, ale także np. do zagospodarowania wnęk czy pokrycia ścian.

Dlaczego monolityczne meble są obecnie bardziej cenione od innych? Są na wskroś minimalistyczne, a ich neutralny charakter sprawia, że łatwo je łączyć z innymi elementami wyposażenia. Poza estetyczną gładka powierzchnia ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie taką, że brud nie osadza się w porach i nierównościach. Nie ulega degradacji pod wpływem wody, jest łatwa w czyszczeniu a przede wszystkim ma tę cechę, która w monolitycznych, nowoczesnych kuchniach jest pożądana - gładkość.

Doskonałym przykładem najlepszej jakości szkła polimerowego są powierzchnie meblowe REHAU. Dzięki nim można uzyskać efekt monolitycznej powierzchni. W jaki sposób? Tajemnica tkwi w połączeniu powierzchni meblowej wykonanej z tego materiału i krawędzi frontu z wykorzystaniem metody bezspoinowej. To jedno z tych rozwiązań, które sprzyjają oczekiwanej w kuchni czystości - ani brud, ani wilgoć nie mają możliwości dostać się do wnętrza - zabudowa jest przed nimi znakomicie zabezpieczona.

Fronty kuchenne RAUVISIO crystal Deep
Fronty kuchenne RAUVISIO crystal Deep (fot. REHAU)

O gustach się nie rozmawia - je się realizuje

Trudno jest jednym produktem, nawet najbardziej innowacyjnym, zaspokoić wszystkie gusta. W przypadku serii RAUVISIO crystal ułatwieniem jest to, że ma ona trzy różne odsłony. Każda z zaproponowanych przez producenta kolekcji posiada swoje indywidualne cechy, dzięki czemu jest w stanie dopasować się do preferencji klienta - do jego ulubionego stylu, koloru czy faktury.

RAUVISIO crystal pure

Pierwsza z propozycji jest idealną odpowiedzią na potrzeby miłośników klasycznej elegancji. Oferowana jest 15 odcieniach, a do tego zarówno w połysku jak i w macie. To nie wszystko - producent poszedł o krok dalej i zaproponował rozwiązanie, które nazwał RAUVISIO crystal mirror. Ta powierzchnia do złudzenia przypomina lustro i będąca w stanie go zastąpić. Oczywiście, jak wszystkie inne powierzchnie ze szkła polimerowego, wolna jest od wad tradycyjnego szkła.

RAUVISIO crystal pure
RAUVISIO crystal pure (fot. REHAU)

RAUVISIO crystal strong

Ta kolekcja to mocny gracz pośród wiecznie modnych kolekcji inspirowanych kolorami ziemi. Reprezentuje aż 9 jej odcieni, nawiązujących do naturalnych materiałów, takich jak beton czy kamień. Dzięki temu jest ponadczasowa i nie starzeje się wraz z nastaniem nowej mody. To propozycja dla tych wszystkich, którzy zamierzają mieć pomieszczenie nie kłaniające się zmieniającym się trendom.

RAUVISIO crystal strong (fot. REHAU)

RAUVISIO crystal deep

Zapewnia głębokie wejrzenie w bezkresny ocean. Efekt ten uzyskany został dzięki połączeniu optyki szkła i metalu. W jego skład wchodzi aż siedem odcieni z efektem subtelnego matu. To bardzo efektowna kolekcja, bowiem laminat zmienia swój kolor w zależności od kąta padania światła. Jak ocean - łączy głęboki mat z delikatnym lśnieniem, przywodzącym na myśl światło tonące w otchłani wody.

RAUVISIO crystal deep
RAUVISIO crystal deep (fot. REHAU)

Czym właściwie jest to polimerowe szkło?

Dużo w tym tekście pisaliśmy o polimerowym szkle. Czas nieco przybliżyć strukturę samego materiału, tak lubianego przez architektów i designerów.

Polimerowe szkło, jak sama nazwa wskazuje, składa się z polimerów (tworzyw sztucznych) i związków organicznych. Polimerowe szkło jest wytwarzane przez łączenie różnych monomerów w łańcuchy polimerowe, które następnie są przetwarzane w odpowiednie kształty.

Polimerowe szkło jest znacznie elastyczniejsze i mniej kruche niż szkło tradycyjne, dzięki czemu jest bardziej odporne na uderzenia i łatwiejsze w obróbce. Jest również lżejsze niż szkło tradycyjne i ma mniejszą gęstość, co czyni go bardziej praktycznym w wielu zastosowaniach. Ze względu na łatwość obróbki i możliwość nadania mu koloru, powszechnie wykorzystywane jest w projektach architektonicznych i w designie.

Polimerowe szkło REHAU
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz