Małoformatowa płyta gipsowo-kartonowa Siniat Smart Mini do uniwersalnych rozwiązań

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Małoformatowa płyta gipsowo-kartonowa Siniat Smart Mini do uniwersalnych rozwiązań

Nowe płyty gipsowo-kartonowe z linii Siniat Smart o "kompaktowych" wymiarach 600x1200 mm to odpowiedź na potrzeby budowlane współczesnych projektów, które wymagają elastycznych rozwiązań i oszczędności czasu.

aktualizacja: 2024-05-28 12:23:47

Płyta Siniat Smart Mini przeznaczona jest do zastosowań wewnątrz budynków, idealnie nadając się do budowy ścian działowych obudów ściennych i sufitowych na konstrukcji nośnej, specjalnych zabudów oraz jako suchy tynk. Łatwość transportu, prosty montaż i wygodna obróbka to tylko niektóre z wielu korzyści zastosowania małoformatowej płyty g-k Siniat Smart Mini. Ponadto, mniejszy odpad materiałowy oraz precyzja docinania prowadzą do obniżenia kosztów oraz oszczędności czasu.

Płyta Siniat Smart Mini sprawdzi się doskonale nawet w trudno dostępnych miejscach, umożliwiając precyzyjne wykonanie zadań związanych z suchą zabudową. Może być również wykorzystywana do dekoracyjnych zabudów konstrukcji nośnych, umożliwiając tworzenie niestandardowych kształtów i wyjątkowych aranżacji. Płyty Siniat Smart Mini typu A mogą być stosowane w pomieszczeniach o względnej wilgotności powietrza do 70%.

Płyty g-k Siniat Smart Mini
Łatwość transportu, prosty montaż i wygodna obróbka to tylko niektóre z wielu korzyści zastosowania małoformatowej płyty g-k Siniat Smart Mini.

W procesie projektowania i realizacji wykończenia pomieszczeń wymagających wodoodpornych materiałów budowlanych należy szczególnie uwzględnić wpływ oddziaływania mikroklimatu panującego wewnątrz pomieszczenia na powierzchnię suchej zabudowy. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza sprawdzi się małoformatowa płyta gipsowo-kartonowa Siniat Smart Mini H. Ta impregnowana płyty g-k przeznaczona jest do stosowania w zabudowie z wymaganiami w zakresie zmniejszonego wchłaniania wody - nasiąkliwość mniejsza niż 25%, np. do wykończenia kuchni, łazienki, toalety, pomieszczeń gospodarczych itp.

Płyta gipsowo-kartonowa Siniat Smart Mini H
W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza sprawdzi się małoformatowa płyta gipsowo-kartonowa Siniat Smart Mini H.

Zarówno płyty Siniat Smart Mini jak i Siniat Smart Mini H spełniają wymagania normy EN 520:2004+A1:2009. Są niepalne i zapewniają izolacyjność akustyczną. Dzięki bardziej kompaktowym wymiarom niż standardowa płyta g-k, można je łatwiej dostosować do projektu wnętrza, unikając nadmiernego cięcia i strat, a przede wszystkim samodzielnie przetransportować nawet w osobowym aucie. W zależności od wymagań pomieszczenia i jego przeznaczenia, małoformatowe płyty z linii Siniat Smart Mini znajdą swoje zastosowanie i ułatwią estetyczne wykończenie wnętrz. Mają one szczególne zastosowanie gdy remont ma być przeprowadzony szybko i sprawnie. Powierzchnia suchego tynku jest gładka i tworzy doskonałe podłoże do dalszych prac wykończeniowych. W następnych etapach można ją od razu malować farbą, tapetować czy układać płytki.

Zarówno płyty Siniat Smart Mini jak i Siniat Smart Mini H spełniają wymagania normy EN 520:2004+A1:2009.
Zarówno płyty Siniat Smart Mini jak i Siniat Smart Mini H spełniają wymagania normy EN 520:2004+A1:2009.

Małoformatowe płyty Siniat Smart Mini umożliwiają większą elastyczność i efektywność w realizacji projektów wnętrz, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i trwałości. Decydując się na produkty z linii Siniat Smart wybierasz rozwiązanie nie tylko przyjazne środowisku, ale także korzystne dla Ciebie, które podniesie komfort i jakość Twojej pracy oraz obniży jej koszty.

Bądź Smart i Buduj z głową!

Dowiedz się więcej o produktach Siniat na stronie: www.siniat.pl.

Firma powiązana:
Etex Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zrób to sam! Przewodnik po szpachlowaniu ścian gładzią polimerową
Zrób to sam! Przewodnik po szpachlowaniu ścian gładzią polimerową
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!