Beton i naturalne drewno na ścianach wewnętrznych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Beton i naturalne drewno na ścianach wewnętrznych

Niektórzy właściciele domów decydują się na przyklejanie okładzin przypominających industrialny beton albo naturalne drewno. Czym charakteryzują się te dwa rodzaje okładzin?

Beton na ścianach wewnętrznych

Industrialny beton. Modny obecnie przemysłowy styl wnętrza można stworzyć samodzielnie za pomocą dekoracyjnej masy, imitującej surowy beton z widocznymi wżerami i ubytkami jego powierzchni. Po zagruntowaniu podłoża gruntem szczepnym w kolorze betonu, aplikuje się dobrze wymieszaną warstwę masy.

 

Produkt nakłada się pacą ze stali nierdzewnej i wygładza płynnymi ruchami. W wybranych miejscach, krawędzią pacy lub szpachelki, można wykonać wydrapania w tynku, czyli tzw. wżery. Po całkowitym wyschnięciu masy, ściany zabezpiecza się specjalnym lakierem.

Naturalne drewno na ścianach wewnętrznych

Naturalne drewno. Zwolennicy naturalnych materiałów mogą ściany wykończyć panelami z drewna. Każdy panel składa się z drewnianej płyty, do której przymocowane są pieńki z naturalnego drewna o grubości kilkudziesięciu milimetrów. Elementy drewniane są ręcznie układane, co gwarantuje unikalny wzór na każdym z paneli. Mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Jednowarstwowa masa dekoracyjna imitująca surowy beton nada odnawianemu wnętrzu industrialnego stylu (fot. Jeger) Panele drewniane mogą być stosowane jako okładzina ściany, stołu bądź drzwi przesuwnych (fot. Stegu)

Joanna Dąbrowska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje