DuPont wprowadza na rynek nowy, cieńszy SentryGlas

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-11-18 13:12:45
DuPont wprowadza na rynek nowy, cieńszy SentryGlas
DuPont Glass Laminating Solutions zapowiada wprowadzenie na rynek nowego przezroczystego laminatu  DuPont™ SentryGlas® o grubości 0,9 mm, wykorzystywanego w produkcji wzmocnionych okien, drzwi oraz przy tworzeniu konstrukcji elementów budynków, oszklonych za pomocą bezpiecznego szkła.

Laminat DuPont™ SentryGlas®, pierwotne dostępny w dwóch grubościach 1,52 i 2,28-mm, od początku służył architektom i inżynierom – wszędzie tam, gdzie chodziło o sprostanie zaostrzonym wymaganiom przepisów budowlanych – zwłaszcza w regionach występowania huraganów, jak na przykład Floryda. SentryGlas® charakteryzuje się 100 – krotnie większą wytrzymałością od tradycyjnych folii z PVB, dlatego jest stosowany w szkle laminowanym o podwyższonych wymaganiach – zwłaszcza w takich elementach architektonicznych i konstrukcyjnych, jak balustrady, schody, podłogi oraz projekty fasad budynków.

 

Dzięki dodaniu cieńszej odmiany tworzywa SentryGlas® do naszej oferty, możemy obsłużyć większą ilość zastosowań – powiedział Hayati Yarkadas, Global Business Director d.s. laminatów w firmie DuPont. Obecnie wyzwaniem jest zapewnienie ochrony przed włamaniami, bezpieczeństwa podczas burz i huraganów oraz oszczędność energii. We wszystkich tych aspektach  SentryGlas®  jest pomocnym rozwiązaniem

 

Rynek zbytu dla cieńszej folii SentryGlas® to także energetyka słoneczna, gdzie produkcja czystej energii, dzięki trwalszym i lżejszym ogniwom, może być jeszcze bardziej efektywna i korzystna finansowo.

Laminat DuPont™ SentryGlas®

Mniej znaczy więcej

Oparty na jonomerach laminat SentryGlas® jest nie tylko pięciokrotnie bardziej odporny mechanicznie od konwencjonalnych folii PVB, ale charakteryzuje się również o 10% mniejszą gęstością, a zarazem większą odpornością na wilgoć oraz mniejszą podatnością na uszkodzenia krawędzi po laminowaniu. W sumie dzięki tym zaletom architekci są w stanie projektować lżejsze, jaśniejsze i większe przestrzenie otwarte. Inżynierowie z kolei są mogą tworzyć mocniejsze, trwalsze i bezpieczniejsze elementy budynków, takie jak świetliki, balustrady, schody, drzwi, witryny sklepów oraz szklane panele.

 

Firmy zajmujące się laminowaniem i produkcją okien tylko czekały na wprowadzenie takiego rozwiązania jak SentryGlas®, - rozwiązania, które mogłoby zastąpić grubsze konstrukcje wykorzystujące PVB - powiedział Hayati Yarkadas. Docierają do nas informacje, że coraz więcej architektów i inżynierów poszukując cieńszych materiałów i rozwiązań, mogących spełnić szereg warunków z zakresu ochrony i bezpieczeństwa, wymaga stosowania laminatu SentryGlas® .”

 

DuPont™ SentryGlas® 0,9 mm jest teraz dostępny dla firm laminujących na całym świecie. Więcej informacji po adresem oraz , jak również .

 

Dystrybucję SentryGlas® prowadzi zespół Advanced Interlayers w DuPont Glass Laminating Solutions, stanowiącej część platformy DuPont Performance Materials, której obroty sięgają 6 mld. USD rocznie

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
DUPONT TYVEK

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny