Lazura czy olej … Czym najlepiej chronić drewno?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Lazura czy olej … Czym najlepiej chronić drewno?

Chcąc odpowiednio zabezpieczyć drewniane elementy w ogrodzie lub na elewacji, mamy do wyboru wiele produktów, dających różny efekt wykończeniowy, oraz posiadających różne właściwości. To, jaki produkt wybierzemy zależy od naszych własnych preferencji oraz od rodzaju powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć.

aktualizacja: 2021-09-06 09:28:31

Lazura ochronna pozostawia satynową, barwną powłokę, a dzięki wysokiej zawartości żywić trwale zabezpiecza drewno przed UV oraz działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Należy pamiętać, że lazura nie powinna być stosowana na powierzchnie poziome, na których długo zalega woda ani do zabezpieczania tarasów. Zawarte w tych produktach żywice nie są odporne na silne ścieranie, na jakie narażone są poziome powierzchnie tarasowe wokół domu.

Olej pozostawia matowe, naturalne wykończenie i pozwala na bezpośredni kontakt z drewnem. Wnika głęboko w drewno, impregnuje je, zabezpieczając przed działaniem wody. Dzięki filtrom UV chroni przed promieniowaniem słonecznym. Wymaga częstszej pielęgnacji niż lazury. Olej jest idealny na tarasy drewniane (olej do tarasów charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie) oraz meble ogrodowe, może być jednak stosowany także na powierzchnie pionowe.

Dawid Antczak,
Doradca techniczny V33

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA