Gotowa Gładź Szpachlowa RAPTOR od Franspol

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Gotowa Gładź Szpachlowa RAPTOR od Franspol

Gotowa Gładź Szpachlowa RAPTOR pozornie zmienia gęstość podczas intensywnego mieszania (tiksotropowość). Sprawdza się doskonale w aplikacji wałkiem, który składa się z syntetycznych włókien, a ich ułożenie pozwala na równomierne rozprowadzanie i ogranicza chlapanie materiału.

aktualizacja: 2021-03-12 06:23:00

Przed przystąpieniem do prac zawsze należy ocenić przyczepność i chłonność podłoża. Elementy stałe zabezpieczyć. Szlifowane powierzchnie powinno się oczyścić i zagruntować, unikając zeszklenia. RAPTOR jest fabrycznie gęsty i wtedy nadaje się do użytku bezpośrednio po otwarciu, tradycyjnie - metalową pacą. Dokładne wymieszanie masy ją upłynnia i nadaje się do aplikacji wałkiem (oraz agregatem hydrodynamicznym). Odstawienie na około 12 godzin przywraca gęstą konsystencję i ponownie możliwa jest aplikacja ręczna.

Wałek na wysięgniku teleskopowym zanurzamy w wiadrze i nanosimy płynnymi ruchami. Nakładamy jednorazowo do 10 m2, grubszą warstwą ok. 3 mm. Mokry materiał gładzimy, najlepiej szeroką pacą metalową 60-80 cm. Po wygładzeniu pierwszej warstwy należy odczekać około 30 minut, sprawdzić czy nie przykleja się do palców, po czym można aplikować warstwę drugą, tzw. metodą "mokre na mokre". Dalsza obróbka wygląda identycznie jak warstwy pierwszej - szeroką metalową pacą. W efekcie otrzymujemy idealnie gładką powierzchnię.

Ewentualne nierówności można przeszlifować drobnym papierem lub siatką, a mniejsze powierzchnie obrobić na mokro - zwilżyć podłoże, delikatnie dociskając namoczoną pacę z gąbką, w celu "wyciągnięcia" cienkiej warstwy mleczka (tę metodę możemy stosować również na drugi dzień, po wyschnięciu). Tak zwilżony fragment ponownie wygładza się metalową pacą. Wałek, po dokładnym wypłukaniu i wysuszeniu, nadaje się do ponownego użytku.

Firma powiązana:
Franspol

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje