Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Impregnat gruntujący do drewna Wood Preserver ATC marki Bondex

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Impregnat gruntujący do drewna Wood Preserver ATC marki Bondex

Do wrogów drewna wyeksponowanego w ogrodzie zalicza się m.in. promienie UV, wilgoć, grzyby powodujące siniznę czy szkodniki. Aby wyroby, takie jak olej czy lakierobejca długotrwale zabezpieczyły jego powierzchnię, surowe drewno trzeba najpierw zaimpregnować. W tym celu sprawdzi się impregnat gruntujący Wood Preserver ATC marki Bondex.

aktualizacja: 2019-10-16 08:00:49

Odpowiednia impregnacja to podstawa do dalszych prac

Podczas konserwacji surowego drewna ważne jest użycie impregnatu gruntującego, który stworzy na powierzchni bazę, służącą do nakładania pozostałych środków zabezpieczających. Do jego głównych zadań należy nie tylko zwiększanie przyczepności podłoża, ale przede wszystkim ochrona przed owadami, sinizną i wnikaniem wody w strukturę drewna.

Bezbarwny impregnat Wood Preserver ATC marki Bondex, przy zastosowaniu, chroni drewniane elementy przed rozwojem szkodliwych grzybów powodujących siniznę, glonami oraz szkodnikami. Wnika głęboko w drewno, regulując poziom jego wilgotności. Tak przygotowane drewno, dopiero po nałożeniu dodatkowego zabezpieczenia powierzchniowego np. lakierobejcy będzie miało zapewnioną długotrwałą ochronę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi i promieniami UV.

Bezbarwny impregnat nadaje się do zabezpieczania surowego drewna miękkiego, iglastego (świerk, sosna, modrzew) oraz twardego, liściastego (buk, dąb, brzoza). Doskonale sprawdzi się np. przy konserwacji pergoli, drewnianych huśtawek czy elewacji. Należy nakładać go pędzlem w 2-3 warstwach po uprzednim przeszlifowaniu i odpyleniu powierzchni. Wood Preserver ATC marki Bondex dostępny jest w opakowaniach o pojemności 0,75l; 2,5l; 5l; 20l.

Warto pamiętać, że produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Produkty te mogą być stosowane przede wszystkim na zewnątrz, a we wnętrzach wyłącznie w przypadku, gdy nie są one przeznaczone na stały pobyt ludzi (np. strychy). Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Firma powiązana:
PPG Deco Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
15 sposobów, które ułatwią pracę z drewnem
15 sposobów, które ułatwią pracę z drewnem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje