Jak dbać o bramy przesuwne samonośne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Jak dbać o bramy przesuwne samonośne?

Bramy przesuwne samonośne nie wymagają częstej konserwacji. Najważniejsze jest zapobieganie korozji. Dobrym rozwiązaniem będzie ocynkowanie ogniowe bramy przed montażem, dzięki temu możemy niemalże zapomnieć o rdzy.

aktualizacja: 2015-11-06 11:52:21

Jak dbać o bramy przesuwne samonośne?

Warto zwrócić uwagę by bramy przesuwne nie porastały pnącymi się roślinami, a zimą podczas obfitych opadów śniegu mogły swobodnie się przesuwać.

Pamiętajmy, by nie smarować szyny nośnej (wewnątrz). Taki zabieg może narazić nas na kosztowny serwis lub wymianę. Szyna, podczas poruszania się bramy ulega samooczyszczeniu, zaś nasmarowanie spowodowałoby przyklejenie się zanieczyszczeń. W skrajnych przypadkach zanieczyszczenie szyny może doprowadzić do jej zniszczenia lub uszkodzenia automatu do bramy.

Jacek Grabowski 
Ślusarstwo - Kowalstwo DOBRYKOWAL

Zdaniem naszych Czytelników

time image

22 Lut 2016, 12:11

Bez dwóch zdań o bramy trzeba dbać. Wiem to z doświadczenia, ja zaniedbałam w ostatnim czasie swoje ogrodzenie, nie zabezpieczyłam go przed zimą i w efekcie musiałam rozejrzeć się za nowym zamkiem bramowym bo poprzedni mi tak pordzewiał, że miałam problem z otworzeniem furtki. ...

Cytat A co ze smarowaniem łożysk, czy jak to inaczej nazwać ?? W artykule jest wzmianka o nie smarowaniu prowadnic etc. Prowadzi to potem do zabrudzeń i problemów z poprawna pracą bramy.

time image

25 Sty 2016, 13:01

Cytat Bramy przesuwne samonośne nie wymagają częstej konserwacji. Najważniejsze jest zapobieganie korozji. Dobrym rozwiązaniem będzie ocynkowanie ogniowe bramy przed montażem, dzięki temu możemy niemalże zapomnieć o rdzy.Pełna treść ...

time image

25 Sty 2016, 08:27

hmm ciekawe jak to jest z moja bramą....

time image

Gość Tomek P

23 Sty 2016, 09:50

Dlaczego inni producenci nie mówią przy oddaniu kluczy o tym by nie smarować bramy? Ja tak zniszczyłem te rolki na których jeździ brama.

time image

Gość Jajo

23 Lis 2015, 13:14

Autor artykułu napisał wszystko! Tam nie ma nic do serwisowania... jeśli tylko brama jest ocynkowana i jak nie będziemy jej "usprawniać" smarem (cenna uwaga). A to, by brama nie porastała zielskiem i zimą odśnieżyć jej tor jazdy jest chyba logiczne prawda?

time image

Gość Pikuś

14 Lis 2015, 00:53

A co jest do serwisowania przy takiej bramie przez trzy pierwsze lata? Dlatego dają. A później to już trzeba płacić za serwis to chyba normalne jak sobie sam nic nie umiesz zrobić. 5 minut z miotłą co kilka dni, ot cały serwis.

time image

Gość Wacław

10 Lis 2015, 14:17

Teraz firmy, u których zamówiliśmy montaż takich bram dają serwisowanie na okres kilku lat. Ja dostałem 3 lata serwisowania :)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny