Pustak uzupełniający Porotherm 25 K P+W

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Pustak uzupełniający Porotherm 25 K P+W

Nowy pustak uzupełniający w ofercie Wienerberger służy do wykonywania słupów w popularnych ścianach dwuwarstwowych murowanych w technologii tradycyjnej, czyli na zwykłą zaprawę cementowo-wapienną. Po jednej stronie ma otwór o wymiarach 17 cm × 17 cm, który podczas murowania na standardowe przesunięcie murarskie (25 cm) tworzy pionowy kanał w narożu i/lub ścianie.

aktualizacja: 2021-06-07 06:23:56

Kanał można wypełnić betonem, uzyskując przy minimalnym nakładzie czasu i pracy ścianę o wzmocnionej żelbetem konstrukcji tam, gdzie jest to wymagane w projekcie. Można też wykorzystać go do umieszczenia przewodów do instalacji elektrycznej czy sanitarnej, unikając tym samym bruzdowania muru.

Produkt sprawdza się zarówno w narożach, jak i płaszczyźnie ściany, w przypadku ścianek kolankowych, słupów w pełnej kondygnacji i różnego rodzaju wzmocnień, np. pod bramy garażowe. Doskonale pasuje do całego systemu rozwiązań ściennych Porotherm: jest dopasowany wymiarami, materiałem, z którego jest zrobiony i sposobem łączenia. Pełni funkcję uzupełniającą do ścian z pustaków Porotherm 25 P+W, Porotherm 25 E3 oraz Porotherm 25 E500.

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje