Porotherm D 42.5 T Dryfix - ciepła i sucha ściana w domu energooszczędnym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Porotherm D 42.5 T Dryfix - ciepła i sucha ściana w domu energooszczędnym

Ceramiczne pustaki o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Ich drążenia są wypełnione wełną mineralną, łącząc w jednym pustaku dwie funkcje - konstrukcyjną i termoizolacyjną. Przeznaczone do budowy ścian zewnętrznych we wszystkich typach budynków energooszczędnych.

aktualizacja: 2021-06-07 06:08:31

Są jednym z najcieplejszych materiałów do wznoszenia ścian jednowarstwowych - grubość ściany razem ze zintegrowaną warstwą materiału temoizolacyjnego to zaledwie 42,5 cm, a U ściany bez tynku - 0,16 W/(m2·K). Wypełnienie z wełny mineralnej, ukryte w twardej ceramice, pozwala na rezygnację mniej trwałej termoizolacji od zewnątrz. Ściana jest nie tylko solidna i trwała. Taka konstrukcja pozwala zachować cenne właściwości ceramiki czyli "oddychanie ściany".

Szlifowane pustaki muruje się na suchą zaprawę Porotherm Dryfix, o grubości zaledwie 1 mm. To najnowocześniejsza obecnie metoda łączenia pustaków ceramicznych. Cienka spoina nie tylko skraca czas pracy o połowę, ale gwarantuje suchą ścianę zaraz po wymurowaniu. To w prawidłowo wykonanej przegrodzie właściwie uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów. W systemie Porotherm Dryfix można murować również zimą, przy lekkim mrozie (do -5°C), co pozwala zamknąć budowę w trakcie jednego roku.

Systemowe rozwiązanie firmy Wienerberger zapewnia bezpieczeństwo i komfort życia w suchym, zdrowym domu - bez mostków termicznych. Zaprawa Porotherm Dryfix ma aprobatę techniczną ITB.

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje