Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY

Grupa SILIKATY ma w swojej ofercie bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS, które doskonale nadają się do wznoszenia ścian o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

aktualizacja: 2017-09-14 08:09:32

Coraz większa grupa inwestorów zdaje sobie sprawę, że komfort użytkowania budynku nie jest związany jedynie z jego powierzchnią czy panującą wewnątrz temperaturą, ale także odpowiednią akustyką. Nie bez przyczyny ochrona przed hałasem jest w Prawie Budowlanym wymieniana wśród siedmiu podstawowych wymagań dotyczących obiektów budowlanych. Bez względu na to, czy jest to biuro, szkoła czy mieszkanie, hałas jest jednym z głównych czynników obniżających efektywność pracy, utrudniających skupienie i uniemożliwiających odpoczynek.

Hałas pod kontrolą

Wymogi dotyczące parametrów akustycznych, jakie muszą spełniać przegrody, określa norma PN-B-02151-3:2015-10 "Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach. Wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej przegród w budynkach i elementów budowlanych". Polskie wytyczne nie są nazbyt rygorystyczne – przykładowo dla ścian międzymieszkaniowych minimalna izolacyjność akustyczna określona jest na poziomie R’A1 = 50 dB, podczas gdy standard obowiązujący w większości krajów europejskich to 53-54 dB. Warto jednak rozważyć zastosowanie materiałów o wyższych parametrach akustycznych, które zapewnią odczuwalnie lepsze warunki życia i przygotują nas na zmieniające się nieustannie przepisy.

 

Zgodnie z prawem masy, im większy ciężar powierzchniowy przegrody, tym wyższa izolacyjność akustyczna. Z tego względu bardzo dobre parametry posiadają ściany z bloczków wapienno-piaskowych. Grupa SLIKATY poszła o krok dalej i dzięki innowacyjnej technologii stworzyła specjalny bloczek SILIKAT A PLUS o wyjątkowo wysokiej gęstości (2,2). Brak drążeń wyklucza powstawanie zjawisk rezonansowych, a gładka powierzchnia czołowa wymusza wypełnianie zarówno spoiny poziomej, jak i pionowej. Kształt bloczka umożliwia wymurowanie ściany o grubości 18 cm lub 25 cm. W zależności od ułożenia, SILIKAT A PLUS w jednowarstwowej przegrodzie pionowej pozwala na uzyskanie izolacyjności akustycznej właściwej od 58 do 61 dB.

Nie tylko akustyka

SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY to jednak nie tylko skuteczna zapora dla niechcianych dźwięków. Masywna ściana również bardzo dobrze akumuluje ciepło, niwelując skutki gwałtownych zmian temperatury, chroniąc przed szybkim wychłodzeniem w przypadku przewietrzania wnętrz zimą lub wyłączenia ogrzewania. Wymieniając najważniejsze charakterystyki SILIKATu A PLUS należy uwzględnić także bardzo wysoką wytrzymałość na ściskanie (25, 30 N/mm2) oraz bezpieczeństwo z punktu widzenia ochrony p.poż – element jest sklasyfikowany w klasie A1 jako produkt niepalny.

 

Ważną cechą bloczków wapienno-piaskowych produkowanych przez Grupę SILIKATY jest duża dokładność wymiarowa (T2). Dzięki temu elementy mogą być murowane zarówno na zaprawę tradycyjną, jak i cienkowarstwową. To znacznie ułatwia i przyspiesza prace, zmniejsza podatność na błędy wykonawcze, podnosi wytrzymałość przegrody oraz zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych i akustycznych.

Firma powiązana:
Grupa Silikaty

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny