Dwukierunkowa żaluzja aluminiowa - atrakcyjny wygląd i łatwy montaż

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dwukierunkowa żaluzja aluminiowa - atrakcyjny wygląd i łatwy montaż

W ofercie firmy Anwis - wiodącego producenta osłon okiennych i komponentów - pojawiła się nowość: żaluzje aluminiowe Juun. To produkt łączący funkcjonalność żaluzji poziomych ze sterowaniem dostępnym w plisach. Żaluzję wyróżnia prosta, a zarazem nowatorska konstrukcja, trwałość i estetyka.

aktualizacja: 2019-08-12 12:57:45
ANWIS Sp. z o.o.

Konstrukcja żaluzji

Żaluzje Juun składają się z dwóch wałków o średnicy 14 mm, które są jednocześnie elementem nośnymi i sterującym.  Dzięki takiemu rozwiązaniu, do prawidłowego funkcjonowania przesłony nie potrzeba dodatkowych, skomplikowanych elementów sterowania, takich jak przekładnia czy hamulec.

Pozostałe elementy żaluzji to aluminiowe taśmy o szerokości 25 mm, rozmieszczone na drabince sznurkowej, montowanej bezpośrednio do wałka górnego i dolnego. Można nimi sterować w zakresie góra-dół, co pozwala na osłonięcie wybranego fragmentu szyby. Element hamujący ukryty jest w rurce. Umożliwia on precyzyjnie zatrzymać żaluzje na dowolnej wysokości okna. Wałek górny odpowiada dodatkowo za obrót lamel. W ten sposób osłona zapewnia płynną regulację przepływu światła. To wyjątkowe połączenie systemu żaluzji aluminiowej ze sterowaniem dostępnym do tej pory w żaluzjach plisowanych.

Szybki montaż żaluzji Juun

W żaluzji zastosowano uniwersalny wieszak kątowy. Takie rozwiązanie umożliwia szybki montaż osłony do listew przyszybowych oraz do skrzydła okiennego. Żaluzja aluminiowa Juun może być również mocowana w sposób bezinwazyjny - poprzez nałożenie specjalnych uchwytów mocujących na skrzydło okna. Pomiar jest łatwy i ogranicza się do podania wysokości i szerokości całkowitej osłony.

85 kolorów taśm aluminiowych to nie wszystko - firma Anwis umożliwia dobranie kolorystyki osprzętu
85 kolorów taśm aluminiowych to nie wszystko - firma Anwis umożliwia dobranie kolorystyki osprzętu

Żaluzja dostępna jest w rozmiarach do 1,2 m szerokości i 2,2 m wysokości. Oznacza to, że pasuje do większości wymiarów okien. Warto zaznaczyć, że dzięki zastosowaniu prowadzenia sznurkowego, umożliwia swobodne operowanie skrzydłem okiennym.

Większość elementów żaluzji Juun wykonana jest z aluminium, co oznacza, że osłona jest odporna na wilgoć oraz wahania temperatury. Co istotne, produkt jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i zgodny z europejską normą PN-EN 13120+A1:2014-04 (Child Safety).

Żaluzje skutecznie zaciemniają pomieszczenie
Żaluzje skutecznie zaciemniają pomieszczenie

Atrakcyjny wygląd i bogactwo kolorów

Kolejną zaletą żaluzji Juun jest atrakcyjny wygląd. Produkt dostępny jest w szerokiej ofercie kolorystycznej, co pozwala dopasować żaluzje do każdego pomieszczenia. 85 kolorów taśm aluminiowych to nie wszystko - firma Anwis umożliwia dobranie kolorystyki osprzętu. W jego skład wchodzą m.in. dwa ruchome wałki oraz uchwyty sterujące. W standardzie dostępne są następujące kolory: biały, biały kremowy, brązowy, beżowy, anoda silver, bazaltowy szary, antracytowy i czarny. Co więcej, na życzenie klienta elementy można zastąpić dowolnym kolorem z palety RAL (kolor drabinki sznurkowej dobierany jest do koloru lameli).

W ten sposób otrzymamy produkt idealnie spersonalizowany, który - oprócz swojej podstawowej funkcji: osłony przeciwsłonecznej - będzie także efektownym elementem wystroju każdego wnętrza, zarówno w domu, jak i w biurze.

Żaluzja aluminiowa Juun w sypialni
Żaluzja aluminiowa Juun w sypialni

Przydatne linki:

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Kamila

21 Sty 2020, 11:04

Bardzo mi się podoba 😊 Będzie super wyglądać w salonie! Ogólnie, to cieszę się, że mam do ogarnięcia „tylko” wnętrze, bo samo to to mnóstwo obciążającej pracy, na której efekty będę musiała patrzeć przez dekady, warto poświęcić temu 100% uwagi 😉

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny