Do zakupu konkretnej bramy garażowej zachęciły nas jej dobre współczynniki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Do zakupu konkretnej bramy garażowej zachęciły nas jej dobre współczynniki

Nasza brama garażowa jest świetnie uszczelniona na całym obwodzie, do górnego panelu producent przytwierdził szeroką i elastyczną uszczelkę, która odpowiednio zamyka styk segmentu z nadprożem, a na krańcu dolnego segmentu umieścił równie skuteczną uszczelkę progową - mówią Beata i Janusz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy górną segmentową bramę garażową użytkują od 2012 r.

Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 46 m2; ogrzewany.

Brama garażowa:

 • Segmentowa, górna; 
 • Wymiary 510 × 215 cm; 
 • Z przetłaczanej i ocynkowanej blachy stalowej, wykończonej białym laminatem; 
 • Wewnątrz segmentów bezfreonowa pianka poliuretanowa o gr. 40 mm. 
 • Wyposażenie dodatkowe - pochwyty, ręczny rygiel z zamkiem. 
 • Napęd - z mechanizmem łańcuchowym, siła uciągu 800 N, system z fotokomórkami do wykrywania przeszkody, hamowanie przed progiem, blokada dociskowa.
 • Sterowanie - 3 dwukanałowe piloty.
Napęd w bramie garażowej
Do napędu poprowadzono w stropie przewody elektryczne, po wymianie ma siłę uciągu 800 N.

Decyzja: rozważaliśmy zamknięcie wjazdu do garażu bramą uchylną albo segmentową. Wady i zalety uchylnej poznaliśmy w poprzednim domu. Ostatecznie zwyciężyła konstrukcja nowocześniejsza, czyli segmentowa. Bardziej nadawała się do niedzielonego wjazdu o szerokości ponad 5 m. Zamówiliśmy wyrób z ocynkowanej stali, powleczonej białym laminatem. Mamy białe drzwi i okna - uznaliśmy, że brama powinna do nich pasować.

Od razu wyposażyliśmy ją w napęd z trzema pilotami. W garażu są 2 okna, nie jest w nim ciemno, dlatego nie zamawialiśmy w skrzydle przeszkleń, dodaliśmy natomiast zamek i pochwyt. Do zakupu konkretnego modelu zachęciły nas dobre współczynniki U całych wrót oraz tłumienia dźwięków. Jak dotąd brama nas nie zawodzi!

Element systemu bezpieczeństwa
Element systemu bezpieczeństwa.

Segmentowa brama garażowa z napędem - rady i przestrogi:

 • Jest świetnie uszczelniona na całym obwodzie, do górnego panelu producent przytwierdził szeroką i elastyczną uszczelkę, która odpowiednio zamyka styk segmentu z nadprożem, a na krańcu dolnego segmentu umieścił równie skuteczną uszczelkę progową - żadna z nich nie sparciała, nie przymarzają do ścian i posadzki.

  Dobrze zabezpieczył też łączenia między segmentami. Warstwa pianki PU o grubości 40 mm dobrze izoluje cieplnie i akustycznie. W garażu jest ciepło i cicho. Biały laminat nie zżółkł. Umyliśmy go tylko raz po ukończeniu robót kamieniarskich, żeby usunąć pył.

 • Jeżeli chodzi o napęd - po kilku latach musieliśmy go wymienić na mocniejszy, bo uszkodziliśmy obudowę, ponadto wrota zostawione w pozycji otwartej zaczynały opadać. Sprawę załatwił serwisant z firmy, która zamontowała bramę wjazdową z napędem. Nowocześniejszy napęd w garażu teraz pracuje bezusterkowo i cicho, nie słychać go z pomieszczeń mieszkalnych. Nie wymagał jeszcze konserwacji.

  Serwisant regularnie przyjeżdża na przegląd bramy wjazdowej, więc zawsze wtedy prosimy go o przejrzenie mechanizmów w bramie garażowej, w tym napędu. Ręczne awaryjne uruchamianie bramy potrafi wykonać nawet córka.

Segmentowa brama garażowa z napędem - koszty:

 • brama z montażem 5900 zł; 
 • nowy napęd z montażem 1050 zł; 
 • serwis 180 zł.
Piloty do obsługi bramy garażowej
Mechanizm segmentowej bramy garażowej
Zamknięta segmentowa brama garażowa

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje