Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w Toruniu oraz importowany matowy Stockholm o wyjątkowej, rustykalnej strukturze lica. Nowe produkty dostępne są w odcieniach czerwieni, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów.

aktualizacja: 2017-07-19 03:32:41

Kujawia to melanż gładkich cegieł o różnorodnym nasyceniu czerwonych barw – od jasnej, rdzawej po głęboką, ceglastą. Ułożone w murze tworzą wielobarwną mozaikę w jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów. Najbardziej spektakularny efekt uzyskamy na większej powierzchni, np. elewacji.

 

Cegły klinkierowe Kujawia i Stockholm są już dostępne w polskim portfolio Wienerberger. To nasz ukłon w stronę klientów ceniących trwałe materiały i sprawdzone marki a kolorystyka nowych cegieł doskonale wpisuje się w upodobania Polaków. Jakość tych cegieł klinkierowych jest gwarantowana najwyższymi standardami ‘Systemu Kontroli Produkcji’ w nowoczesnych zakładach Wienerberger. mówi Grzegorz Sudoł, Product Manager ds. rozwiązań klinkierowych w firmie Wienerberger.

 

Cegła Stockholm wyróżnia się natomiast estetyką lica. Wyglądem przypomina nieco cegłę ręcznie formowaną, a jednocześnie zachowuje wszystkie parametry charakterystyczne dla klinkieru. Na jej powierzchni znajdziemy delikatne fale, zadrapania, nieregularne otarcia, które sprawiają wrażenie, jakby cegła była wielobarwna. Wygląd cegły Stockholm budzi skojarzenia z niedoskonałymi cegłami ze starych cegielni, jest jednak mrozoodporna, a jej nasiąkliwość nie przekracza 6%.

 

Zauważalna jest także mniejsza szerokości cegieł Stockholm (85 mm), dzięki czemu można wykonać cieńszą ścianę zyskując powierzchnię lub położyć grubszą warstwę izolacji termicznej.

Cegła Stockholm
Co więcej, czerwone cegły z nowej oferty Wienerberger idealnie nadają się na elewacje obiektów osadzonych w starej tkance miejskiej, a nawet można je wykorzystać jako naturalne uzupełnienie cegieł rozbiórkowych.

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny