Konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe od Wiązary Burkietowicz

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe od Wiązary Burkietowicz

Konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe jest nowoczesnym, certyfikowanym materiałem konstrukcyjnym o wysokich właściwościach wytrzymałościowych i spełniającym wymogi bezpieczeństwa. W przypadku firmy Wiązary Burkietowicz - wykorzystywane jest jedynie polskie drewno.

aktualizacja: 2019-05-23 08:38:52

Konstrukcyjne drewno lite łączone na złącza klinowe w fabryce Wiązary Burkietowicz produkowane jest zgodnie z normą EN 15497:2014 z sosny Pinus sylvestris, które suszone jest w pełni zautomatyzowanych komorach, w kontrolowanych warunkach do wilgotność 15% (+/-3%) i sortowane pod względem wytrzymałości zgodnie z normą DIN 4074-1 oraz PN-EN 14081-1+A1 (materiał klasy C24). Wady, które mogłyby wpłynąć na obniżenie jakości drewna są wycinane. W ten sposób wyselekcjonowane odcinki drewna o indywidualnych przekrojach łączone są na mikrowczepy, następnie czterostronnie strugane i przycinane do długości 8 lub 13 metrów.

Ze względu na sposób obróbki i niską wilgotność, drewno łączone na złącza klinowe prawie nie wykazuje skłonności do pęknięć, charakteryzuje się stabilnością wymiarów i nie wymaga chemicznego zabezpieczenia - impregnacji środkami chemicznymi. Dlatego sprawdzi się w wielu konstrukcjach w budownictwie, w których wymagane jest zastosowanie elementów o niezmiennych parametrach technicznych np. wsporniki i belki, płatwie i krokwie, jak również słupy i oczepy elementów ściennych, stropowych i dachowych.

Produkt oferowany jest w: grubości 50 i 80 mm, szerokości od 150 do 200 mm oraz długości od 8000 do 13 000 mm. Inne wymiary producent oferuje na zamówienie.

Firma powiązana:
Wiązary Burkietowicz

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny